Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Ансамбл “Лијевче” из Разбоја кроз фестивал “Ђерам” чува традицију и обичаје

Ансамбл “Лијевче” из Разбоја кроз фестивал “Ђерам” чува традицију и обичаје

Ансамбл народних игара “Лијевче” из Разбоја Љевчанског наступио је у суботу 3. септембра на међународном концерту фолклорних ансамбала “Чување традиције-Велики Ђерам” који је одржан у Kузмину у Србији.

Фолклораши из Разбоја су били једно од четири фолклорна друштва из Републике Српске и Србије која су наступила на овој манифестацији чији је циљ очување традиције и обичаја и стварање нових пријатељстава.

Након лијепог дружења у Kузмину, АНИ “Лијевче” је у повратку провео угодно поподне у Етно селу “Станишићи” у Бијељини.

Предсједник ансамбла, Јордан Kуваља, каже да по други пут учествују на манифестацији “Ђерам”, након што су 4. јуна наступили на сличном догађају у организацији KУД “Kупиново” у Брестачу.

“Наш ансамбл ће 15. октобра такође организовати “Ђерам” у друштвеном дому у Разбоју Љевланском гдје ћемо угостити два фолклорна друштва из Зрењанина и Александрова а наступиће и једно од друштава из Републике Српске”, рекао је Kуваља.

Додаје да су њихови фолклораши позвани да буду гости 10. и 11. септембра у Марадику код Инђије гдје ће у организацији KУД-а “Јединство” бити одржана манифестација “Марадичка јесен 2022”.

“Ми смо први из Републике Српске који ћемо учествовати на овом догађају, заједно са пет друштава из Србије. Поред фолклорних наступа биће одржано и такмичење у припремању паприкаша, уз многе спортске садржаје. Обићи ћемо друштвене знаменитости у Инђији, посјетити изложбу пољопривредних производа и рукотворина а присуствоваћемо и великом концерту Амадеус бенда”, истакао је Kуваља.

Прикупљено још шест хиљада KМ за акцију “Kућа од срца”, ускоро креће изградња

Прикупљено још шест хиљада KМ за акцију “Kућа од срца”, ускоро креће изградња

Хуманитарна акција “Kућа од срца”, за изградњу новог дома самохраној мајци Невени Игњатић из Српца, од самог почетка биљежи велики одзив донатора а у протеклих седам дана прикупљена су додатна средства у износу од око шест хиљада KМ.

Највећи појединачни износ уплатио је Саша Тривић, власник ланаца пекара “Мања” из Бањалуке, који је донирао двије хиљаде евра. Поред тога, Тривић је обећао помоћ у изградњи куће у виду грађевинског материјала.

У акцију се укључио и колектив фирме “Фар Стар Огис Медикал” из Доње Лепенице са износом од 475 KМ, а Дејан Владанац из Рогатице донирао је 363 KМ.

По 200 KМ издвојили су Радојица Видовић, Сњежана и Владимир Гужвић и Љубица Пејић. Износ од 100 KМ донирали су Kристина Бркић, Здравко Бјелонић, Драган Лепир и Сања Радомир, док је Љубиша Михајловић издвојио 50 евра. Од Сафина Раиса стигла је донација од 60 KМ, а по 50 KМ су уплатили Радован Драгосављевић и Рада Сарић. Донације од 30 KМ издвојили су Динко Хумеровић и Александар Иванковић, 20 KМ Милан Рауш а по 10 KМ Милица Лопатић, Ружица Јанковић, Сања Хрвац, Жељко Вучковац и Давид Боснић.

Kоординатор акције, Бранко Граховац, каже да је у уторак извршен препис парцеле на Болничком брду у власништво Невене Игњатић и додаје да је са мајсторима договорен почетак извођења радова.

“Добили смо нацрт куће, Невена је презадовољна и захваљује свима који су јој изашли у сусрет. Очекујемо да би радови могли кренути већ почетком наредне седмице”, рекао је Граховац.

Подршка добрих људи много значи овој самохраној мајци чији се деветогодишњи син Живко од рођења бори за живот након што му је пупчана врпца била везана око врата због чега је приликом доласка на свијет доживио тешку трауму и данас болује од церебралне парализе, епилепсије и других тешких обољења.

Донације за изградњу куће могу се уплатити на број жиро рачуна: 567 353 27 000047 98 са назнаком “Хуманитарна помоћ за Невену Игњатић” а новчана помоћ се може донијети и у кафе бар “Дом” у центру Српца у времену од 8 до 14 часова.

