Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Новости

Трупа “Миленијум“ посјетила Народно позориште Републике Српске

Чланови Аматерске позоришне трупе “Миленијум” из Српца јуче су у Бањалуци, заједно са извршним директором НВО “Миленијум” Санелом Видовић, одгледали представу “Златно доба“.

У Народном позоришту Републике Српске дочекала их је Слађана Зрнић која младима у Српцу држи часове глуме и која их је прије представе детаљније упознала са свим што чини позориште.

“Долазак у Народно позориште са нашим глумцима аматерима је већ неколико година постала традиција. На овај начин желимо дјеци пружити могућност да се боље упознају са оним што глумци пролазе прије изласка на сцену и да се упознају са осталим пословима који чине позориште, али и да од ране младости стекну навику и потребу да одлазе на представе“, рекла је Видовић.

Пет нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протекла 24 часа евидентирано је пет нових случајева вируса корона а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем.

Ради се о пет мушких особа, од чега су четири мушкарца млађе а један средње животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу је 26 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији су 63 лица.

У посљедња 24 часа у Републици Српској је извршено тестирање 646 лабораторијских узорака а вирус корона откривен је код 243 особe. Институту за јавно здравство РС пријављено је 14 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 522 а на респиратору су 54 особе.

У Дому здравља у Српцу данас до 13 часова врши се Спутњик В ревакцинација.

Наредне седмице имунизација становништва ће се вршити у термину од 10 до 13 часова. У понедјељак је предвиђена Синофарм вакцинација, у уторак Фајзер вакцинација, у сриједу Синофарм вакцинација и АстраЗенека ревакцинација, у четвртак Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак ревакцинација особа које су вакцинисане Спутњик В вакцином у периоду од 15. до 19. новембра ове године.

Распоред вакцинације од 6. до 10. децембра

Хигијенско-епидемиолошка служба Дома здравља Србац обавјештава грађане да ће се имунизација становништва од понедјељка 6. до петка 10. децембра, у времену од 10 до 13 часова, вршити у просторијама хигијенско-епидемиолошке службе по сљедећем распореду:

Понедјељак, 6. децембар:
– Синофарм вакцинација

Уторак, 7. децембар
– Фајзер вакцинација

Сриједа, 8. децембар:
– Синофарм вакцинација
– АстраЗенека ревакцинација

Четвртак, 9. децембар:
– Фајзер вакцинација и ревакцинација

Петак, 10. децембар
– Ревакцинација особа које су вакцинисане Спутњик вакцином у периоду од 15. до 19.11.2021. године

Вакцинација се врши без претходног заказивања.

Једанаест нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протекла 24 часа евидентирано је 11 нових случајева вируса корона а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем.

Ради се о четири мушке и седам женских особа од чега је један мушкарац млађе а три старије животне доби, двије жене млађе, двије средње и три старије животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу је 31 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији је 61 лице.

У посљедња 24 часа у Републици Српској је извршено тестирање 508 лабораторијских узорака а вирус корона откривен је код 146 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 14 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 533 а на респиратору су 54 особе.

У Дому здравља у Српцу данас је вршена Синофарм вакцинација и ревакцинација а сутра од 8.30 до 13 часова Спутњик В ревакцинација.

Почела хуманитарна акција “Један слаткиш-једно дијете”

Невладина организација “Миленијум“ из Српца, у сарадњи са Центром за социјални рад Србац, Црвеним крстом Србац, Удружењем грађана “Ц.Е.З.А.Р.“ и Савјетом ученика Центра средњих школа “Петар Kочић“ Србац, започела је традиционалну хуманитарно-волонтерску акцију „Један слаткиш-једно дијете“ за набавку новогодишњих пакетића за малишане из социјално угрожених породица са подручја наше општине.

Извршни директор Миленијума, Санела Видовић, рекла је да је јуче завршена припрема кутија које су постављене у јавним установама и трговинским радњама а у које ће грађани моћи оставити слаткише који ће бити паковани у новогодишње пакетиће.

“Акција се организује седамнаести пут заредом и трајаће до 24. децембра. Начин и мјесто додјеле пакетића ће бити накнадно утврђени у складу са епидемиолошком ситуацијом, а родитељи дјеце ће о свему бити на вријеме обавијештени”, рекла је Видовић.

Из Миленијума позивају и привредне субјекте да се придруже у складу са својим могућностима, како би обрадовали малишане из социјалних категорија.

У сврху прикупљања средстава за куповину слаткиша, новац се може уплатити на рачун НВО “Миленијум“ Србац који је отворен у НЛБ банци: 562-010-80237501-83.

Додатне информације се могу добити на бројеве телефона: 065/648-914, путем фејсбук профила НВО “Миленијум” или у Центру за социјални рад Србац.

Будите и ви ове године Дјед Мраз и уљепшајте празнике онима којима је то најпотребније. Укључите се у акцију „Један слаткиш-једно дијете“!