Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Новости

Обиљежен Савиндан у удружењу Извор

Обиљежен Савиндан у удружењу Извор

У Удружењу родитеља и дјеце са посебним потребама “Извор” јуче је на пригодан начин обиљежен Свети Сава.

Поводом великог пазника, дјеци која су чланови удружења и ученицима посебног одјељења Основне школе “Јован Јовановић Змај” уручени су поклони које је обезбиједила Општина Србац и брачни пар Ранко и Зорица Мачковић из Лепенице.

Предсједница Извора, Мира Татић, каже да је ово било прво дружење у 2022. години. Она је захвалила донаторима на поклонима, као и Јелени Бабић која је поклонила торту, а почетак рада редовних активности најавила је за уторак, 1. фебруар.

“И ове, као и прошле године, Савиндан смо обиљежили у најужем кругу, јер другачије нисмо могли због епидемиолошке ситуације. Сваки пут имам потребу да захвалим нашим донаторима, јер нам њихова подршка пуно значи и обрадују нас сваки пут када нас се сјете. Надам се да ће ситуација са вирусом корона бити боља и да ћемо поново бити у прилици да угостимо драге људе”, рекла је Татић.

О Светом Сави је говорио свештеник Ненад Ђурић који је дјеци на поклон уручио иконе.

Донатор Ранко Мачковић већ неколико година редовно за дјецу обезбјеђује поклоне за Савиндан.

“И ове године смо одлучили да дјецу обрадујемо поклонима и ако будемо живи и здрави наставићемо тако и сљедећих година. За поклоне нас је мотивисао посебан осјећај према дјеци која овдје долазе и увијек их радо посјетимо”, рекао је Мачковић.

Регистровано 36 нових случајева вируса корона у Српцу

Регистровано 36 нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистровано је 36 нових случајева вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 13 мушких и 23 женске особе, од чега је 10 мушкараца средње а три старије животне доби, двије жене млађе, 12 средње и девет старије животне доби.

У Српцу су тренутно 153 особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији је 311 лица.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 984 лабораторијска узорка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 425 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 27 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 784 а на респиратору је 66 особа.

У србачком Дому здравља наредне седмице наставља се имунизација становништва у времену од 10 до 13 часова, сваким радним даном.

У понедјељак ће се вршити Синофарм вакцинација, у уторак Фајзер вакцинација и ревакцинација, у сриједу Спутњик В вакцинација и ревакцинација, у четвртак Синофарм вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација.

Вакцина Спутњик В ће бити доступна као прва доза до 7. фебруара 2022. године, а након тога, све до краја фебруара, само као бустер доза.

Распоред вакцинације од 31. јануара до 4. фебруара

Распоред вакцинације од 31. јануара до 4. фебруара

Хигијенско-епидемиолошка служба Дома здравља Србац обавјештава грађане да ће имунизација становништва бити вршена од понедјељка 31. јануара до петка 4. фебруара, у термину од 10 до 13 часова, по сљедећем распореду:

Понедјељак, 31. јануар:
– Синофарм вакцинација

Уторак, 1. фебруар:
– Фајзер вакцинација и ревакцинација

Сриједа, 2. фебруар:
– Спутњик В вакцинација и ревакцинација

Четвртак, 3. фебруар:
– Синофарм вакцинација и ревакцинација

Петак, 4. фебруар:
– Спутњик В вакцинација

Вакцина Спутњик В ће бити доступна као прва доза до 7. фебруара 2022. године, а након тога, све до краја фебруара, само као бустер доза.

У Српцу 27 нових случајева вируса корона, једно лице преминуло

У Српцу 27 нових случајева вируса корона, једно лице преминуло

На подручју србачке општине у посљедња 24 часа регистровано је 27 нових случајева вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 12 мушких и 15 женских особа, од чега је пет мушкараца млађе, шест средње а један старије животне доби, четири жене млађе, седам средње и четири старије животне доби.

У Српцу је тренутно 155 особа активно заражено новим вирусом а у кућној изолацији је 299 лица.

У протекла 24 часа регистрован је још један смртни случај особе из Српца која је била заражена новим вирусом, а боловала је од придружених обољења. Од почетка пандемије преминуло је 65 особа из Српца које су биле позитивне на вирус корона.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 1195 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 589 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 19 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 791 а на респиратору је 68 особа.

У србачком Дому здравља данас је вршена Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак од 10 до 13 часова Спутњик В вакцинација.

Обиљежен Савиндан у србачким школама

Обиљежен Савиндан у србачким школама

У србачким основним школама и Центру средњих школа “Петар Kочић” данас је обиљежена школска слава, Свети Сава.

Славски обред у средњошколском центру је извршио свештеник Жељко Сарић а обиљежавању су присуствовали директор школе Миленко Живанић и запослени радници.

Живанић каже да је у школи данас радни ненаставни дан, а због епидемиолошке ситуације ученици ове године нису организовали културно-забавни програм.

На сличан начин Савиндан је обиљежен и у Основној школи “Јован Јовановић Змај“ Србац.

Ломљење славског колача извршио је свештеник Александар Kустурић у присуству управе школе.

“Претходних година за све раднике је био организован заједнички ручак, а ове године су у централној и подручним школама организоване закуске, како би се испоштовале препоручене епидемиолошке мјере”, рекла је директорица Мануела Рађевић Јокић.

Обиљежавање је у знаку епидемиолошких мјера протекло и у школама у Ситнешима и Разбоју.

У ОШ “Вук Kараџић” у Ситнешима организован је свечани ручак за чланове колектива, док је славски обред служио свештеник Ненад Ђурић

„Школска слава симболично је обиљежена у централној школи а због пандемије нисмо одржали светосавску приредбу”, рекла је директорица Весна Савић.

Она је додала да су на свечаности уручени поклони за двоје радника који су радни вијек провели у овој школи, а својим радом су значајно допринијели њеном развоју.

Школску славу Савиндан данас су ломљењем славског колача и заједничким ручком обиљежили су и запослени у ОШ “Доситеј Обрадовић“ Разбој. Ручак је организован у подручној школи у Kукуљама, којем су, због сложене епидемиолошке ситуације, присуствовали само чланови колектива, без званица.

У пријеподневним часовима ученици и наставници централне школе у Разбоју су присуствовали светој литургији у храму Преображења Господњег гдје је припремљен пригодан програм у част првог српског светитеља и просветитеља и подијељени пакетићи.

Светосавски пакетићи су дијељени и у другим храмовима широм србачке општине а малишани су том приликом припремили пригодне рецитације.