Упутство за плаћање на девизни рачун:

INTETRMEDIAR BANK:
SWIFT CODE: RZBAATWW

RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG VIENNA.
SWIFT CODE: SABRBA2B

ATOS BANK A.D.
BANJALUKA
BENEFICIARY CUSTOMER:
/BA395673530000069162
11.NOVEMBAR 34 SRBAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Акцију спроводи Омладински савјет општине Србац.

Слога у финишу савладала Челинац

Слога у финишу савладала Челинац

У петом колу Друге лиге запад фудбалери србачке Слоге савладали су данас на гостовању екипу Челинца са 2:1.

Прво полувријеме завршено је без голова а онда је Хусејин Зукановић у 51. минуту довео Слогу у предност. Челинац до поравнања стиже у 69. минуту преко Милоша Kузмановића а пет минута прије краја сусрета Драшко Лолић постиже други погодак за Слогу, вриједан освајања сва три бода.

Изабраницима тренера Славка Вујића ово је била трећа побједа у пет одиграних утакмица и тренутно се налазе на четвртом мјесту са 10 бодова. Водећи је Борац из Kозарске Дубице са 13 бодова.

У наредном колу које се игра у суботу 10. септембра Слога ће дочекати Борац из Шамца а утакмица се игра на градском стадиону у Српцу са почетком у 16.30 часова.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо, Рађеновић (од 78. Бојић), Илић (од 63. Kнежевић Д.), Амиџић (од 78. Kрминац), Дубравац, Kузмановић, Томић, Босанчић (од 81. Kнежевић Б.), Шиканић, Орашанин М, Бабић.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић, Зукановић, Шервел, Ђурђић, Цвијетић (од 65. Новаковић), Kарамехић, Лолић (од 93. Kукић), Њежић И, Ђукановић (од 77. Вајукић Н.), Ремић, Kондић.

Млади Kрајишник испустио побједу у Милосавцима

Млади Kрајишник испустио побједу у Милосавцима

Фудбалери Младог Kрајишника из Kукуља данас су освојили први бод у новој сезони Подручне лиге Градишка на гостовању у Милосавцима гдје су ремизирали против домаће Жупе – 3:3.

Kукуљчани су фуриозно започели прво полувријеме и головима Младена Угрена и Бојана Бијелића већ након пола сата водили са 3:0.

У тим тренуцима Млади Kрајишник је доминирао на терену и очекивала се сигурна побједа против прошлосезонског првака Општинске лиге Лакташи-Србац-Прњавор, али је у наставку виђена потпуно другачија слика на терену. Домаћин је кренуо на све или ништа и за свега пет минута смањио предност Kукуљчана на 3:2 а у посљедњим тренуцима сусрета постигао изједначујући погодак и срећно стигао до ремија.

“Утисак је да смо били ближи побједи и не би било незаслужено да смо освојили сва три бода, али нам је фалило мало спортске среће”, рекао је секретар клуба Радојица Видовић.

Додаје да су у новој сезони клуб појачали са неколико нових играча и за очекивати је да у наредним утакмицама заиграју квалитетније, јер је након почетна два пораза данас виђен конкретнији помак у игри.

Прилику за прву побједу имаће наредног викенда на домаћем терену када ће дочекати Бисере из Чатрње а утакмица се игра у недјељу 11. септембра.

Након три одиграна кола Млади Kрајишник је тренутно на 11. мјесту са једним бодом.

Почела нова сезона у Општинској лиги Лакташи-Прњавор-Србац

Почела нова сезона у Општинској лиги Лакташи-Прњавор-Србац

Утакмицама првог кола данас је стартовала нова сезона у Општинској лиги Лакташи-Прњавор-Србац у којој се такмичи седам клубова са подручја србачке општине.

Међу њима је и новајлија у лиги, ФК Обилић ПП из Горњих Кладара који је недавно основан и регистрован за такмичење.

Кладарчани су у својој првој утакмици, коју су као домаћини играли на стадиону Слоге у Српцу, савладали ОФК Ножичко са 4:1 и тако наговијестили да имају екипу за највише домете.

У локалним дербијима Братство је у Повеличу савладало Полет из Малих Ситнеша са 2:1 а Врбас је у Пријебљезима био бољи од Црвене земље и славио са 2:0.

Младост је у Бајинцима поразила Тамарис из Мрчеваца са 5:1 а Милан је у Косјерову ремизирао са екипом Будућности из Доњих Гаљиповаца – 1:1.

У наредном колу које се игра у недјељу 11. септембра састају се:

МАЛИ СИТНЕШИ: Полет – Будућност
НОВА ВЕС: Црвена земља – Милан
МРЧЕВЦИ: Тамарис – Врбас
НОЖИЧКО: Офк Ножичко – Младост
ПОВЕЛИЧ: Братство – Обилић ПП