Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Преминуо Вељко Лазић

Преминуо Вељко Лазић

Предсједник Републичке и општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Републике Српске, Вељко Лазић, преминуо је јутрос у 78. години живота од посљедица можданог удара у Градишци.

Вељко Лазић рођен је 6. маја 1944. године у Kукуљама.

Прије рата обављао је финансијске послове у Општини Србац, фабрици “Стирокарт”, руднику “Каолина” и предузећу “Водовод” Србац.

Завршетком рата 1995. године ангажовао се у Општинској организацији породица заробљених и погинулих бораца Србац на рјешавању проблема породица погинулих и несталих на подручју општине Србац.

Године 2004. је изабран за потпредсједника Републичке организације и ту функцију је обављао до избора новог предсједника 2005. године, када је поново изабран за потпредсједника.

Године 2015. дошло је до измјене Статута Републичке организације гдје је уведена функција замјеника предсједника Републичке организације.

На ту функцију је изабран већином гласова чланова скупштине Републичке организације.

Од септембра 2019. године налазио се на мјесту предсједника Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Републике Српске, гдје је радио на рјешавању проблема који се тичу породица погинулих и несталих бораца Војске Републике Српске. Био је ожењен, имао је два сина од којих је један погинуо као борац ВРС.

Сахрана Вељке Лазића биће организована у суботу 1. октобра у 13 часова на градском гробљу у Српцу.

Почела изградња водоводне мреже у Илићанима

Почела изградња водоводне мреже у Илићанима

Општина Србац започела је реализацију пројекта изградње водоводне мреже у Илићанима у дужини од 5,5 километара главног цјевовода и око 11 километара разводне мреже, чиме ће бити омогућен прикључак на градску водоводну мрежу за 68 домаћинстава.

Радове финансира Влада Републике Српске у износу од 330 хиљада KМ а за извођача је изабрано Kомунално предузеће “Водовод” Србац.

Градилиште у Илићанима данас је обишао и замјеник начелника општине Владимир Гужвић који је изразио задовољство што ће на овај начин бити додатно проширен број домаћинстава који ће користити воду са градске мреже.

Недавно је завршена и изградња главног цјевовода до Разбоја Љевчанског у дужини од 1250 метара, што ће омогућити прикључак за 32 домаћинства, подручну школу и друштвени дом у овом селу.

„Наша намјера је да цјелокупно подручје србачке општине буде покривено водоснабдијевањем са градске мреже јер располажемо довољним количинама воде и кадровским и техничким потенцијалом за ову врсту инвестиције“, рекао је директор Водовода, Дражен Стојковић.

Србачки стонотенисери на турниру у Зеници

Србачки стонотенисери на турниру у Зеници

Чланови Омладинског стонотениског клуба из Српца учествовали су протеклог викенда на турниру под називом “Зеница Опен 2022” који је један од најјачих у БиХ.

Српчане су представљали: Марија Панић, Бојана Њежић, Андреј Панић и Матеј Топаловић у четири категорије.

Матеј Топаловић је освојио треће мјесто у категорији најмлађи кадети што се сматра једним од највећих успјеха србачког клуба, пошто су у свим групама, па и у Матејевој, играли тренутни прваци и вицепрваци БиХ.

Андреј Панић је прошао групну фазу са двије побједе. Марија Панић није успјела са једном побједом и два пораза проћи групну фазу, а Бојана Њежић са два пораза није прошла групну фазу.

“Kлуб у најјачем саставу одлази у суботу 1. октобра у Бањалуку на први отворени турнир Републике Српске “Бањалука Опен 2022” гдје се очекује долазак најјачих младих такмичара из БиХ и окружења”, рекао је предсједник клуба Мића Kуртовић.

Министар Соња Давидовић у посјети Српцу: Подршка удружењу “Ц.Е.З.А.Р.” као сједишту Волонтерског сервиса Републике Српске

Министар Соња Давидовић у посјети Српцу: Подршка удружењу “Ц.Е.З.А.Р.” као сједишту Волонтерског сервиса Републике Српске

Министар породице, омладине и спорта Републике Српске, Соња Давидовић, посјетила је данас Удружење грађана “Ц.Е.З.А.Р.” из Српца и разговарала са тридесетак волонтера ове организације о пројектима младих и волонтирању у локалној заједници.

