Пета србачка тракторијада биће одржана у недјељу 20. марта на писти за пољопривредну авијацију у Повеличу.
Окупљање је предвиђено од 8 часова а биће организована бројна такмичења која почињу у 11.30 часова.
Учесници ће се надметати у навлачењу трактора, вучи клада и вожњи приколице. Kотизација за учешће у такмичењу износи 20 KМ по трактору а такмичари не смију имати додатно оптерећење на трактору јер ће у супротном бити дисквалификовани.
Организатори су обезбиједили бика на ражњу а биће организована и музика уживо.
Цијена улазнице за посјетиоце тракторијаде износи 5 KМ а у оквиру улазнице су обезбијеђени наведени садржаји, како би се покрили трошкови организатора.
Општина Србац израдила брошуру “Буџет за грађане 2022”
Општинска управа Србац израдила је брошуру која грађане води кроз Буџет општине Србац за 2022. годину, у жељи да им што више приближи најважнији буџетски документ.
На једноставан и сликовит начин представљене су планиране активности и пројекти наше локалне заједнице у овој години, као и основна знања о томе од чега се буџет састоји, зашто је важан, на који начин су подаци у њему презентовани и шта они значе како би грађани доживјели буџет као наш заједнички документ.
У прилогу можете прегледати ову брошуру а можете је и преузети у ПДФ формату на нашој страници ОВДЈЕ.
Србачки фудбалер Милован Новаковић (27) прешао је ових дана у SC Geomix Liezen који се такмичи у четвртом рангу такмичења у Аустрији.
Новаковић, који игра на позицији нападача, претходних мјесеци наступао је за ASV Bad Mitterndorf гдје је имао запажену улогу, али је Liezen био одлучан да га доведе у своје редове.
“Већ двадесетак дана сам у овом клубу који је смјештен у аустријској савезној покрајини Штајерској. Уговор сам званично потписао прије два дана и презадовољан сам условима. Клуб је озбиљан и има намјеру да већ за годину дана уђе у трећу лигу”, рекао је Новаковић.
Већ у првој пријатељској утакмици талентовани Српчанин се уписао у стријелце.
“Играли смо против Михелдорфа и побиједили са 3:1 а ја сам постигао трећи погодак. Припреме иду добро а сезона почиње 12. марта”, каже Милован.
SC Geomix Liezen има вјерну армију навијача која их редовно бодри на свакој утакмици а уложена су значајна средства у инфраструктуру клуба. Изграђен је модеран стадион са рефлекторима и пратећим објектима, на чему би позавидјели и већи клубови.
“Руководство клуба је пратило моје досадашње партије у Аустрији и контактирало ме са великом жељом да појачам њихов тим. Када сам видио у каквим условима раде и какве су им амбиције, прихватио сам понуду без размишљања”, рекао је Милован.
Играјући претходно за ASV Bad Mitterndorf допринио је освајању регионалног купа гдје је у финалу против Сладминга постигао одлучујући погодак.
У досадашњој каријери са успјехом је играо за србачку Слогу, Козару, Сарајево, Орашје, Славију из Источног Сарајева, Kрупу и Љубић, а прије доласка у Аустрију био је члан Дрине из Зворника.
Још 42 нова случаја вируса корона у Српцу, двоје лица преминуло
На подручју србачке општине у посљедња 24 часа регистрована су 42 нова случаја вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.
Ради се о 20 мушких и 22 женске особе, од чега је пет мушкараца млађе, 11 средње а четири старије животне доби, седам жена млађе, 10 средње и пет старије животне доби.
У Српцу су тренутно 183 особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији је 317 лица.
У протеклих 48 часова регистрована су и два смртна случаја особа из Српца које су заражене новим вирусом, а боловале су од придружених обољења. Од почетка пандемије преминуле су 64 особе из Српца које су биле позитивне на вирус корона.
У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 1126 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 573 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је 16 смртних случајева.
Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 798 а на респиратору је 71 особа.
У србачком Дому здравља данас је вршена Спутњик В вакцинација и ревакцинација. Сутра у времену од 10 до 13 часова вршиће се Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак у истом термину Спутњик В вакцинација.
Фудбалерке Слоге почеле припреме за наставак сезоне
Чланице Женског фудбалског клуба Слога из Српца, које се такмиче у Првој лиги Републике Српске, ових дана почеле су припреме за прољећни дио првенства.
Предсједник клуба, Дијана Kовачевић, каже да је заједно са њом у рад укључен бивши играч и тренер ФK “Слога” Миодраг Њежић. Тренинзи се одржавају у спортској дворани “9. јануар” понедјељком, сриједом и петком од 17 часова.
Она позива све заинтересоване дјевојке које воле фудбал да се прикључе клубу и додаје да би прољећни дио првенства требао почети у априлу.
“Са припремама смо кренули прије двије седмице и у рад је тренутно укључено 18 дјевојака. Први дио сезоне завршили смо на шестом мјесту, у конкуренцији осам екипа, уз утакмицу мање. Имамо веома добру екипу, квалитетно се припремамо и амбиција нам је да првенство завршимо као други на табели“, каже Kовачевић