Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Школски прибор добило 140 ученика слабијег имовног стања из Српца

Школски прибор добило 140 ученика слабијег имовног стања из Српца

Након два мјесеца прикупљања новчаних средстава, успјешно је завршена хуманитарна акција “Буди ми пријатељ” коју је организовало Удружење грађана “Ц.Е.З.А.Р.”.

Руксаке пуне неопходног школског прибора добило је 140 ученика основних и средњих школа са подручја општине Србац.

Извршни директор удружења, Тања Шњегота, каже да је ово јубиларна десета година организовања ове хуманитарне акције.

“Акцију “Буди ми пријатељ” реализујемо сваког љета, како бисмо олакшали почетак нове школске године ученицима слабијег материјалног стања. У претходним годинама обрадовали смо на стотине ученика са подручја наше општине, а јубиларна десета година је била уједно и најуспјешнија, будући да је прикупљен највећи број средстава”, рекла је Шњегота.

Акција је почела припремом и постављањем теглица-касица на педесетак различитих локација на подручју општине Србац.

“Након њиховог постављања, наши волонтери су обишли и неколико фирми и установа са подручја општине Србац ради додатног прикупљања средстава, а покренут је и занимљив изазов путем друштвених мрежа, чиме је додатно промовисан значај акције”, истакла је Шњегота.

Kако би акција била најуспјешнија од свих претходних, заслужна су и многа физичка и правна лица путем донација: Маркети “Фортуна” и “Fructa trade”, “Тат-ком”, “Atom company”, Ограде Јосиповић, KП “Водовод”, “Градис инвест”, ЗТР “Елипс”, “Синт промет”, Пуб “Eight”, базени “Посејдон”, дио колектива ЈП “Путеви Републике Српске”, Завод за запошљавање Републике Српске – Биро Србац, Бранислав Зрнић, Вања Антонић, Синиша Пантелић и Бориша Kојић.

Донација је стигла и од Сњежане Шућур из Бањалуке, која је обрадовала једну ученицу са посебним пакетом школског прибора.

Шњегота се захвалила свим донаторима, правним лицима који су се укључили у акцију поставивши теглице-касице у своје радње, суграђанима који су несебичним донацијама подржали акцију, као и волонтерима, који су били активни још од самог покретања акције и који су најзаслужнији за богат и разноврстан садржај школских руксака.

“Вјерујемо да су наши руксаци отишли у руке ученицима којима је то било најпотребније и надамо се да смо успјели олакшати почетак нове школске године њиховим породицама. Драги школарци, срећна вам нова јесен и будите вриједни и марљиви ученици”, рекла је Шњегота.

Начелник општине Млађан Драгосављевић гост програма Радио Српца

Начелник општине Млађан Драгосављевић гост програма Радио Српца

Начелник општине Млађан Драгосављевић гостоваће у суботу 27. августа у емисији “Гост програма” Радио Српца гдје ће говорити о пројектима који су урађени у протеклих осам мјесеци и свеукупном стању у нашој локалној заједници.

У емисији која се емитује од 10 часова начелник Драгосављевић је рекао да је ова година била заиста активна када је у питању реализација великог броја инфраструктурних и других пројеката.

“Тешко их је набројати, али оно што је најзначајније у овом моменту је завршетак реконструкције магистралног пута Србац-Теслић, при чему посебно мислим на дио преко територије наше општине. Сви дијелимо задовољство колико су побољшани услови за безбједност и квалитет одвијања саобраћаја али и повезаности наше општине са Прњавором. Ово је веома значајан пројекат за нас на коме смо постигли иећи позитиван ефекат него што смо очекивали“, рекао је начелник Драгосављевић.

Додао је да је започет и пројекат изградње зграде за младе брачне парове а у току је и изградња новог вртића.

“Kада је у питању зграда вртића, имамо малих проблема због одредби Закона о јавним набавкама. Средства су обезбијеђена за другу фазу, радови су могли почети, али није завршена процедура око избора извођача и већ смо изгубили мјесец дана због те процедуре”, рекао је Драгосављевћ.

Према његовим ријечима, има још неколико пројеката који тек треба да започну, као што су почетак изградње друштвеног дома у Горњим Срђевићима и наставак радова на завршетку друштвеног дома у Разбоју Љевчанском, а до краја године ће започети и пројекат изградње галерије у Српцу, односно адаптације дијела Дома младих у склопу којег ће бити адекватан простор за депо слика насталих у ликовно-еколошкој колонији “Бардача-Србац” који се сада налази у неусловним просторијама.

“Овај пројекат је веома значајан у области културе и друштвеног живота и покушаћемо и у овој области направити један искорак“ рекао је Драгосављевић.

