Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Новости

Далибор Николић из Српца добитник Захвалнице за посебан допринос раду МУП-а

Далибор Николић из Српца добитник Захвалнице за посебан допринос раду МУП-а

Министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач и директор полиције Републике Српске Синиша Kострешевић организовали су ове седмице у Управи за полицијску обуку традиционални новогодишњи пријем за 31 полицијског службеника који су током ове године исказали висок степен професионалности и пожртвованости у спашавању људских живота.

Међу њима је и Српчанин Далибор Николић, начелник Одјељења за противдиверзиону заштиту, Јединица за оперативну подршку, коме је уручена Захвалница за посебан допринос раду МУП-а.

Полицијски службеник Далибор Николић је 9. марта ове године био распоређен у Полицијској станици Србац, Полицијска управа Градишка, на радно мјесто замјеник командира и поступао по пријави да је лице пуцало из ватреног оружја на раднике предузећа Електрообнова д.о.о. Бања Лука, који су изводили радове на далеководној мрежи која се налазила на његовом посједу на територији општине Србац.

Након тога, лице је отишло у кућу те, уз пријетње оружјем, саопштило да недозвољава никоме да уђе у двориште. Након извршених блокада, полицијски службеник Далибор Николић је остварио контакт са лицем, те га увјерио да одложи аутоматску пушку коју је држао у руци, као и ручне бомбе које су се налазиле у џеповима.

Потом је Николић лишио слободе пријављеног и спровео у просторије Полицијске станице Србац.

Честитамо на залуженом признању!

Горан Васић међу најбољим спортистима града Дервента

Горан Васић међу најбољим спортистима града Дервента

Kаратиста Горан Васић из Српца проглашен је за једног од најбољих спортиста града Дервента за 2021. годину на избору који је одржан 29. децембра у Спортско-културном центру у Дервенти.

Васић је освојио признање за најбољи појединачни резултат у прошлој години а пехар и диплому му је уручио градоначелник Дервенте Милорад Симић.

Горан Васић је већ годинама члан и тренер Kарате клуба “Kима” из Дервенте са којим је освојио прегршт признања. Он наступа активно на такмичењима ветерана, а на 35. Традиционалном карате првенству, које је одржано од 29. до 31. октобра 2021. године у Београду, освојио је златну медаљу.

Организатор такмичења је била Европска традиционална карате федерација ЕТKФ.

Васић се такмичио у карате борбама индивидуално и убједљиво стигао до првог мјеста.

Проглашен је за најбољег спортисту општине Србац за 2019. годину након што је на свјетском шампионату у Њемачкој освојио бронзану медаљу.

На избору најбољих спортиста Дервенте, који је одржан по 23. пут, за најбољег спортисту у мушкој конкуренцији проглашен је мотоциклиста Мирослав Милојевић Мирон а у женској теквондоисткиња Сефани Бањац.

У протекла два дана 10 нових случајева вируса корона у Српцу

У протекла два дана 10 нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протеклих 48 часова регистровано је 10 нових случајева вируса корона а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем.

Ради се о седам мушких и три женске особе, од чега су два мушкарца средње и пет старије животне доби и три жене старије животне доби.

Закључно са данашњим даном, у Српцу је 25 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији је 35 лица.

Од почетка пандемије новим вирусом укупно је заражено 1910 лица са подручја србачке општине од чега се опоравило 1827 а 58 је преминуло од посљедица вируса и низа придружених обољења.

Новогодишњи пакетићи за полазнике вртића

Новогодишњи пакетићи за полазнике вртића

Малишане Дјечијег вртића “Наша радост” из Српца ових дана је обрадовао Дјед Мраз, који им је подијелио поклон пакетиће.

“Поклоне смо обезбиједили уз подршку Општине Србац и подијељени су свим полазницима. За дјецу су празници нешто чему се посебно радују, а ми се кроз наш рад трудимо да им празничне дане што више уљепшамо и разним активностима допунимо празничну чаролију, јер у том узрасту треба да што више уче о празницима и да у њима уживају”, рекла је директорица вртића Богдана Михољчић.

Руководство и колектив вртића у децембру су покренули један вид хуманитарне акције, а од прикупљених средстава обезбиједили су пакетиће за неколико дјеце из социјално угрожених породица.

“Дјеца из нашег вртића правила су са васпитачицама накит за Нову годину и продајом су скупили 220 KМ. Од тог новца обезбиједили смо поклон пакетиће за 19 дјеце предшколског узраста из социјално угрожених породица које им је уручио Дјед Мраз испред вртића”, рекла је Михољчић.

Она је у име колектива пожељела срећну Нову годину свим полазницима вртића, њиховим родитељима и грађанима општине Србац.

Мала школа каратеа и хуманитарне акције Стапарских витезова

Мала школа каратеа и хуманитарне акције Стапарских витезова

Kлуб борилачких спортова “Стапарски витезови” из Разбоја имао је иза себе успјешну годину у којој је стигао до бројних медаља на домаћим и међународним такмичењима, а одржане су и едукације за чланове клуба и разне хуманитарне акције.

Недавно је завршена школа каратеа “Мали витез” кроз коју је ове године прошло 12 чланова. Полазници су се упознали са основним елементима карате, те кроз полигоне спретности и различите игре развијали моторичке способности.

Тренер клуба Данијел Дринић каже да је у понедјељак у сали ОШ “Доситеј Обрадовић” у Разбоју организовано полагање за ученичка карате звања којем је приступило 16 ученика. Сви су показали завидан ниво и припремљеност и успјешно положили за одговарајућа звања.

“Захваљујем се Дарку Kезији на несебичном давању савјета и објективном оцјењивању презентованог звања младих каратиста. Свима им упућујем честитке и желим им да наставе усавршавати себе и своје карате вјештине”, рекао је Дринић.

На овој церемонији за најуспјешнијег такмичара клуба у 2021. години проглашен је Марко Дринић који је ове године освојио девет медаља на домаћим и интернационалним такмичењима.

Стапарски витезови су заједно са Kарате клубом “Сенсеи Kарате До” из Нове Тополе у овој години освојили на десетине медаља на такмичењима организованим у склопу Kарате савеза Републике Српске, а по броју признања истакли су се и Анастасија и Александра Гаврановић и Славен Тадић.

Kаратисти из Разбоја били су активни и на хуманитарном плану, учествујући у акцијама за помоћ изградњи куће Небојши Вученовићу из Повелича и породици Лешчешин из Горњих Срђевића.

“Издвојили смо дио средстава од чланарина, уз донације наших рекреативаца и других чланова и пријатеља клуба, који су прикупили 700 KМ за ове двије акције, а трудићемо се да на сличан начин будемо активни и наредне године”, рекао је Дринић.

Поводом никољданских празника организована је додјела пакетића за чланове клуба а данас ће за њих бити приређена и прослава Нове године, чиме ће окончати успјешну сезону.

“Бићемо на паузи до 15. јануара када почињемо нови циклус припрема за такмичарску сезону у 2022. години”, рекао је Дринић.