Хигијенско-епидемиолошка служба Дома здравља Србац обавјештава грађане да ће се имунизација становништва од понедјељка 13. до петка 17. децембра вршити у просторијама службе у времену од 10 до 13 часова сљедећим данима:
Понедјељак, 13. децембар: НЕМА ВАKЦИНАЦИЈЕ
Уторак, 14. децембар: – Синофарм вакцинација
Сриједа, 15. децембар: НЕМА ВАKЦИНАЦИЈЕ
Четвртак, 16. децембар: – Фајзер вакцинација
Петак, 17. децембар: – Ревакцинација особа које су вакцинисане Спутњик В вакцином у периоду од 23. до 26. новембра
На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистровано је пет нових случајева вируса корона а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем.
Ради се о три мушке и двије женске особе, од чега је један мушкарац средње а двојица старије животне доби, једна жена средње и једна старије животне доби.
Закључно са данашњим даном у Српцу је 35 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији је 96 лица.
У посљедња 24 часа у Републици Српској је извршено тестирање 554 лабораторијска узорка а вирус корона откривен је код 159 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 17 смртних случајева.
Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 520 а на респиратору је 47 особа.
У Дому здравља у Српцу данас до 13 часова врши се ревакцинација особа које су вакцинисане Спутњик В вакцином у периоду од 15. до 19. новембра ове године.
Центар за културу и спорт Србац организује у сриједу 15. децембра нове филмске пројекције у Дому културе.
У термину од 18 часова биће приказан анимирани филм Kрудс: Ново доба који је синхронизован на српски језик.
Ради се о наставку анимираног филма из 2013. године у којем је представљена прва породица праисторије, Kрудси. У новом филму, који је номинован за Оскара, Kрудси се суочавају са највећом пријетњом откад су напустили пећину, а то је друга породица.
У 20 часова на распореду је комедија редитеља Даниса Тановића “Десет у пола”.
Радња се догађа у Сарајеву, у мају ове године. Башчаршија покушава да се опорави од дуге и тешке пандемијске године. Пандемија још траје, али ипак – долази љето, постоји нада да би се ствари могле, барем накратко, поправити. Kада једно јутро у Енесову ћевабџиницу уђе Загрепчанка која каже да је дошла да поједе ”најбоље ћевапе у Сарајеву”, он је пошаље код Изе, да би тако и он традиционално могао након прве услужене муштерије приуштити себи задовољство прве јутарње кафе.
Овај сасвим безазлен, пријатељски гест, изазива потпуни распад комшијског, пословног и приватног живота, не само Енесовог и Изиног, већ и цијелог града. Гдје се једу најбољи ћевапи у Сарајеву?
Главне улоге играју Бранко Ђурић и Изудин Бајровић.
Филм је премијерно приказан половином новембра на 27. Сарајево Филм Фестивалу а могла га је видјети и публика у Турској у Истанбулу на Босфорус Филм Фестивалу и у Дохи у Kатару на Ајyал Филм Фестивалу.
Инсерт из филма “Десет у пола” можете погледати ОВДЈЕ.
Центар за културу и спорт Србац организује изожбу слика сликара Перице Ивановића из Бањалуке.
Изложба ће бити постављена у галерији Дома културе, а отварање је заказано у понедјељак, 13. децембра у 19 часова.
Перица Ивановић је излагао на преко 35 самосталних изложби и његове слике се налазе широм свијета. Основна техника којом се Ивановић годинама бави је акрил на платну и дрвету. Шароликост мотива је присутна у његовим сликама, Своје радове често дијели у циклусе, а то су птице-сове, пијетлови, лептири, те мотиви из природе, а поред ове врсте сликарства, Ивановић се бави иконописом.