Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Александар Глишић потписао за Динамо Самарканд из Узбекистана

Александар Глишић потписао за Динамо Самарканд из Узбекистана

Српчанин Александар Глишић пронашао је нови клуб а ради се о повратнику у узбекистанску прву лигу, Динаму из Самарканда, у кога је прешао као слободан играч након што је крајем прошле године напустио Алашкерт из Еревана.

Врсни стријелац ће тако појачати редове новог прволигаша који је прије двије године испао у другу лигу, али се од наредне сезоне враћа у елитни ранг и има велике амбиције у новој сезони.

Самарканд је други по величини град у Узбекистану и има око пола милиона становника. Важи за град неописиве љепоте који је смјештен у долини ријеке Зарафсхан. Стар је као Вавилон или Рим, а кроз њега су прошли освајачи попут Александра Великог, Џингис-кана и арапских освајача. Састоји се од старог града који датира из средњег вијека и новог дијела изграђеног након руског освајања подручја у 19. вијеку а развијен је мијешањем култура: иранске, индијске, монголске, као и још неколико западних и источних култура.

Доласком у Узбекистан, Глишић је окончао сјајну сезону у јерменском Алашкерту гдје је остварио историјски успјех и помогао свом тиму да по први пут заигра групну фазу европског такмичење, што раније није пошло за руком ниједном клубу из Јерменије.

Србачки нападач је постигао одлучујући погодак у квалификацијама и омогућио Алашкерту наступ у Kонференцијској лиги гдје је одиграо шест утакмица против Макабија из Тел Авива, ХЈK Хелсинкија из Финске и ЛАСK Линца из Аустрије.

Претходно је Алашкерт играо квалификације за Лигу Европе гдје је поражен у двомечу од Глазгов Ренџерса и Лигу шампиона у којој је бољи био молдавски Шериф, а Глишић је био једини стријелац за свој тим у реваншу у Тираспољу.

Глишић, који је поникао у србачкој Слоги, наступио је у Јерменији и за екипу Банантса а претходно је неколико сезона био члан бијељинског Радника са којим је освојио Kуп БиХ. Са успјехом је играо и за Текстилац из Дервенте, када је био најбољи стријелац Прве лиге Републике Српске, а наступао је и за Звијезду из Градачца и Црвену земљу из Нове Веси.

Током викенда 39 нових случајева вируса корона у Српцу

Током викенда 39 нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у данима викенда регистровано је 39 нових случајева вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 17 мушких и 22 женске особе, од чега су три мушкарца млађе, шест средње а осам старије животне доби, те осам жена млађе, 10 средње и четири старије животне доби.

У Српцу је тренутно 181 особа активно заражена новим вирусом а у кућној изолацији је 321 лице.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 220 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 136 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 12 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 758 а на респиратору је 55 особа.

У србачком Дому здравља ове седмице наставља се имунизација становништва сваким радним даном од 10 до 13 часова. Данас је на распореду била Спутњик В вакцинација а сутра је предвиђена Синофарм вакцинација и ревакцинација. У сриједу ће се вршити Спутњик В вакцинација и ревакцинација, у четвртак Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација.

Изградња куће за Небојшу ближи се крају, стигла донација од Златка Татића и пријатеља

Изградња куће за Небојшу ближи се крају, стигла донација од Златка Татића и пријатеља

Хуманитарна акција за изградњу нове куће Небојши Вученовићу из Повелича, која је покренута у фебруару прошле године, полако се ближи крају.

Акцију су помогли бројни хуманисти а најновија донација стигла је ових дана од нашег суграђанина Златка Татића и његових пријатеља, који су сакупили 1400 евра.

Златко Татић, који се налази на привременом раду у Аустрији а поријеклом је из Повелича, протеклих година у више наврата је са пријатељима доносио помоћ за опремање и рад удружења Извор, донације за србачки вртић, бијелу технику, кревете и грађевински материјал за поплављена домаћинства и столарију и намјештај за социјално угрожене породице из Српца.

Монтажна кућа за Небојшу у новембру је стављена под кров а постављена је санитарија у купатилу, плочице у кухињи, купатилу, остави, тераси и предулазу, те ламинат у собама и дневном боравку. Уграђена је столарија, доведена струја и вода, окречени зидови, урађена глазура подова и набављен шпорет на чврсто гориво.

Остало је још да се изврше ситни грађевински радови и кућа опреми намјештајем и бијелом техником који ће такође бити набављени уз помоћ донатора.

Нова кућа је површине 53 квадратна метра, има двије собе, дневни боравак, кухињу, оставу и купатило.

„Сви који желе да помогну Небојши како би што прије уселио у нови дом могу уплатити средства на жиро рачун у складу са својим могућностима“, рекао је један од иницијатора акције, Драган Вукобратовић.

Жиро рачун је отворен на број: 562 099 8095 3816 80 а више информација може се добити и код Драгана Вукобратовића на број телефона 065 545 676.

Распоред вакцинације од 24. до 28. јануара

Распоред вакцинације од 24. до 28. јануара

Хигијенско-епидемиолошка служба Дома здравља Србац обавјештава грађане да ће се имунизација становништва од 24. до 28. јануара вршити у термину од 10 до 13 часова по сљедећем распореду:

Понедјељак, 24. јануар:
– Спутњик В вакцинација

Уторак, 25. јануар:
– Синофарм вакцинација и ревакцинација

Сриједа, 26. јануар:
– Спутњик В вакцинација и ревакцинација

Четвртак, 27. јануар:
– Фајзер вакцинација и ревакцинација

Петак, 28. јануар:
– Синофарм вакцинацијa

У Српцу 63 нова случаја вируса корона, једно лице преминуло

У Српцу 63 нова случаја вируса корона, једно лице преминуло

На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистрована су 63 нова случаја вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 25 мушких и 38 женских особа, од чега је шест мушкараца млађе, 12 средње а седам старије животне доби, те осам жена млађе, 21 средње и девет старије животне доби.

У истом периоду преминуло је једно лице из Српца које је било заражено вирусом корона и имало друга хронична обољења, а ради се о жени старије животне доби.

У Српцу су тренутно 243 особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији су 472 лица.

Од почетка пандемије, у Српцу су новим вирусом заражене 2352 особе од чега се опоравило 2047 а 62 особе су преминуле. До сада је издато 6406 рјешења о кућној изолацији.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 1207 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 653 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је 12 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 673 а на респиратору је 46 особа.