Васкршњи концерт “Д јеца су наше благо” 13. априла у Разбоју
Ансамбл народних игара “Лијевче” из Разбоја организује васкршњи концерт “Дјеца су наше благо” на Васкршњи понедјељак 13. априла у друштвеном дому у Разбоју Љевчанском.
Учешће на концерту ће узети: КУД “Славко Мандић” Велико Блашко, СКУД “Бели анђео” Србац, КУД “Ђердан” Кукуље, Удружење за очување традиције Приједор и АНИ “Лијевче” Разбој.
Треће мјесто за Луку Лепира на регионалном такмичењу из српског језика
Ученици првог разреда гимназије Центра средњих школа “Петар Кочић” Србац остварили су запажен успјех на регионалном такмичењу из српског језика које је одржано у суботу, 14. марта, у Техничкој школи у Градишци.
У конкуренцији од 17 учесника, Лука Лепир освојио је треће мјесто, док је Милица Ђукић заузела седмо мјесто, чиме су на достојан начин представили србачку школу.
Ученике је за такмичење припремала професорица српског језика и књижевности Бранка Кесер, чија је посвећеност допринијела овом успјеху.
Лука је изјавио да му је драго што је имао прилику учествовати на овом такмичењу и представити своју школу.
“Такмичење ми је било лијепо искуство и додатна мотивација да још више учим и усавршавам своје знање из српског језика. Захваљујем професорици Бранки на пруженој подршци и повјерењу, јер разумијевање и подршка доносе резултате”, рекао је Лука.
Професорице математике Теодора Лукић и Ивана Вујичић за викенд су водиле ученице четвртог разреда гимназије на регионално такмичење из математике у Прњавор.
Милица Вујичић је освојила шесто, а Андреја Касагић десето мјесто.
Како професорице наводе, конкуренција је била велика и тешка, тако да су задовољни показаним знањем.
Фудбалска школа Слоге из Српца и Школа фудбала Дрим Тим, који су прошле године објединили свој рад, врше упис нових чланова.
За нове полазнике је први мјесец бесплатан а поред тренинга и дружења, планирано је и учешће на спортским такмичењима.
За више информација можете контактирати сљедеће бројеве телефона: 065/701-982 (Јована), 066/750-884 (Милован) и 066/235-375 (Владан).
Школу фудбала Слоге/Дрим Тим тренутно похађа око 120 полазника.
У посјети Слоги недавно су боравили малишани предшколског узраста из Дјечијег вртића „Наша радост“ Србац који су кроз занимљиве спортске активности имали прилику да се упознају са основама фудбала и боравком на спортском терену.
На терену их је дочекао предсједник ФК „Слога“ и предсједник Скупштине општине Србац Дејан Девић који их је упознао са стадионом и просторијама и најавио да ће Слога ове године обиљежити значајан јубилеј – 80 година постојања.
Почиње превентивна кампања за возаче трактора и пољопривредних машина
У уторак, 17. марта почиње превентивна кампања посвећена возачима трактора и других пољопривредних машина под називом “Освјетлај образ домаћине – Означи трактор жутим ротационим свјетлом”.
Kампања ће званично кренути у 11 часова, када ће у просторијама Мјесне заједнице Нова Топола бити одржано предавање за ратаре а трајаће до 31. марта.
Из Агенције за безбједност саобраћаја РС и Ауто-мото савеза РС позивају све заинтересоване да присуствују предавању, на којем ће бити подијељена и жута ротациона свјетла, те свјетлоодбојне траке за обиљежавање тракторске приколице.
Ова активност ће се спроводити до краја мјесеца с циљем повећања нивоа безбједности саобраћаја у Републици Српској кроз повећање безбједности трактора и радних машина, како на јавном путу, тако и у току вршења радова.
Овом активности се утиче на промјену ставова код возача трактора и радних машина везано за техничку исправност, коришћење жутог ротационог свјетла, превоз лица у трактору, превоз терета и слично.
У Републици Српској у задњих пет година смртно је страдало 18 возача трактора и радних машина. Треба напоменути да поред возача трактора или радних машина често настрадају и путници који се превозе у њима, као и возачи и путници возила који се сударе са трактором.
Пројектант Небојша Стојић из Српца у 50. години остварио музички сан
Небојша Стојић, пројектант у Шумској управи у Српцу, препознатљив је међу суграђанима не само по свом професионалном раду, већ и по својој великој страсти према музици.
Иако никада раније није наступао на великој сцени, осим за породицу и пријатеље, прошле године је одлучио да се пријави на музичко такмичење “Никад није касно”, популарну емисију Гранд продукције, у којој је стекао симпатије и публике и жирија, чиме је обиљежио и свој јубилеј, 50. рођендан.
“Са девет година први пут сам примијетио да имам другачији осјећај према музици и пјевању, али сам то скривао, можда сам се мало стидио. Већ са десет година успио сам отпјевати прве трилере, лако сам учио текстове, интонацију, осамостаљивао се, затварао у просторије и дотјеривао глас” прича Небојша о својим првим музичким корацима.
Пјевање је одувијек било присутно у његовом животу, али никада није био професионални пјевач. Први пут је показао свој таленат друговима из основне школе, а касније и у средњој школи и на факултету, када су често тражили да запјева.
“Сви су тражили да пјевам на излетима, касније и колеге на пословним путовањима. Родитељи су ме такође увијек подржавали, али нису инсистирали на томе да се професионално бавим музиком”, истиче Небојша.
Сматра да је таленат наслиједио од покојног стрица, који је био изузетан пјевач, али због нездравог начина живота није искористио свој глас на прави начин.
Његов свакодневни посао у Шумској управи у Српцу, гдје је запослен већ 22 године, није га спрјечавао да се посвети музици.
“Понекад запјевам у канцеларији, а у шуми то радим чак и чешће. Често имамо дружења, па пустим глас”, додаје Небојша.
Kрајем деведесетих свој таленат је показао и на неколико аудиција за аматере у Дервенти, Бањалуци, Челинцу, Вишеграду и другим градовима и увијек био међу прва три, а добијао је и бројне дипломе.
“Kада сам прошао аудицију за такмичење “Никад није касно”, отпјевао сам у првој емисији пјесму “Гордана” од Шабана Шаулића, чиме сам испунио жељу оца који јако воли ту пјесму. У другој сам пјевао један хит Милета Kитића а у трећој пјесму од Шерифа Kоњевића која је веома захтјевна, чак и за искусније пјеваче а камоли за аматере као што сам ја”, каже Небојша.
Прошао је кроз три круга такмичења, а у синоћњој емисији није ушао директно у финале, али се нашао у баражу са Јасмином Селимановићем из Сјенице и Роксандом Цимерт из Подгорице. Гласање ће трајати до уторка, 17. марта до 24 часа, и кандидат са највише гласова од њих троје наставиће такмичење.
Његова приватна страст према музици није једини таленат који показује, у слободно вријеме, воли се бавити мајсторисањем по кући, поправљати ствари.
Поред тога, његова братаница, 14-годишња Марија Стојић, такође је талентована пјевачица и чланица пјевачке групе СKУД “Бели анђео” из Српца. Заједно су наступили у једној од прошлих емисија, изводећи традиционалну пјесму “Пуче пушка”, а Марија такође има амбицију да се бави музиком.
“Музика је мој начин да ширим позитивну енергију. Мој највећи успјех у животу је што сам са супругом Драганом одгојио три кћерке и извео их на прави пут. Поручио бих младима да никад није касно да остваре своје снове, не треба губити наду, стати на сваком посртању”, истиче Небојша.