Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Распоред богослужења у манастиру Осовица

Распоред богослужења у манастиру Осовица

Српски православни манастир Осовица објавио је распоред богослужења током божићних празника.

ОЦИ (недјеља) 02.01.2022. год. Предпразништво Божића
9 часова – Света литургија (након литургије послужење и даривање присутне дјеце)

Бадњи дан (четвртак) 06.01.2022. год.
7.30 – часова Царски часови, у продужетку Света литургија
17 часова – Налагање Бадњака, а у продужетку празнично бденије

Божић – Рођење Христово (петак) 07.01.2022. год.
5 часова – Божићни уранак – Света литургија
17 часова – Вечерње богослужење

Сабор Пресвете Богородице – Други дан Божића (субота) 08.01.2022. год.
9 часова – Света литургија
17 часова – Вечерње богослужење

Свети Архиђакон Стефан – Трећи дан Божића (недјеља) 09.01.2022. год.
9 часова – Света литургија
17 часова – Вечерње богослужење и молебан Пресветој Богородици Тројеручици

У походу на Мотајицу учествовало преко 150 планинара

У походу на Мотајицу учествовало преко 150 планинара

У организацији планинарског друштва “Мотајица” из Српца протеклог викенда је одржана традиционална републичка акција – успон на врх планине Мотајице, Градину.

Предсједник друштва Миленко Драгомировић каже да је веома задовољан одзивом планинара који су се и поред кишовитог времена одважили на поход на врх Мотајице.

“На традиционалној акцији, поред лошег времена, учествовало је преко 150 планинара. Поред домаћих, на Градину су се попели планинари из Бањалуке, Приједора, Kозарске Дубице, Градишке и Брода. За све њих смо припремили планинарски пасуљ и освјежење у виду чаја, куваног вина и ракије. Најважније је да су сви задовољни отишли из Српца и обећали да ће се одазвати нашем позиву и наредне године“, рекао је Максимовић који се захвалио свима који су на било који начин помогли одржавање овог традиционалног планинарског похода.

Новогодишње дружење за чланове KУД-а “Ђердан”

Новогодишње дружење за чланове KУД-а “Ђердан”

Предсједник KУД “Ђердан” из Kукуља, Радојица Видовић, организовао је дружење за најмлађе чланове овог ансамбла и подјелу поклон пакетића уз присуство Дједа Мраза.

“Поклоне је добило 45 дјеце која су вриједно радила у току читаве године и ово је симболична награда за њих и подстрек да у Новој 2022. години наставе да се баве фолклором”, рекао је Видовић.

KУД “Ђердан” ове године наступао је широм Републике Српске а имао је и два гостовања у Србији.

“Поводом предстојећих празника имам у плану да поклон пакетиће уручим и свим ђацима првацима у подручним школама у Kукуљама и Лилићу”, рекао је Видовић.

Новогодишњи концерт Цезара окупио око 150 дјеце

Новогодишњи концерт Цезара окупио око 150 дјеце

У организацији Удружења грађана “Ц.Е.З.А.Р.” у Дому културе је у понедјељак одржан новогодишњи концерт на којем је учешће узело око 150 дјеце која су полазници ритмичке гимнастике, хип хопа, зумбе, школице енглеског језика, малих креативаца, Цезарових истраживача и Цезаровог слатког свијета.

Извршни директор удружења, Тања Шњегота, изразила је задовољство што се публика одазвала у великом броју и додала да је ово био један од њихових најбољих концерата.

“Припреме трају од септембра и презадовољни смо оним што су полазници показали. Било је ту много плеса, рецитације и трикова, а с обзиром да су пред нама новогодишњи празници, све ово је имало посебну драж”, рекла је Шњегота.

Она се захвалила свима који подржавају њихов рад, каои родитељима који им годинама указују повјерење.

Поред бројних посјетилаца, концерту је присуствовао начелник општине Млађан Драгосављевић који је истакао да Општина Србац подржава рад Цезара.

“Овим концертом показали су да им је оправдано додијељена титула удружења грађана од општег интереса за нашу локалну заједницу, јер је одувијек на посебан начин изазивало пажњу цјелокупне јавности. Увијек настојимо да их подржимо на што бољи начин а тако ћемо и наставити”, рекао је начелник Драгосављевић.

Посебно изненађење је услиједило на крају концерта, када је на бину изашао Дједа Мраз и свим полазницима подијелио поклоне.

Након новогодишњег концерта, у Цезару слиједи распуст који ће трајати до краја јануара, након чега је планиран упис у нови цикус активности.

Више фотографија можете погледати у фејсбук групи Општине Србац ОВДЈЕ.

Ансамбл Лијевче окончао успјешну годину

Ансамбл Лијевче окончао успјешну годину

Ансамбл народних игара “Лијевче” из Разбоја Љевчанског окончао је још једну успјешну годину у којој су, поред сложених епидемиолошких услова, имали десет наступа а приведена је крају и изградња друштвеног дома у селу који ће, највећим дијелом, служити за њихове концерте.

Предсједник ансамбла, Јордан Kуваља, каже да су по први пут након 30 година организовали манифестацију “Љевчанска бошча” у родном крају, а имали су и сјајан наступ на Радио-телевизији Републике Српске.

“Веома смо задовољни оствареним и поред пандемије вируса корона а највеће задовољство нам причињава привођење крају радова на изградњи дома који ће потпуно бити пуштен у функцију наредне године. Имаћемо одличне услове за организовање манифестација са циљем очувања традиције и обичаја нашег краја”, рекао је Kуваља.

Поводом завршетка године и надолазећих празника, синоћ је уприличена дођела пакетића за 40 чланова ансамбла и организован обилазак двије породице Стефанишин и Шурлан у којима живи седморо дјеце, узраста до четири године, којима су такође уручени пакетићи.

Kуваља каже да ансамбл са радом, након паузе, креће 13. јануара када је у плану традиционални дочек Православне нове године.

Поводом Васкрса организоваће се манифестација “Дјеца су наше највеће благо“, а ту је и међународна смотра “Љевчанска бошча“ која ће бити организована по пети пут.

“Планирамо и одлазак на манифестације ван Републике Српске на концерте код ансамбла са којима градимо пријатељске односе“, каже Kуваља.