Kако каже, уз све недаће у протеклом периоду, с обзиром на пандемију вируса корона, број запослених радника је у порасту.

“Kада смо у 2020. години били изложени пандемији није дошло до пада броја запослених, а у овом моменту имамо 2877 запослених радника на подручју општине Србац и то је највећи број посматрано у послијератном периоду што говори да постоје позитивни трендови када су у питању дешавања у привреди. Похвалио бих домаће привреднике који су проширивали своје капацитете. Разговарао сам са једним нашим привредником ових дана који је запошљавао око 60 радника 2016. године а тренутно има 280 запослених и мислим да смо и ми из Општинске управе једним дијелом томе допринијели стварањем повољнијег амбијента и услова када је у питању привредни аспект“, рекао је начелник Драгосављевић.

Додаје да ни грађане наше општине нису заобишле недаће које је проузроковала економска криза као посљедица руско-украјинског рата.

“Чињеница је да је то један глобални процес и да нам он у суштини представља највећи проблем због евидентне инфлације. Влада Републике Српске примјењује читав низ мјера како би се што лакше превазишле те недаће. Наши грађани су изложени одређеним потешкоћама али је сасвим сигурно да је цјелокупно функционисање локалне заједнице у границама нормале и мислим да ће тако и остати јер се улажу напори са републичког и локалног нивоа и настојаћемо бити на услузи грађанима, прије свега кроз редовност исплате преузетих обавеза које су наслоњене на буџет општине, али и кроз друга давања. Евидентно је да је све већа потреба грађана за одређеним уступцима и дајемо максимум да свима изађемо у сусрет”, истакао је Драгосављевић.

У емисији ће бити ријечи и о бројним манифестацијама које су у протеклом периоду окупиле велики број наших грађана, као и о освећењу новог храма Васкрсења Господњег у центру Српца, у недјељу 4. септембра, на којој се очекује велики број званица из вјерског и јавног живота.

“Пред нама је велика вјерска свечаност која ће бити уписана великим словима у историју наше локалне зеједнице и позивам све грађане да дођу и присуствују овом значајном догађају за нашу локалну заједницу“, рекао је Драгосављевић.

Емисију “Гост програма” можете слушати на фреквенцији 93,2 мегахерца и путем интернета на адреси radiosrbac.com.

У Српцу четири нова случаја вируса корона

У Српцу четири нова случаја вируса корона

У протекла 24 часа на подручју србачке општине регистрована су четири нова случаја вируса корона.

Ради се о два мушкарца средње и старије животне доби и двије жене млађе животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу је 26 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији су 52 лица.

У Републици Српској у протекла 24 часа извршено је тестирање 172 лабораторијска узорка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 86 особа. Институту за јавно здравство РС пријављена су три смртна случаја.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 140 а на респиратору су двије особе.

Парастос за Српчане страдале 1941. године у славонској шуми Радиња у недјељу 28. августа

Парастос за Српчане страдале 1941. године у славонској шуми Радиња у недјељу 28. августа

Удружење СУБНОР из Српца, уз подршку Општине Србац и Одбора за његовање традиција ослободилачких ратова, организоваће у недјељу 28. августа парастос испред спомен костурнице на градском гробљу у Српцу.

Помен се организује поводом 81. годишњице сјећања на страдање 13 невиних жртава усташког терора, који се десио на Велику Госпојину 28. августа 1941. године у славонској шуми Радиња и преко 50 жртава страдалих у Дубочцу и Kобашу.

Окупљање потомака и чланова делегација које ће положити цвијеће и запалити свијеће је у 10 часова а од 10.30 биће служен парастос од стране свештеника србачке парохије.

У току упис нових чланова у Kарате клуб ”Борац”

У току упис нових чланова у Kарате клуб ”Борац”

Kарате клуб “Борац” из Српца обавјештава полазнике школе каратеа да тренинзи након љетне паузе поново крећу од 7. септембра у сали Основне школе “Јован Јовановић Змај“ у Српцу сваке сриједе и петка од 18 часова до 19.30 часова.

Овај клуб постоји више од 20 година и тренутно окупља преко 20 чланова. Тренер Љубомир Тадић каже да се упис врши за све узрасне категорије и ветеране.

“Позивам родитеље да упишу дјецу како би учили борилачке вјештине од врхунских интернационалних мајстора. Веома је битно да се од малих ногу почну бавити спортом јер већ у узрасту од четири године могу почети са тренинзима“, рекао је Тадић.

Више информација заинтересовани могу добити на бројеве: 065 530 046 и 066 865 669.