Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Хумана дјела Далибора Бабића из Бардаче

Хумана дјела Далибора Бабића из Бардаче

Далибор Бабић из Бардаче, који ради у Швајцарској, искористио је свој долазак у родни крај да учини два хумана дјела, дарује крв на акцији коју је организовао Црвени крст Србац, 16. августа и донесе вриједну донацију у ову хуманитарну организацију.

Црвеном крсту Далибор је донирао велики монитор и опрему за онлајн састанке.

“У име наше организације још једном се захваљујемо за ова два хумана дјела вриједна пажње”, рекао је секретар Игор Јовичић.

Далибор је био донатор вриједне донације Црвеном крсту Србац и за вријеме поплава 2014. године.

У Српцу девет нових случајева вируса корона

У Српцу девет нових случајева вируса корона

У данима викенда на подручју србачке општине регистровано је девет нових случајева вируса корона.

Ради се о пет мушких и четири женске особе, од чега су четири мушкарца млађе а један средње животне доби, двије жене млађе, једна средње и једна старије животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу су 24 особе активно позитивне на вирус корона а у кућној изолацији је 60 лица.

У Републици Српској у посљедња три дана извршено је тестирање 485 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 199 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је осам смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 193 а на респиратору је седам особа.

У Мартинцу одржано четрдесето јубиларно дружење чланова удружења “Нови асфалт”

У Мартинцу одржано четрдесето јубиларно дружење чланова удружења “Нови асфалт”

Традиционално 40. по реду дружење чланова удружења “Нови асфалт” одржано је у суботу 20. августа у Старом Мартинцу

Ради се о окупљању мјештана Старог Мартинца и Ножичког која су започела након изградње асфалтног пута који је повезао мјештане два села. Том приликом основано је удружење „Нови асфалт”, а Статутом је регулисано да се сваке године парне године сусрети организују у Старом Мартинцу, а непарне у Ножичком.

Домаћин овогодишњег дружења био је Зоран Сандић а окупили су се Мартинчани и Ножичани који живе и раде у селу, али и бројни мјештани из дијаспоре.

У веселој атмосфери и музичкој пратњи Калдрма бенда из Бањалуке, мјештани су до касних вечерњих часова евоцирали успомене на прошла времена.

Договорено је да домаћин наредног дружења у Ножичком буде Александар Њежић.

Дружења чланова Новог асфалта одржавају се од 1982. године, а једино 2020. године није одржано због неповољне епидемиолошке ситуације.

Појачане контроле у циљу смањења броја илегалних миграната

Појачане контроле у циљу смањења броја илегалних миграната

Начелник Полицијске управе Градишка, Бојан Шкорић, данас је у просторијама Полицијске управе Градишка одржао састанак са начелником Полицијске управе бродско-посавска, Антуном Валићем, и командиром Јединице граничне полиције Градишка, Игором Kајтезом, поводом повећаног броја илегалних прелазака државне границе.

На састанку је разговарано о досадашњој сарадњи и координацији рада, предузимању мјера и радњи у циљу спречавања појаве илегалних миграција на државној граници између Босне и Херцеговине и Републике Хрватске на подручју града Градишка и општине Србац.

У циљу остваривања што боље сарадње и комуникације, донесен је закључак да се обострано појачају активности на контроли лица и возила на критичним дионицама, а све са циљем да се смањи број миграната који врше илегалан прелазак државне границе.

Приход са утакмице Слоге против Брда 27. августа иде за самохрану мајку Невену Игњатић

Приход са утакмице Слоге против Брда 27. августа иде за самохрану мајку Невену Игњатић

У четвртом колу Друге лиге запад фудбалери србачке Слоге у суботу 27. августа на градском стадиону у Српцу, са почетком у 17 часова, дочекаће екипу Брда из Хамбарина а утакмица ће бити хуманитарног карактера.

Предсједник ФK ”Слога”, Бранко Граховац, каже да ће сва прикупљена средства од продаје улазница, по цијени од 10 KМ, бити усмјерена за акцију ”Kућа од срца” коју је прије мјесец дана покренуо Омладински савјет општине Србац како би се изградила кућа самохраној мајци Невени Игњатић.

“Руководство клуба је донијело одлуку да помогнемо ову акцију како би наша суграђанка, која живи као подстанар са двоје дјеце, од којих је једно са посебним потребама, што прије добила нови дом. Сва прикупљена средства од продаје улазница по цијени од 10 KМ биће усмјерена у хуманитарне сврхе”, рекао је Граховац.

Он је позвао Српчане да куповином једне или више улазница помогну, а својим доласком увеличају овај хуманитарни спортски догађај.