Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Објављена прелиминарна ранг листа корисника пројекта “Зграда за младе брачне парове у Српцу”

Објављена прелиминарна ранг листа корисника пројекта “Зграда за младе брачне парове у Српцу”

Начелник општине Млађан Драгосављевић објавио је данас прелиминарну ранг листу корисника пројекта „Зграда за младе брачне парове у Српцу“.

Укупан број корисника који се бира по овом јавном позиву је 20 а ранг листа је утврђена према додијељеном броју бодова према сваком услову, који су прописани Одлуком о начину, условима и поступку утврђивања услова за избор корисника пројекта „Зграда за младе брачне парове“ и Јавним позивом за подношење пријава за избор корисника овог пројекта број: 02-022-138/22 од 10.08.2022. године.

На прелиминарну ранг листу може се поднијети приговор начелнику у року од осам дана од дана објављивања.

Прелиминарну ранг листу можете погледати ОВДЈЕ.

Полицајци и волонтери Црвеног крста контролисали кутије прве помоћи

Полицајци и волонтери Црвеног крста контролисали кутије прве помоћи

Припадници Полицијске станице Србац са члановима Црвеног крста контролисали су данас код учесника у саобраћају кутије прве помоћи и њихову исправност, а уједно су дијелили брошуре о значају прве помоћи.

Циљ ове активности је да се обиљежи Свјетски дан прве помоћи и скрене пажња учесницима у саобраћају на значај посједовања опреме којом се могу спасити људски животи у могућим несрећама у саобраћају.

“Захваљујемо се Полицијској станици што нам је омогућила да обиљежимо ову значајну активност и скрећемо пажњу свим возачима на значај исправних кутија прве помоћи. Такође се захваљујемо Основној школи “Јован Јовановић Змај” на подршци за учешће у овој активности ученика који су чланови наше екипе прве помоћи”, рекли су у Црвеном крсту Србац.

Kомандир Полицијске станице Србац, Синиша Шњегота, рекао је да поред превентивних акција које органузује МУП Републике Српске, радо се одазивају на позиве других организација које проводе разне активности, а које имају за циљ већу безбједност учесника у саобраћају.

„Овим путем желим да похвалим организовање таквих активности, јер је њихов крајњи циљ у интересу комплетног друштва”, рекао је Шњегота.

Четири нова случаја вируса корона у Српцу

Четири нова случаја вируса корона у Српцу

У данима викенда на подручју србачке општине регистрована су четири нова случаја вируса корона а ради се о једном мушкарцу и три жене млађе животне доби

Закључно са данашњим даном у Српцу је 14 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији је 35 лица.

У Републици Српској у протекла три дана извршено је тестирање 300 лабораторијских узорaка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 86 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је пет смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 105 а на респиратору је пет особа.

Школа фудбала Дрим Тим – амбасадор србачког спорта на Златибору

Школа фудбала Дрим Тим – амбасадор србачког спорта на Златибору

Три генерације фудбалске школе Дрим Тим из Српца са 33 полазника боравиле су протеклог викенда на Златибору гдје је одржан међународни турнир „Serbian Kids Kup 2022“ на којем су учествовале екипе из Србије, Црне Горе, Македоније и БиХ.

Наши млади таленти путовали су у пратњи тренера Дражена Драгосављевића и Драгана Тенџерића и двадесетак родитеља а у овом туристичко-рекреативном комплексу боравили су три дана.

У конкуренцији 70 екипа из цијелог региона, србачки фудбалери приказали су се у најбољем свјетлу и били истински амбасадори србачког спорта на овом турниру.

Генерација Дрим Тима 2012. годиште остварила је најбољи резултат заузевши прво мјесто у јакој конкуренцији. Друго мјесто припало је екипи ОФK Сењак из Ваљева, треће ФK Маџари Јуниор из Скопја а четврто ФK Јединству из Бијелог Поља из Црне Горе. За најбољег играча проглашен је Филип Пилиповић из Дрим Тима.

Учествовала је и генерација 2010. Дрим Тима која је заузела пето мјесто и награду за најбољу фер-плеј екипу, док су у категорији 2013. Српчани освојили четврто мјесто.

„Све три генерације су добро играле, али је 2012. годиште показало убједљиво највише. Уз мало среће и искуства и генерација 2013. је могла доћи до медаље, а дјечаци 2010. годишта су одиграли такмичарски тврдо и уз веома добру игру заузели пето мјесто“, рекао је тренер Драган Тенџерић.

Полазници Дрим Тима били су примјерни током сва три дана боравка на турниру, како на терену, тако и ван њега.

„Поред квалитетне игре, одликовало их је добро понашање у свим сегментима. Били су дисциплиновани и поштовали све што се од њих тражило, а имали су и довољно времена за дружење. Многи од њих први пут су боравили у хотелу, али су се снашли без проблема и ово је за њих било добро искуство које ће им послужити за будуће изазове који их чекају, јер је пред нама велики број турнира и других фудбалских догађаја“, рекао је тренер Дражен Драгосављевић.

Међународна штрапаријада у Жупском Разбоју окупила учеснике из 12 градова

Међународна штрапаријада у Жупском Разбоју окупила учеснике из 12 градова

У Жупском Разбоју, у организацији Родољуба Нуждића, јуче је одржана друга међународна штрапаријада. Преко 25 парова коња такмичило се у перо лакој, лакој и средњој категорији а за све посјетиоце обезбијеђен је бесплатан ручак – печени бик на ражњу.

На ову манифестацију дошли су штрапари из свих крајева БиХ. Били су ту власници расних коња из Дервенте, Прњавора, Добоја, Тешња, Јелаха, Бихаћа, Бањалуке, Лакташа, Челинца, Градишке, Мркоњић Града и Српца.

Заједнички је закључак да се исплатио велики труд организатора да у свом селу организује овај догађај.

“Задовољан сам одзивом учесника и посјетилаца и то ми даје снагу и енергију да из године у годину ово коњичко такмичење подижемо на виши ниво. Драго ми је да је све протекло без иједног инцидента. Хвала свима који су на било који начин допринијели да штрапаријада у нашем селу успије“, рекао је Нуждић.

Такмичење је пратило око двије хиљаде посјетилаца и заљубљеника у овај спорт.

Генерални спонзор била је фирма Тат-Kом а покровитељ манифестације Милан Петковић, потпредсједник Народне скупштине Републике Српске, који је такође коњар из србачког краја.

Он је отварајући манифестацију нагласио да је коњ дар од Бога човјечанству, а да су штрапаријаде традиција наших крајева, као и кориде, и да без обзира колико то изгледа грубо, штрапаријаде представљају врсту спорта.

“Битно је да се поштују правила, да нема употребе бича и канџије, а о томе се најбоље брине Станислав Јакица који је заштитни знак свих међународних штрапаријада”, изјавио је Петковић.