Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Дерби кола припао бањалучком ОРK-у

Дерби кола припао бањалучком ОРK-у

У дерби утакмици 5. кола Друге рукометне лиге Републике Српске, која је одиграна јуче у спортској дворани “9. јануар” у Српцу, екипа ОРK-а из Бањалуке савладала је Србац резултатом 33:26.

Био је ово сусрет двије водеће екипе првенства а изабраници тренера Бојана Унчанина били су ефикаснији и преузели лидерску позицију на табели.

Ово је пета узастопна побједа ОРK-а који се осамосталио на првом мјесту са 10 бодова а Србац је забиљежио први овосезонски пораз и пао на четврту позицију са 8 бодова, колико имају Перихел и Теслић на другом и трећем мјесту, али са бољом гол разликом.

Наредног викенда србачки рукометаши путују у Требиње гдје се састају са Леотаром 2 а утакмица се игра у недјељу 30. октобра.

Резултати 7. кола Општинске лиге Србац-Лакташи-Прњавор:

Резултати 7. кола Општинске лиге Србац-Лакташи-Прњавор:

Врбас (Пријебљези) – Полет (Мали Ситнеши) 2:2
Милан (Косјерово) – Младост (Бајинци) 3:2
Будућност (Доњи Гаљиповци) – Обилић ПП (Горњи Кладари) 3:1
Црвена земља (Нова Вес) – Братство (Повелич) 2:1
Тамарис (Мрчевци) – ОФК Ножичко 4:1

На табели води Милан са 14 бодова, други је Тамарис са 13, трећи Врбас са 12 а на четвртом и петом мјесту Младост и Полет са 11 бодова. Братство је на шестом мјесту са 10, Будућност седма са 7 а од осмог до десетог мјеста су Обилић ПП, ОФК Ножичко и Црвена земља са 6 бодова.

Наредног викенда се састају:
МАЛИ СИТНЕШИ: Полет – ОФК Ножичко
ПОВЕЛИЧ: Братство – Тамарис
СРБАЦ: Обилић ПП – Црвена земља
БАЈИНЦИ: Младост – Будућност
ПРИЈЕБЉЕЗИ: Врбас – Милан

Током викенда четири нова случаја вируса корона

Током викенда четири нова случаја вируса корона

На подручју србачке општине у протекла три дана регистрована су четири нова случаја вируса корона.

Ради се о мушкарцу млађе животне доби и по једној жени млађе, средње и старије животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу су четири особе активно позитивне на вирус корона а у кућној изолацији је пет лица.

У Републици Српској у протекла три дана извршено је тестирање 153 лабораторијска узорка путем ПЦР теста а вирус корона откривен је код 36 особа. Институту за јавно здравство РС пријављен је један смртни случај.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 86 а на респиратору су три особе.

Ускоро покривање куће за самохрану мајку Невену Игњатић, пристижу нове донације

Ускоро покривање куће за самохрану мајку Невену Игњатић, пристижу нове донације

Прва фаза изградње куће за самохрану мајку Невену Игњатић из Српца, у склопу хуманитарне акције Омладинског савјета, ближи се крају.

Координатор акције, Бранко Граховац, каже да ове седмице треба да стигне грађа за кровну конструкцију како би кућа ускоро могла бити покривена, након чега ће се кренути са унутрашњим уређењем.

“У току је зидање објекта и радови добро напредују, а у разговору са извођачем стигло је обећање да ће Невена са своје двоје дјеце моћи уселити у кућу до краја године”, рекао је Граховац.

Ових дана стигле су нове донације које су упутили радници шиваоне Дијана текстил у износу од 540 КМ, Велибор Поповић и Весна Вукадиновић по 500 КМ, Дајана и Бранислав Билановић 300 КМ, Фудбалски клуб “Обилић” из Горњих Кладара 200 КМ, док су по 100 КМ издвојили Горан Стојић, Бошко Мрђа и Ансамбл народних игара “Лијевче”.

Велике напоре на прикупљању средстава за акцију уложио је Данијел Глигорић из Жупског Разбоја који је дуже вријеме прикупљао донације од 65 особа са подручја србачке, лакташке и прњаворске општине од којих је прикупио 1610 КМ и 280 евра.

Донације су на овај начин издвојили Жељко Сарић, Недељко Глигорић и Дијана Милашиновић по 50 евра и Спасојевић превоз 70 КМ. По 50 КМ су донирали Ратко Игњатић, Мирослав Игњатић, Божо Топић, Живко Ивић, Драгољуб Глигорић, Радомир Брковић, Недељко Ђукић, Далибор Игњатић, Перо Ђурић, Милован Божић, Јованка Глигорић, Стојан Лазић, Драган Игњатић, Ружа Игњатић, Радан Жујић и Миланка Топић а 40 КМ Младен Лазић.

По 20 евра су издвојили Драган Ђукић, Милутин Јефтић, Смиљана и Петар Милијашевић и Душко Стојаковић, по 30 КМ Милан Брковић, Дарко Брковић, Стево Глигорић, Ранко Блашчанин, Влајко Глигорић и Весна и Вукота Брковић, по 20 КМ Радан Игњатић, Дејан Лаловић, Златко Личинар, Боро Татић, Жељко Божић, Драгољуб Петковић, Синиша Брковић, Ненад Смиљанић, Владимир Ђукић, Берислав Игњатић, Перо Нуждић, Раденко Игњатић, Младен Лазић, Жељко Јуришић, Душко Лазић, Даријо Лазић, Данијел Нуждић, Предраг Глигорић, Драган Брковић, Свјетлана Радојевић, Верољуб Малетић, Душко Недић, Зоран Поповић, Свето Брковић и Љубинка Гибаница, по 10 евра Драган Смиљанић, Недељко Шестић и Славко Шестић, по 10 КМ Борка Глигорић, Чедо Глигорић, Драган Стојаковић и Денис Игњатић, Стојан Ивановић и Милка Стојичић.

Донације за изградњу куће могу се уплатити на број жиро рачуна: 567 353 27 000047 98 са назнаком “Хуманитарна помоћ за Невену Игњатић” а новчана помоћ се може донијети и у кафе бар “Дом” у центру Српца у времену од 8 до 14 часова.

Упутство за плаћање на девизни рачун:

INTETRMEDIAR BANK:
SWIFT CODE: RZBAATWW
RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG VIENNA.
SWIFT CODE: SABRBA2B

ATOS BANK A.D.
BANJALUKA
BENEFICIARY CUSTOMER:
/BA395673530000069162
11.NOVEMBAR 34 SRBAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Мото клуб “Изгубљени” организује зимско дружење у суботу 24. децембра

Мото клуб “Изгубљени” организује зимско дружење у суботу 24. децембра

Мото клуб “Изгубљени” позива све бајкере и пријатеље клуба на традиционално зимско дружење које ће се одржати у суботу 24. децембра у кафе бару “Империо” у Српцу.

Почетак дружења је у 19 часова.

За посјетиоце ће бити обезбијеђена рок свирка уз пиће добродошлице и меза за бајкере.