Обустава у испоруци воде у улици Данка Митрова у сриједу 23. септембра
Kомунално предузеће “Водовод” Србац обавјештава грађане да ће у петак 23. септембра, у времену од 8 до 15 часова, доћи до обуставе у испоруци воде у улици Данка Митрова у Српцу због радова на реконструкцији водоводне мреже.
Протеклог викенда почела је нова сезона Друге рукометне лиге Републике Српске а у првом колу екипа Српца славила је на домаћем терену против ОРK Саве из Брода убједљивим резултатом 38:19.
Млада екипа из Брода само је у првом дијелу утакмице успјела пружити отпор нашем друголигашу, који је задржао окосницу тима из претходних сезона, а у наставку је Србац показао да посједује већи квалитет и славио заслужену побједу.
У наредном колу Србац ће бити гост екипи Лакташа 2020 а затим ће у спортској дворани “9. јануар” бити домаћин рукометашима Челинца.
Министар Драган Лукач у Српцу: Kвалитетнији видео надзор и изградња нове полицијске станице наредне године
Изградња новог објекта полицијске станице у Српцу требало би да почне наредне године на локалитету аутобуске станице, чиме ће бити побољшани услови рада полиције и унапријеђена безбједност грађана, закључено је на данашњем састанку министра унутрашњих послова Републике Српске Драгана Лукача и начелника општине Млађана Драгосављевића који је одржан у Српцу.
Министар Лукач је прво посјетио садашњи објекат станице и одржао састанак са командиром Синишом Шњеготом а након тога и зграду Општинске управе гдје је разговарао са начелником у његовом кабинету. Састанку су такође присуствовали министар финансија у Влади Републике Српске, Зора Видовић и предсједник Скупштине општине Милош Будић.
Лукач је изјавио да је садашњи објекат, који је изграђен четрдесетих година прошлог вијека, неуслован за рад и додао да ће полицијска станица бити опремљена и новим намјештајем.
“Општина ће додијелити парцелу која ће бити довољна за изградњу објекта чија површина би требала бити око 500 квадратних метара. Ми ћемо направити идејно рјешење, пројекат и ући у његову изградњу. Грађевинске цијене на тржишту су промјенљиве и надамо се да ће се идуће године стабилизовати и бити прихватљиве за изградњу, али ћемо предвидјети средства која ће бити довољна да се уради највећи дио послова. Биће потребно да га и опремимо јер садашњи намјештај више није за дуготрајну употребу. Све то ће сигурно обезбиједити потенцијал за квалитетан рад у будућем периоду”, рекао је Лукач.
Министар финансија Зора Видовић рекла је да ће за изградњу објекта полицијске станице бити обезбијеђена средства из буџета Републике Српске.
“Нова полицијска станица биће модерна и функционална, што је веома значајно за ову локалну заједницу и безбједност грађана”, рекла је Видовић.
Начелник општине Млађан Драгосављевић је рекао да ће бити измијењен Регулациони план општине како би парцела била додијељена за изградњу станице. Он је додао да ће општина урадити оно што је у њеној надлежности и сигуран је да ће све бити реализовано.
“Тренутно смо у фази поступка измјене Регулационог плана на локацији аутобуске станице за коју сматрамо да је најповољнија за изградњу једног оваквог објекта. Садашња зграда полицијске станице није адекватна за рад а и зуб времена је већ учинио своје. На новој локацији имамо довољно простора и предуслова да се направи функционалан објекат”, рекао је начелник Драгосављевић.
На састанку са начелником је констатовано и да је безбједносна ситуација на подручју општине Србац веома повољна.
Лукач је истакао да на подручју општине Србац нема почињених тежих кривичних дјела, разбојништава нити крађе возила што сматра веома значајним.
“Полиција контролише ситуацију на подручју Српца и сигуран сам да су грађани задовољни”, рекао је Лукач.
Kада је ријеч о видео-надзору, Лукач је навео да су на седам локација у србачкој општини постављене 24 камере и да ће то бити проширено с циљем унапређења безбједности.
