Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Акција упозорења на опасност од петарди

Акција упозорења на опасност од петарди

Министарство унутрашњих послова Републике Српске и ове године спроводи акцију под називом „Петарде нису играчке“ која траје од 15. децембра до 15. јануара.

“Ова средства су изузетно опасна јер у највећем броју случајева доводе до опекотина руку и повреда очију, а најчешће се ради о дубоким повредама у комбинацији са опекотинама које тешко оштећују дијелове тијела, живце и тетиве”, рекао је командир Полицијске станице Србац Синиша Шњегота.

Циљ акције је да се грађани упозоре на опасности и посљедице које могу да се догоде нестручним руковањем пиротехничким средствима као и да се укаже на повреде које могу да проузрокују.

“Обично страдају шаке, прсти и очи. Циљна група је првенствено млађа популација, односно дјеца која мисле да је игра са петардама безопасна за њих али и за друге. Битно је указати им на чињеницу да не постоји безопасна пиротехника и да петарде нису играчке”, рекао је Шњегота и додао да ће сва незаконита употреба пиротехнике и ватреног оружја бити санкционисана у складу са законом.

Из Полицијске станице Србац апелују на све грађане да се придржавају важећих законских одредби у циљу стварања безбједне и угодне атмосфере за прославу празника.

“Позивамо грађане да новогодишње и божићне празнике прославе на миран и достојанствен начин и да не користе пиротехничка средства на мјестима гдје се окупља већи број грађана и у затвореним просторијама. Посебну пажњу скрећемо родитељима да дјецу упознају са могућим посљедицама јер они сносе одговорност за поступке малољетника“, закључио је Шњегота.

У току превентивна кампања “Лако је алкохол одбити”

У току превентивна кампања “Лако је алкохол одбити”

У Републици Српској у периоду од 17. децембра 2021. године до 31. јануара 2022. године проводи се превентивна кампања „ЛАKО ЈЕ АЛKОХОЛ ОДБИТИ“ .

Kампања има за циљ да укаже на опасност којима су изложени возачи и други учесници у саобраћају који се под дејством алкохола крећу коловозом, управљају возилом или се крећу на неки други начин. Такође, циљ кампање је указати на опасност лицима која се превозе као сувозачи или путници у возилу којим управља возач под дејством алкохола.

Реализацијом кампање очекује се повећан опрез возача, сувозача, путника у возилу, пјешака и свих осталих учесника у саобраћају.

Акцију реализују Министарство саобраћаја и веза и Министарство унутрашњих послова Републике Српске, Републичка управа за инспекцијске послове, Агенција за безбједност саобраћаја и Ауто-мото савез.

Сваке године уочи празника организују се сличне кампање са циљем смањења броја возача који возе под утицајем алкохола и проузрокују саобраћајне незгоде.

“Прошле године скоро 14 одсто возача који су проузроковали саобраћајну незгоду били су под утицајем алкохола, а чак 7,8 одсто саобраћајних незгода са погинулим лицима проузроковали су возачи са више од 1,5 промила алкохола у крви”, рекао је замјеник директора Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске, Милија Радовић.

Он истиче да постоји директна веза између броја возача који возе под утицајем алкохола и броја саобраћајних незгода и броја погинулих.

“Према мјерењу које је провео МУП Републике Српске, 3,2 одсто возача возило је под утицајем алкохола”, рекао је Радовић.

Дјечија нова година у четвртак 30. децембра

Дјечија нова година у четвртак 30. децембра

Центар за културу и спорт Србац и ове године организује прославу Дјечије нове године која ће се одржати у четвртак 30. децембра од 11 до 13 часова.

Директор Центра, Радован Митраковић, каже да ће испред Дома културе бити организована подјела пакетића и фотографисање са Дједа Мразом.

“Општина Србац је за све малишане узраста до седам година обезбиједила поклоне па позивам родитеље да доведу дјецу како бисмо на најљепши начин дочекали Нову годину”, рекао је Митраковић.

Расписан јавни позив за избор најбољих спортиста општине Србац

Расписан јавни позив за избор најбољих спортиста општине Србац

Организациони одбор манифестације “Избор спортисте општине Србац за 2021. годину“ расписао је данас јавни позив за избор најбољих спортиста Српца у протеклој години.

Манифестација ће се одржати у уторак 15. фебруара са почетком у 18 часова у холу Центра средњих школа “Петар Kочић”.

Позивају се спортски клубови и спортски радници да предложе кандидате а рок је до 21. јануара 2022. године до 12 часова.

Пријаве се могу доставити на посебним обрасцима у просторије Радио-Српца или на e-mail адресу: radiosrbac@yahoo.com.

За избор најуспјешнијих појединаца и колектива биће задужен стручни жири састављен од спортских радника и спортиста, а као и ранијих година бираће се најбољи учесници спортских такмичења која су организована на нивоу општине Србац, Републике Српске и шире у 2021. години.

У категорији најуспјешнији спортиста и најуспјешнији млади спортиста до 18 година бираће се по три појединца, а по традицији ће се бирати и најбоља млада екипа, најбољи спортски клуб и спортски радник.

У плану је да се уруче посебна признања заслужним појединцима.

Из организационог одбора позивају спортске раднике и клубове да се активно укључе и приједлозима допринесу да буду изабрани најуспјешнији спортисти који својим примјером најљепши начин проносе име општине Србац.

Јавни позив за избор спортисте можете преузети ОВДЈЕ а обрасце за пријаву ОВДЈЕ.

Четири нова случаја вируса корона у Српцу

Четири нова случаја вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистрована су четири нова случаја вируса корона а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем.

Ради се о три мушке и једној женској особи, од чега је један мушкарац средње а двојица старије животне доби и једној жени старије животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу је 13 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији је 27 лица.

У посљедња 24 часа у Републици Српској је извршено тестирање 639 лабораторијских узорака а вирус корона откривен је код 177 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је пет смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 414 а на респиратору је 47 особа.

У Дому здравља у Српцу наставља се вакцинација без претходног заказивања. Сутра од 10 до 13 часова предвиђена је Спутњик В вакцинација и ревакцинација за вакцинисане 29. и 30.11.2021. године. У четвртак ће се вршити Синофарм вакцинација и ревакцинација за вакцинисане 1. и 2.12.2021. године док у петак нема вакцинације.