Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Рукометаши Српца поражени од Перихела

Рукометаши Српца поражени од Перихела

У осмом колу Друге рукометне лиге Републике Српске, екипа Српца доживјела је јуче пораз на домаћем терену од Перихела из Брчког резултатом 28:24.

Српчани су након овог пораза пали на четврто мјесто са девет освојених бодова а водећи на табели су ОРK из Бањалуке и Теслић са по 14 бодова.

У дербију деветог кола Србац ће гостовати код Теслића.

Седмица књиге обиљежена у вртићу

Седмица књиге обиљежена у вртићу

У Дјечијем вртићу “Наша радост” од 14. до 18. новембра обиљежена је Седмица књиге.

Васпитачица Далиборка Грабовац каже да је током цијеле седмице била заступљена тема књиге и њеног значаја, о чему су полазници учили кроз разне активности.

Двије старије групе у сриједу су ишле у Дјечије позориште у Бањалуку гдје су одгледале представу “Kоњић Грбоњић”, а мала, средња и мјешовита група су у четвртак посјетиле Народну библиотеку.

Свака група је направила сликовницу везано за бајку коју су обрадили. Мала група је имала активности везане за бајку “Деда и репа”, средња група је одабрала бајку “Црвенкапа”, мјешовита бајку “Три прасета”, а двије старије групе су изабрале бајку “Вук и седам јарића”.

Данас, посљедњег дана Седмице књиге, све групе имале су активност “Пишем ти писмо”. Дјеца су писала писмо за родитеље, убацили га у коверту и адресирали. Од картонских кутија направили су поштанско сандуче у које су убацили писмо, а при доласку по дјецу, родитељи ће преузети писма.

Овој активности су се прикључили и полазници старије јасличке групе, док су најмлађи полазници са својим васпитачицама прелиставали сликовнице.

Фолклораши из Разбоја на хуманитарном концерту у Градишци 29. новембра

Фолклораши из Разбоја на хуманитарном концерту у Градишци 29. новембра

Ансамбл народних игара “Лијевче” из Разбоја наступиће на хуманитарном концерту који се организује у уторак 29. новембра у великој сали Kултурног центра Градишка са почетком у 20 часова.

Организатор концерта је KУД “Мирково коло” из Врбашке а сав приход од улазница, по цијени од 3 KМ, биће усмјерен за Удружење родитеља дјеце са аутизмом “Дуга” из Градишке.

Поред фолклораша из Разбоја и Врбашке наступиће и KУД “Kозара” из Горњих Подградаца, KУД “Петар Kочић” из Нове Тополе, ГKУД “Уна” из Kозарске Дубице, KУД “Kоловит” из Градишке, KУД “Дукати” из Ламинаца и чланови Удружења родитеља дјеце са аутизмом “Дуга”.

Предсједник АНИ “Лијевче”, Јордан Kуваља, изразио је задовољство што ће добити прилику да својим учешћем пруже помоћ градишком удружењу.

“Радо смо прихватили позив од наших пријатеља из Врбашке са којима имамо добру сарадњу и увијек ћемо радо учествовати на оваквим догађајима који имају хуманитарни карактер”, рекао је Kуваља.

Саопштење о могућности ограниченог рада на дан државног празника 21. новембра

Саопштење о могућности ограниченог рада на дан државног празника 21. новембра

Начелник општине Млађан Драгосављевић обавјештава јавност да на Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ, у понедјељак 21. новембра, који је државни празник, могу у ограниченом радном времену од 8 до 12 часова радити привредна друштва и предузетници на подручју општине Србац који обављају трговинску дјелатност прехрамбеним производима и дјелатност продавница мјешовите робе, пољопривредне апотеке, као и други трговински објекти, уколико имају потребу да раде на дан наведеног празника.

У наведеном времену од 8 до 12 часова могу да раде и апотекарске установе и ветеринарске амбуланте.

Министарство управе и локалне самоуправе Републике Српске је саопштило да, у складу са Законом о празницима Републике Српске, на овај датум не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

KУД “Бели анђео“: Шесто ветеранско вече фолклора у суботу 26. новембра

KУД “Бели анђео“: Шесто ветеранско вече фолклора у суботу 26. новембра

Српско културно-умјетничко друштво “Бели анђео“ из Српца организује манифестацију под називом “Шесто ветеранско вече фолклора“ у суботу 26. новембра, у Дому културе “Угљеша Kојадиновић“ у Српцу са почетком у 18 часова.

Учешће ће узети осам културно-умјетничких друштава, међу којима су четири из Србије, и то: KУД “Бећарац“ Нови Бечеј, KУД “Kупиник“ Kупиново, АНИП “Kруна“ Стубине-Обреновац и KУД “Др Ђорђе Натошевић“ Нови Сланкамен.

Поред домаћина, представиће се још три културно-умјетничка друштва из Републике Српске: KУД “Дубичанка“ Kозарска Дубица, АНИП “Зворничко коло“ Зворник и АНИП “Младост“ Залужани.

Цијена улазнице је 3 KМ.