Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

У Српцу 27 нових случајева вируса корона, једно лице преминуло

У Српцу 27 нових случајева вируса корона, једно лице преминуло

На подручју србачке општине у посљедња 24 часа регистровано је 27 нових случајева вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 12 мушких и 15 женских особа, од чега је пет мушкараца млађе, шест средње а један старије животне доби, четири жене млађе, седам средње и четири старије животне доби.

У Српцу је тренутно 155 особа активно заражено новим вирусом а у кућној изолацији је 299 лица.

У протекла 24 часа регистрован је још један смртни случај особе из Српца која је била заражена новим вирусом, а боловала је од придружених обољења. Од почетка пандемије преминуло је 65 особа из Српца које су биле позитивне на вирус корона.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 1195 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 589 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 19 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 791 а на респиратору је 68 особа.

У србачком Дому здравља данас је вршена Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак од 10 до 13 часова Спутњик В вакцинација.

Обиљежен Савиндан у србачким школама

Обиљежен Савиндан у србачким школама

У србачким основним школама и Центру средњих школа “Петар Kочић” данас је обиљежена школска слава, Свети Сава.

Славски обред у средњошколском центру је извршио свештеник Жељко Сарић а обиљежавању су присуствовали директор школе Миленко Живанић и запослени радници.

Живанић каже да је у школи данас радни ненаставни дан, а због епидемиолошке ситуације ученици ове године нису организовали културно-забавни програм.

На сличан начин Савиндан је обиљежен и у Основној школи “Јован Јовановић Змај“ Србац.

Ломљење славског колача извршио је свештеник Александар Kустурић у присуству управе школе.

“Претходних година за све раднике је био организован заједнички ручак, а ове године су у централној и подручним школама организоване закуске, како би се испоштовале препоручене епидемиолошке мјере”, рекла је директорица Мануела Рађевић Јокић.

Обиљежавање је у знаку епидемиолошких мјера протекло и у школама у Ситнешима и Разбоју.

У ОШ “Вук Kараџић” у Ситнешима организован је свечани ручак за чланове колектива, док је славски обред служио свештеник Ненад Ђурић

„Школска слава симболично је обиљежена у централној школи а због пандемије нисмо одржали светосавску приредбу”, рекла је директорица Весна Савић.

Она је додала да су на свечаности уручени поклони за двоје радника који су радни вијек провели у овој школи, а својим радом су значајно допринијели њеном развоју.

Школску славу Савиндан данас су ломљењем славског колача и заједничким ручком обиљежили су и запослени у ОШ “Доситеј Обрадовић“ Разбој. Ручак је организован у подручној школи у Kукуљама, којем су, због сложене епидемиолошке ситуације, присуствовали само чланови колектива, без званица.

У пријеподневним часовима ученици и наставници централне школе у Разбоју су присуствовали светој литургији у храму Преображења Господњег гдје је припремљен пригодан програм у част првог српског светитеља и просветитеља и подијељени пакетићи.

Светосавски пакетићи су дијељени и у другим храмовима широм србачке општине а малишани су том приликом припремили пригодне рецитације.

Пета србачка тракторијада у недјељу 20. марта

Пета србачка тракторијада у недјељу 20. марта

Пета србачка тракторијада биће одржана у недјељу 20. марта на писти за пољопривредну авијацију у Повеличу.

Окупљање је предвиђено од 8 часова а биће организована бројна такмичења која почињу у 11.30 часова.

Учесници ће се надметати у навлачењу трактора, вучи клада и вожњи приколице. Kотизација за учешће у такмичењу износи 20 KМ по трактору а такмичари не смију имати додатно оптерећење на трактору јер ће у супротном бити дисквалификовани.

Организатори су обезбиједили бика на ражњу а биће организована и музика уживо.

Цијена улазнице за посјетиоце тракторијаде износи 5 KМ а у оквиру улазнице су обезбијеђени наведени садржаји, како би се покрили трошкови организатора.

Српчанин Милован Новаковић појачао редове аустријског Лизена

Српчанин Милован Новаковић појачао редове аустријског Лизена

Србачки фудбалер Милован Новаковић (27) прешао је ових дана у SC Geomix Liezen који се такмичи у четвртом рангу такмичења у Аустрији.

Новаковић, који игра на позицији нападача, претходних мјесеци наступао је за ASV Bad Mitterndorf гдје је имао запажену улогу, али је Liezen био одлучан да га доведе у своје редове.

“Већ двадесетак дана сам у овом клубу који је смјештен у аустријској савезној покрајини Штајерској. Уговор сам званично потписао прије два дана и презадовољан сам условима. Клуб је озбиљан и има намјеру да већ за годину дана уђе у трећу лигу”, рекао је Новаковић.

Већ у првој пријатељској утакмици талентовани Српчанин се уписао у стријелце.

“Играли смо против Михелдорфа и побиједили са 3:1 а ја сам постигао трећи погодак. Припреме иду добро а сезона почиње 12. марта”, каже Милован.

SC Geomix Liezen има вјерну армију навијача која их редовно бодри на свакој утакмици а уложена су значајна средства у инфраструктуру клуба. Изграђен је модеран стадион са рефлекторима и пратећим објектима, на чему би позавидјели и већи клубови.

“Руководство клуба је пратило моје досадашње партије у Аустрији и контактирало ме са великом жељом да појачам њихов тим. Када сам видио у каквим условима раде и какве су им амбиције, прихватио сам понуду без размишљања”, рекао је Милован.

Играјући претходно за ASV Bad Mitterndorf допринио је освајању регионалног купа гдје је у финалу против Сладминга постигао одлучујући погодак.

У досадашњој каријери са успјехом је играо за србачку Слогу, Козару, Сарајево, Орашје, Славију из Источног Сарајева, Kрупу и Љубић, а прије доласка у Аустрију био је члан Дрине из Зворника.

Још 42 нова случаја вируса корона у Српцу, двоје лица преминуло

Још 42 нова случаја вируса корона у Српцу, двоје лица преминуло

На подручју србачке општине у посљедња 24 часа регистрована су 42 нова случаја вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 20 мушких и 22 женске особе, од чега је пет мушкараца млађе, 11 средње а четири старије животне доби, седам жена млађе, 10 средње и пет старије животне доби.

У Српцу су тренутно 183 особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији је 317 лица.

У протеклих 48 часова регистрована су и два смртна случаја особа из Српца које су заражене новим вирусом, а боловале су од придружених обољења. Од почетка пандемије преминуле су 64 особе из Српца које су биле позитивне на вирус корона.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 1126 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 573 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је 16 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 798 а на респиратору је 71 особа.

У србачком Дому здравља данас је вршена Спутњик В вакцинација и ревакцинација. Сутра у времену од 10 до 13 часова вршиће се Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак у истом термину Спутњик В вакцинација.