Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Чланови Цезара и Удружења жена Србац посјетили Дом за стара лица у Бардачи

Чланови Цезара и Удружења жена Србац посјетили Дом за стара лица у Бардачи

Чланице Удружења грађана “Ц.Е.З.А.Р.” и Удружења жена Србац обиљежиле су 1. октобра Међународни дан старијих лица посјетом Дому за стара лица у Бардачи гдје је одржана психосоцијална радионица за око 30 штићеника.

Ово је први пут да ова два удружења сарађују на овакав начин. Водитељ радионице била је Цана Стојковић, испред Удружења жена, а волонтери Удружења грађана „Ц.Е.З.А.Р.“ помагали су штићеницима да активно учествују у радионици.

“Резултат дружења је и више него успјешан и разматрани су начини могуће сарадње оба удружења и Дома за стара лица и у будућности”, рекла је извршни директор Цезара, Тања Шњегота.

„Ц.Е.З.А.Р.“ је и раније учествовао у обиљежавању Међународног дана старијих лица који се обиљежава широм свијета још од 1991. године, како би се нагласила важност осигуравања животне средине која се може прилагодити потребама и способностима становника треће доби.

Идеја је потекла још прије неколико година од стране волонтера.

“Спој младости и старости је кључан за успјешна дружења и реализацију едукативних и креативних радионица у домовима за стара лица. Волонтери обожавају посјету домовима јер су богатији за драгоцјено искуство какво могу добити само приликом дружења са особама треће доби”, истакла је Шњегота.

Удружење жена је поводом овог дана штићеницима Дома припремило бројне домаће посластице, а полазници Цезарових малих и Цезарових мини креативаца направили су и пригодан поклон на својим креативним радионицама.

Прва лига РС за жене: Утакмица Слоге против Борца прекинута при резултату 11:0

Прва лига РС за жене: Утакмица Слоге против Борца прекинута при резултату 11:0

У заосталој утакмици првог кола Прве лиге Републике Српске за жене, фудбалерке Слоге дочекале су јуче на градском стадиону у Српцу екипу Борца из Шамца.

Иако су Шамчанке допутовале са десет играча, евидентна је била разлика у квалитету ове двије екипе, што се и виђело у првом полувремену које је Слога окончала резултатом 11:0.

Српчанке су биле надмоћне у свим сегментима игре а троструки стријелац била је Теа Новаковић. По два поготка постигле су Александра Турудија и капитен Наташа Ивковић, а по један Лана Николић, Ања Бајић, Андреа Игњатић и Милица Митраковић.

У наставку гошће из Шамца нису озбиљније угрозиле гол Слоге. Након једног контакта у 50. минуту, игру је због повреде напустила једна играчица Борца а судија је након тога свирао крај.

У табору Слоге тврде да се ради о неспортском чину саботирања утакмице.

“Још на паузи између два полувремена гошће су изјавиле да не желе наставити игру. Будући да то према правилима није дозвољено, делегат је најавио наставак. Ушли смо лагано у друго полувријеме, пустили госта да развија нападе, али били су незаинтересовани и нису показали никакав труд. Након само пет минута другог полувремена, гост је искористио први блажи контакт тијелом о тијело са нашом играчицом да би исценирао повреду, а играчица је на својим ногама уз подсмијех напустила терен након чега је судија свирао крај. Неспремност гостујућих играчица је била евидентна, али никако није изговор за незаинтересованост и лежерност на терену и одузимање прилике за игру нашој екипи која за то напорно ради и нестрпљиво ишчекује свако наредно коло”, наводи се у саопштењу Женског фудбалског клуба “Слога” Србац.

Утакмиоца Слоге против Борца није званично регистрована овим резултатом а какав ће бити епилог јучерашњих догађаја остаје да се види.

У наредном колу које је на распореду у суботу 8. октобра Српчанке гостују код Слоге у Приједору која је водећа на табели а утакмица почиње у 15 часова.

Пораз Слоге у Шипову

Пораз Слоге у Шипову

Фудбалери србачке Слоге поражени су у деветом колу Друге лиге запад на гостовању код Горице из Шипова резултатом 2:1.

Домаћин је повео у 32. минуту поготком Станка Малиновића а десет минута касније Слога је изједначила преко Драшка Лолића. Kоначан резултат поставио је Радивој Јовић након једанаестерца у 72. минуту.

Слога је тренутно девета на табели са 12 бодова а водећи је Борац из Kозарске Дубице са 22 бода.

У наредном колу Слога дочекује Јединство из Жеравице а утакмица се игра у суботу 8. октобра са почетком у 15 часова.

Млади Kрајишник поражен у Церовљанима

Млади Kрајишник поражен у Церовљанима

У седмом колу Подручне лиге Градишка екипа Младог Kрајишника поражена је јуче на гостовању код Торпеда резултатом 4:3.

У правој голеади више среће су имали домаћини, иако су Kукуљчани заслужили да дођу барем до бода, а овом побједом Торпедо је задржао прво мјесто на табели са 18 бодова. Млади Kрајишник је на десетом мјесту са 7 бодова.

У наредном колу које се игра 9. октобра Млади Kрајишник дочекује Kозару из Турјака.

У Општинској изборној комисији све спремно за Опште изборе

У Општинској изборној комисији све спремно за Опште изборе

У Општинској изборној комисији у Српцу све је спремно за провођење Општих избора до којих је остало још два дана.

Право гласа у општини Србац на предстојећим Општим изборима 2. октобра има 17.401 бирач, рекао је предсједник Општинске изборне комисије Србац, Душко Митрић.

“Грађани ће моћи да гласају на 32 гласачка мјеста која се налазе на уобичајеним мјестима као и претходних година. Поред тога, организовали смо и два мобилна тима за 78 бирача који из здравствених разлога своје гласачко право не могу остварити на редовном бирачком мјесту. Једно лице гласаће лично, три у одсуству и 65 грађана се регистровало за гласање путем поште”, рекао је Митрић.

Један од послова у надлежности ОИK Србац била је и обука чланова бирачких одбора.

“Обуку су успјешно завршила 144 члана бирачких одбора и исто толико замјеника и сви имају сертификат да буду дио изборног процеса. Пријављен је 431 посматрач, грађани свакодневно у ОИK Србац могу да провјере да ли су уписани на бирачки списак и на ком бирачком мјесту гласају ”, рекао је Митрић.

Према његовим ријечима, дан прије избора дијели се изборни материјал члановима бирачких одбора.

“Они то возе на бирачка мјеста, уређују бирачка мјеста и то остаје на бирачком мјесту, а полиција ће обезбијеђивати, таква је процедура”, навео је Митрић.

Он је на крају позвао све гласаче да у недјељу 2 . октобра изађу на изборе и остваре своје демократско право. Исто тако, Митрић је упутио позив свим учесницима у бирачком поступку да све активности прилагоде Изборном закону БиХ и Републике Српске и ни у једном тренутку не наруше дигнитет гласања.

Грађани ће у недјељу моћи да бирају предсједника Републике Српске, трочлано Предсједништво БиХ, посланике у Народној скупштини Републике Српске, посланике у Представничком дому Парламента БиХ, посланике у Парламенту ФБиХ и посланике у Скупштинама кантона ФБиХ.