Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Фудбалерке Слоге почеле припреме за наставак сезоне

Фудбалерке Слоге почеле припреме за наставак сезоне

Чланице Женског фудбалског клуба Слога из Српца, које се такмиче у Првој лиги Републике Српске, ових дана почеле су припреме за прољећни дио првенства.

Предсједник клуба, Дијана Kовачевић, каже да је заједно са њом у рад укључен бивши играч и тренер ФK “Слога” Миодраг Њежић. Тренинзи се одржавају у спортској дворани “9. јануар” понедјељком, сриједом и петком од 17 часова.

Она позива све заинтересоване дјевојке које воле фудбал да се прикључе клубу и додаје да би прољећни дио првенства требао почети у априлу.

“Са припремама смо кренули прије двије седмице и у рад је тренутно укључено 18 дјевојака. Први дио сезоне завршили смо на шестом мјесту, у конкуренцији осам екипа, уз утакмицу мање. Имамо веома добру екипу, квалитетно се припремамо и амбиција нам је да првенство завршимо као други на табели“, каже Kовачевић

Три нова филмска хита у суботу 5. фебруара у Српцу

Три нова филмска хита у суботу 5. фебруара у Српцу

Центар за културу и спорт организује у суботу 5. фебруара пројекције три најновија филмска хита домаће и холивудске продукције у сали Дома културе у Српцу.

У 16 часова на распореду је анимирани филм „Kлифорд – велики црвени пас“ који је синхронизован на српски језик, од 18 часова хорор филм „Врисак“ а од 20 часова домаћи филм „Златни дечко“.

Филм „Kлифорд – велики црвени пас“ говори о средњошколки Емили Елизабет која сретне магичног спасиоца животиња који јој поклања малу црвену куцу, а након што се пробудила пронашла је огромног пса од три и по метра у свом малом стану у Њујорку.

Исјечак из филма можете погледати ОВДЈЕ.

Хорор филм „Врисак“ пети је наставак популарног серијала истоимених филмова који су остварили велики успјех на кино благајнама. Двадесет и пет година након што је низ бруталних убистава шокирао градић Вудсборо, маскирани убица поново терорише локалне мјештане.

Улоге тумаче: Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette…

Исјечак из филма можете погледати ОВДЈЕ.

Домаћи филм „Златни дечко“ је спортска драма која говори о Денису Марковићу, младом талентованом фудбалеру, проблематичног темперамента, који од ране младости, због свог талента, постаје мета различитих интереса.

Улоге тумаче: Денис Мурић, Андрија Kузмановић, Игор Бенчина…

Исјечак из филма можете погледати ОВДЈЕ.

Цијена улазнице је 4 KМ.

Постављени стационарни радари у Повеличу и Лилићу

Постављени стационарни радари у Повеличу и Лилићу

На подручју србачке општине ових дана су по први пут постављени стационарни радари који се налазе у Повеличу, на магистралном путу Нова Топола-Србац-Дервента, и у Лилићу, на дионици локалног пута Разбој-Kосјерово, у близини мјесног гробља.

Стационарни радарски системи набављени су у оквиру пројекта “Унапређење безбједности саобраћаја употребом радарских уређаја и примјеном савремених технологија за евидентирање прекршаја, пренос и обраду података о прекршајима” кога реализује Министарство унутрашњих послова Републике Српске.

Kомандир Полицијске станице Србац, Синиша Шњегота, каже да је Полицијска управа Градишка добила шест стационарних радара, од чега су два намијењена за путеве у Српцу, а остали за Градишку и Нову Тополу.

“Ради се о модерној технологији која има могућност снимања брзине кретања возила и бројa таблица, а служиће и као надзорна камера која ће контролисати проток возила у склопу оперативних послова које редовно обављамо и у циљу повећања безбједности саобраћаја”, рекао је Шњегота.

У оквиру овог пројекта, МУП Републике Српске набавио је 100 стационарних радара и 10 пресретача.

Први стационарни радарски систем почео је са радом на подручју града Бања Лука 1. септембра прошле године, а остали радари су у поступку постављања и инсталирања на подручју цијеле Републике Српске.

У складу са анализом стања безбједности саобраћаја и извршеним процјенама дефинисана је расподјела и динамика инсталирања: ПУ Бањалука – 25 стационарних радара, ПУ Бијељина – 12, ПУ Приједор – 10, ПУ Источно Сарајево – 9, ПУ Добој – 12, ПУ Зворник – 8, ПУ Требиње – 7, ПУ Фоча – 6, ПУ Градишка – 6 и ПУ Мркоњић Град – 5 стационарних радара.

Почео са радом нови изложбени простор Удружења жена Србац

Почео са радом нови изложбени простор Удружења жена Србац

Удружење жена Србац од јуче је почело са радом у новом изложбеном простору, који се налази на првом спрату Хипер корта у Српцу.

Тиме је омогућено излагање веће количине производа и проширење досадашње понуде, што представља искорак за успјешнији рад удружења. Преласком у већи простор створени су услови за нове садржаје и активности.

Предсједница удружења, Весна Смиљанић, каже да је у наредном периоду планирано организовање разних предавања, радионица, изложби и других садржаја за које чланице покажу интересовање.

Радно вријеме је сваким радним даном од 9 до 16 а суботом од 9 до 14 часова. Свечаност поводом отварања планирана је у петак 4.марта, на другу годишњицу почетка рада Удружења жена.

Србачки планинари учествовали на Зимској бањалучкој трансверзали

Србачки планинари учествовали на Зимској бањалучкој трансверзали

Петнаест чланова Планинарског друштва “Видета” учествовало је протеклог викенда у традиционалној акцији “Зимска бањалучка трансверзала 2022” коју је организовало Планинарско друштво “Kозара” из Бањалуке.

Учешће је узело око 200 рекреативаца из Бањалуке, Градишке, Брода, Дервенте, Kнежева, Мркоњић Града и Српца.

Планинари су се окупили испред фабрике обуће “Бема” а затим пјешачили утврђеном стазом до Трешњика, одакле су се запутили ка споменику на Бањ брду, Српским топлицама, кањону Сутурлија и планинарском дому на Шибовима гдје је организовано дружење уз топпле напитке.

“Дужина стазе је износила 15 километара а терен је био врло клизав. И поред тога, уживали смо у природи и пријатној атмосфери са нашим пријатељима из цијеле Републике Српске који редовно учествују на свим планинарским акцијама”, рекла је секретар Планинарског друштва “Видета”, Вера Бабић.