“Општина Србац ће обезбиједити дио средстава у свом буџету али МУП води један пројекат који траје дуго година у сарадњи са свим локалним заједницама у Републици Српској и до сада смо успјели 53 општине у потпуности покрити видео надзором. То веома много значи у превентивном смислу и одвраћа криминалце који покушавају извршити кривично дјело и направити прекршаје, али и када се то деси, имамо добре могућности да то анализирамо и врло брзо откријемо починиоце”, истакао је Лукач.
Он додаје да је овај пројекат допринио доброј и повољнијој безбједносној ситуацији у читавој Републици Српској.
“Успостављањем нових квалитетних камера у Српцу такође ћемо добити бољу могућност праћења јавних површина у превентивном смислу, а и полицији много служити да побољша безбједност свих грађана”, нагласио је Лукач.
Почело зидање куће за самохрану мајку Невену Игњатић
Након што су завршени радови на изради темеља и прве плоче, јуче су почели радови на зидању куће за самохрану мајку Невену Игњатић која тренутно живи као подстанар са двоје дјеце, од којих је једно са посебним потребама.
Координатор акције, Бранко Граховац, каже да очекује да груби радови буду завршени у року од мјесец дана и додаје да све тече предвиђеном динамиком.
“Радови напредују и одвијају се предвиђеним интензитетом и мислим да сви наши суграђани и други хуманисти, који су учествовали са својим донацијама, могу бити срећни јер су директно допринијели да се почне градити Кућа од срца, како гласи назив наше акције”, рекао је Граховац.
Протеклих дана на намјенски жиро рачун стигле су нове уплате које су извршили Мирко звиздало у износу од 500 КМ, Ронилачки клуб Жабац 300 КМ, Дом здравља Србац 200 КМ, Дадо Пејаковић 200 КМ, Игор Мартић 100 евра, док су по 100 КМ уплатили Весна Јареб, Весна и Драго Савић и Драгана Ђуричић, а по 50 КМ Миро Милинчић и Саша Угрен.
Донације за изградњу куће могу се уплатити на број жиро рачуна: 567 353 27 000047 98 са назнаком “Хуманитарна помоћ за Невену Игњатић” а новчана помоћ се може донијети и у кафе бар “Дом” у центру Српца у времену од 8 до 14 часова.
Упутство за плаћање на девизни рачун:
INTETRMEDIAR BANK: SWIFT CODE: RZBAATWW RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG VIENNA. SWIFT CODE: SABRBA2B
ATOS BANK A.D. BANJALUKA BENEFICIARY CUSTOMER: /BA395673530000069162 11.NOVEMBAR 34 SRBAC BOSNA I HERCEGOVINA
У току изградња новог објекта Слоге и игралишта за одбојку у Малим Ситнешима
На градском стадиону у Српцу у току је изградња темеља за нови објекат Фудбалског клуба “Слога” који ће након пет деценија добити нове свлачионице, ресторан на првом спрату и друге просторије, које се граде по пројекту младог србачког архитекте Александра Kомадине.
Након што је у понедјељак озваничен почетак ове инвестиције, од стране предсједника Фудбалског савеза Републике Српске и ФС БиХ, Вице Зељковића и представника Општине Србац, на челу са начелником општине Млађаном Драгосављевићем, грађевинске машине су јуче интензивно кренуле са радовима.
“Радови на изградњи коштаће око 400 хиљада KМ, од чега ће 300 хиљада издвојити Фудбалски савез БиХ а остатак ће се обезбиједити из других извора финансирања”, рекао је предсједник Слоге, Бранко Граховац.
Прву фазу изградње изводи грађевинска фирма “Браћа Мићић” из Модриче, Радом Мићићем, а цијена ове фазе радова, а у наредна два мјесеца објекат би требао бити прекривен.
Јуче су почели радови и на изградњи игралишта за одбојку на пијеску у улици Вука Kараџића у Малим Ситнешима.
Kоординатор акције Бранко Граховац каже да ће радови трајати два дана а игралиште ће бити намијењено за дјецу и одрасле.
“У четвртак завршавамо радове и позивам све мјештане да нам се придруже тог дана у 15 часова како бисмо обиљежили завршетак адаптације игралишта. Том приликом ће са мјештанима бити обављен разговор на тему инфраструктурног развоја Малих Ситнеша”, рекао је Граховац.