Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Планинари Видете посјетили манастир Бишња

Планинари Видете посјетили манастир Бишња

Осамнаест чланова Планинарског друштва ”Видета” посјетило је у недјељу 20. фебруара манастир Бишња на подручју општине Дервента.

Секретар друштва Вера Бабић каже да су препјешачили стазу дугу 12 километара по обронцима Мотајице, према излетишту Тешендићи, гдје су направили краћу паузу за ручак и освјежење. Домаћини су им били чланови Рекреативне групе “Оригинали” из Дервенте.

“Наредна активност Видете је учешће на републичкој акцији у Челинцу, у организацији Планинарског друштва “Поштар Телеком” Бања Лука, која ће се одржати 27.фебруара”, рекла је Бабић.

У Српцу пет нових случајева вируса корона

У Српцу пет нових случајева вируса корона

На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистровано је пет нових случајева вируса корона, а резултати су добијени брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о двије мушке и три женске особе, од чега је један мушкарац средње а један старије животне доби, двије жене средње и једна старије животне доби.

У Српцу је тренутно 18 особа активно заражено новим вирусом а у кућној изолацији су 34 лица.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 477 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 102 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је шест смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 333 а на респиратору је 37 особа.

У Дому здравља у Српцу данас је на распореду Фајзер вакцинација. Сутра од 10 до 13 часова вршиће се Спутњик В вакцинација (само као бустер доза), у четвртак у истом термину Синофарм вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација (само као бустер доза).

Током викенда један нови случај вируса корона у Српцу

Током викенда један нови случај вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у протекла 24 часа регистрован је један нови случај вируса корона, а ради се о мушкарцу старије животне доби, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

У Српцу је тренутно 13 особа активно заражено новим вирусом а у кућној изолацији су 24 лица.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 78 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код три особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је 15 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 355 а на респиратору је 39 особа.

У Дому здравља у Српцу настављена је имунизација становништва. Данас је на распореду синфоарм вакцинација а сутра од 10 до 13 часова Фајзер вакцинација. У сриједу је предвиђена Спутњик В вакцинација (само као бустер доза), у четвртак Синофарм вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација (само као бустер доза).

Вакцина Спутњик В ће до краја фебруара бити доступна само као бустер доза. Након тога, вакцина Спутњик В неће бити одређено вријеме на располагању србачком Дому здравља.

Грађани који су заинтересовани за вакцину Модерна могу да се наруче за вакцинацију на број телефона: 065/697-687.

Kаратисти Борца освојили 10 медаља на такмичењу у Зворнику

Kаратисти Борца освојили 10 медаља на такмичењу у Зворнику

У Зворнику је протеклог викенда одржано такмичење у каратеу и џиу џицуу на којем је учествовало девет такмичара Kарате клуба “Борац” из Српца.

Златне медаље у катама освојили су Матеа Богосавац, Марија Kустурић, Алекса Смиљанић, Александра Поповић, Марија Балацки, те Ђорђе Пуцаревић из Бањалуке који је наступао за србачки карате клуб.

Златну медаљу екипно освојили су Александра Поповић, Марија Балацки и Андреј Глигорић.

Сребро у катама освојили су Видак Драгосављевић, Матео Балацки и Андреј Глигорић.

Такмичење је организовао Kарате клуб “Јуниор“ из Зворника.

Међународни шампионат у каратеу 28. и 29. маја у Српцу

Међународни шампионат у каратеу 28. и 29. маја у Српцу

Kарате клуб Борац из Српца, у сарадњи са Центром за културу и спорт, организује 28. и 29. маја ове године међународни шампионат у карате у спортској дворани “9. јануар” у Српцу.

Ова карате манифестација посљедњи пут је одржана у Српцу 2019. године, када је учешће узело око 150 такмичара из земаља бивше Југославије, а прошле и претпрошле године је отказана због пандемије вируса корона.

Тренер клуба Љубомир Тадић каже да се ове године очекује још већи број учесника а највећи број каратиста требао би стићи из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије, Црне Горе, Словеније и Хрватске.

„Такмичења ће се организовати у катама и борбама појединачно и екипно у мушкој и женској конкуренцији а најуспјешнијима ће бити додијељени пехари, медаље и дипломе“, рекао је Тадић.

Поред такмичења, у плану је и организација стручно-тренерског семинара са презентацијом борилачких вјештина од стране искусних учитеља, попут каратеа, кунг фуа, кик бокса, џију џицуа, нинђуцуа, самоодбране и других.

Подршку у организацији шампионата пружиће и Општина Србац у склопу календара културно-спортских манифестација које се финансирају из општинског буџета.