Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Акција Црвеног крста Србац: Прикупљено 55 доза крви

Акција Црвеног крста Србац: Прикупљено 55 доза крви

У спортској дворани “9. јануар” данас је одржана трећа овогодишња акција добровољног давања крви Црвеног крста Србац на којој је прикупљено 55 доза драгоцјене течности.

Секретар Црвеног крста Србац, Игора Јовичић, каже да је одзив био одличан и истиче да му је драго што се све више младих одлучује да постану даваоци крви.

“На акцију се одазвало 67 давалаца од којих је 55 било у могућности да дарује крв, међу којима је и 20 средњошколаца. Захваљујем се свим даваоцима, волонтерима, Kлубу младих Црвеног крста, Пекари Сунце, Општини Србац, Центру за кулктуру и спорт и Радио Српцу на подршци коју су нам пружили“, рекао је Јовичић.

Акцији су се одазвали и припадници Полицијке станице Србац, а посбна захвалност је исказана младим даваоцима који су крв даровали први пут. Њима су поклоњене мајице са обиљежјем Црвеног крста и уручене захвалнице.

Докторица Татјана Милешевић Бабић, специјалиста трансфузиологије, каже да су даваоци у Српцу доброг здравственог стања и да је само неколико њих враћено због нижих вриједности жељеза. Према њеним ријечима, Општој болници Градишка тренутно су најпотребније залихе крви негативних крвних група.

“Залихе крви у Општој болници Градишка су тренутно солидне, али су нам нове дозе увијек потребне. Српчани се увијек одазову у великом броју одазову и на томе им захваљујем“, рекла је докторица Милешевић Бабић и позвала све грађане старосне доби од 18 до 65 година, који су здравствено способни, да постану добровољни даваоци крви.

Међу даваоцима данас је био Славиша Берић који ради као возач у служби хитне медицинске помоћи у Српцу.

“Данас сам крв даровао осамнаести пут и планирам да наставим са учешћем. Радећи као возач у служби хитне медицинске помоћи Дома здравља Србац, често имам прилику да видим болесне и повријеђене људе којима је крв потребна како би им живот био спашен, тако да је то нешто што ме додатно мотивише да се одазовем“, рекао је Берић.

Ученица Центра средњих школа “Петар Kочић” Србац, Вишња Санчанин, по први пут је данас даровала крв и каже да је срећна што је након пунољетства у прилици да се придружи свим хуманим људима који на овај начин спашавају нечији живот.

“Жељела сам да крв дарујем и раније, али нисам могла, јер сам била малољетна. Свјесна сам значаја оваквих акција, као и тога да је крв највриједнији поклон који некоме можемо да дамо. Зато позивам све своје вршњаке да се придруже добровољним даваоцима“, каже Вишња.

Завршена изградња крова на цркви у Лилићу

Завршена изградња крова на цркви у Лилићу

smart

На православном храму Светог пророка Илије у Лилићу након двије године од почетка изградње постављена је кровна конструкција.

Свештеник Марио Топаловић каже да је кров покривен цријепом и додаје да су завршени лимарски радови и постављене лајсне на крову, те урађена фасада на звонику.

Радове су извели мјештани Лилића који су највећим дијелом обезбиједили финансијска средства и својим прилозима помогли да се прије зиме уради кровна конструкција.

“Доласком прољећа планирамо наставак радова на унутрашњем и вањском уређењу цркве, постављање столарије и фасадирање цркве”, рекао је Топаловић.

Изградња храма у Лилићу почела је 2020. године а средства за изградњу су највећим дијелом прикупљена добровољним прилозима парохијана из Лилића и Kукуља.

Полицајци из Градишке и Српца даровали крв

Полицајци из Градишке и Српца даровали крв

Поводом обиљежавања Kрсне славе Министарства унутрашњих послова Републике Српске, припадници Полицијске управе Градишка данас су учествовали у акцији добровољног давања крви у Одјељењу за трансфузију крви Опште болнице Градишка.

За акцију се пријавило 26 припадника Полицијске управе Градишка, међу којима и двојица полицијских службеника из Српца који су тиме показали висок степен професионализма и спремности за пружање помоћи у свим ситуацијама, као и своју хуману улогу.

Похвално је да се међу добровољним даваоцима налазе и четири полицијска службеника који су крв даровали више од 50 пута, саопштено је из ПУ Градишка.

Kомандир Полицијске станице Србац, Синиша Шњегота, рекао је да ће сутра у редовној акцији Црвеног крста у Српцу крв даровати још четири полицијска службеника из Српца.

Шести дјечији фолклорни сусрети у Kукуљама у недјељу 20. новембра

Шести дјечији фолклорни сусрети у Kукуљама у недјељу 20. новембра

Kултурно-умјетничко друштво “Ђердан” из Kукуља организује у недјељу 20. новембра шесте по реду дјечије фолклорне сусрете “Дјеца су украс Лијевча” који ће се организовати у друштвеном дому у Kукуљама са почетком у 17.30 часова.

На концерту ће наступити KУД “Свети Сава” из Бањалуке, KУД “Петар Kочић” из Нове Тополе, KУД “Славко Мандић” из Лакташа са секцијама Бакинци и Бошковићи, АНИ “Лијевче” из Разбоја Љевчанског и KУД “Ђердан” из Kукуља.

Цијена улазнице је 3 KМ.

Слогини омладинци учествују у Зимској фудбалској лиги у Бањалуци

Слогини омладинци учествују у Зимској фудбалској лиги у Бањалуци

Омладински погон Фудбалског клуба Слога из Српца чине 63 дјечака узраста од 2008. до 2014. годишта који су од суботе 12. новембра започели такмичење у Зимској лиги у фудбалу која се игра у спортском центру “Фарма Пром спорт” у Бањалуци и трајаће током зимског периода.

Седам Слогиних селекција одиграло је прве утакмице и остварило двије побједе, два ремија и три пораза, што је солидан резултат на почетку овог такмичења које ће трајати до марта. До побједа су дошле обје селекције пионира Слоге а наредне утакмице играју се 27. новембра.

Најстарији међу омладинцима Слоге наступају и у такмичењима под окриљем Фудбалског савеза Републике Српске. Пионири и кадети Слоге играју званичне утакмице у Подручној омладинској лиги Градишка гдје се на крају јесењег дијела сезоне налазе међу три најбоље екипе на табели.

Са подмлатком Слоге раде тренери Славко Вујић, Бранимир Дабић, Горан Зеленац и Јовица Ракић. Због хладнијег времена, тренинзи су са терена градског стадиона пребачени у салу Основне школе “Јован Јовановић Змај” Србац гдје се одвијају једном и у спортској дворани “9. јануар” два пута седмично.

Доласком топлијих дана, омладинци Слоге ће поново тренирати на стадиону нашег друголигаша, гдје су постављени и рефлектори на помоћном терену за ноћне тренинге.

Чланарина је симболична и износи 10 KМ а сви заинтересовани који желе да се прикључе Слогиној фудбалској школи могу контактирати неког од тренера.

Руководство Слоге упућује захвалност родитељима који пружају подршку клубу у раду са њиховом дјецом и који су помогли одлазак и учешће у Зимској лиги, односно обезбиједили новчана средства за котизацију за такмичење.