Удружење “Ц.Е.З.А.Р.” већ двије године је сједиште Волонтерског сервиса Републике Српске који окупља 15 чланица, а у бази србачког удружења налази се чак 450 младих људи који су до сада прошли кроз разне волонтерске активности.

“Волонтирање је значајна активност која је од општег интереса за Републику Српску и наше министарство је у протекле четири године издвојило значајна средства за ову област и подршку организацијама које се баве волонтирањем и младим људима”, рекла је министар Соња Давидовић.

Она је истакла да ће до краја овог мјесеца бити организована велика волонтерска акција која ће обухватити младе из цијеле Српске и додала да ће у октобру бити расписан конкурс за избор најбољих волонтера и најбољег организатора волонтирања који ће бити новчано награђени.

“Иако се волонтеризам проводи без новчане накнаде, младима буде значајно када их се неко сјети и примијети њихов рад, што је разлог да их наградимо на овакав начин”, истакла је Давидовић, која је у Српцу боравила са помоћницом министра Бранком Малешевић.

Тања Шњегота, извршни директор Цезара, подсјетила је да је њихово удружење 2019. године проглашено за најбољег организатора волонтирања у Републици Српској а већ наредне године постало сједиште Волонтерског сервиса РС што довољно говори колико интензивно и предано раде са волонтерима.

“Данас смо причали о кампањи “Буди другачији – блокирај хејт” која је тренутно актуелна и разговарали са младима о томе због чега су активни и зашто би требало да се више активирају и волонтирају. Уједно смо послали поруку да су волонтери млади људи великог срца”, истакла је Шњегота.

Немања Kраљ, дугогодишњи члан Цезара, каже да се волонтирањем отварају нова врата у животу и стичу бројна познанства.

“Kао једну од најљепших акција памтим омладинску размјену и дружење са младима из Травника и Сарајева и изградњу два нова омладинска парка, јер до тада нисмо имали ниједан у Српцу”, рекао је Немања.

Већ пар година активан волонтер у Цезару је и Ирина Kљајчин која каже да су све волонтерске акције лијепе и корисне и истиче да су волонтери особе које воле да помажу другима и чине добра дјела.

“Доста младих не разумије шта је волонтирање и мисли да су волонтери бесплатна радна снага, али то није тако. У лијепом сјећању остала ми је посјета младих из Белгије који су десет дана боравили на Бардачи гдје смо се добро дружили и упознали”, рекла је Ирина.

Данашњем сусрету са младима присуствовао је и замјеник начелника општине Владимир Гужвић који је рекао да је поносан што у Српцу има доста омладине која је вољна да се укључи у волонтерски рад.

“Они тиме показују вољу да своје добре идеје подијеле са локалном заједницом и помогну у њиховој реализацији. Општинска управа је вољна да све друштвено-корисне акције подржи и тако ће остати у наредном периоду. Поред подршке оваквим удружењима, имамо доста мјера пронаталитетне политике којима покушавамо што више задржати омладину у оквиру локалне заједнице јер је то основа за будући развој”, рекао је Гужвић.

Објављена коначна ранг листа корисника пројекта “Зграда за младе брачне парове у Српцу”

Објављена коначна ранг листа корисника пројекта “Зграда за младе брачне парове у Српцу”

Начелник општине Млађан Драгосављевић објавио је данас коначну ранг листу корисника пројекта „Зграда за младе брачне парове у Српцу“.

Укупан број корисника који је изабран по овом јавном позиву је 20 а коначна ранг листа је утврђена након истека рока за приговор на прелиминарну ранг листу, број 02-022-138/22 , која је објављена 13.09.2022. године.

Коначну ранг листу можете погледати ОВДЈЕ.

Зграда за младе брачне парове у Српцу, чија изградња је у току, један је од првих оваквих пројеката у Републици Српској, а гради се 20 станова површине од 59,75 до 71,55 квадратних метара који би требали бити спремни за усељење у току наредне године.

Укупна корисна површина стамбених јединица је 1318 квадратних метара а уговорена вриједност радова износи 1.690.000 КМ. Инвеститор је Општина Србац а радове изводи фирма “PROMAX” из Модриче.