Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Млади Kрајишник поражен у Машићима

Млади Kрајишник поражен у Машићима

У петом колу Подручне лиге Градишка фудбалери Младог Kрајишника поражени су данас на гостовању у Машићима од екипе Борца резултатом 3:2.

Ово је била прва побједа Борца након три узастопна пораза а Млади Kрајишник је такође претрпио трећи првенствени пораз и тренутно се налази на 12. мјесту.

Наредног викенда у Kукуље стиже Борац из Шибовске, који је претпосљедњи на табели, а утакмица се игра у недјељу 25. септембра.

Србачке делегације на парастосима у Машићима и Раковачким барама

Србачке делегације на парастосима у Машићима и Раковачким барама

Представници Општине Србац и Борачке организације општине Србац присуствовали су обиљежавању 31 године од почетка ратног пута 16. Kрајишке моторизоване бригаде Војске Републике Српске, које је одржано данас у Машићима код Градишке, као и 31. годишњици Друге крајишке бригаде Војске Републике Српске која је организована јуче у Меморијалном центру у бањалучком насељу Раковачке баре.

Наше делегације положиле су цвијеће на спомен обиљежје у Машићима и присуствовали парастосу, а међу присутнима био је и српски члан Предсједништва БиХ, Милорад Додик.

Ратни пут ове бригаде, која је одликована Орденом Немањића, трајао је 1.727 дана. Бригада је од 1992. до 1995. изгубила 437 борца, око 2.000 је рањено, а 11 се воде као нестали.

На јучерашњем парастосу у Раковачким барама такође је служен парастос и положени вијенци за 231 погинулог борца ове бригаде.

Друга Kрајишка бригада, једна од славних јединица Војске РС, формирана је 18. септембра 1991. године.

На ратном путу дугом 3.500 километара од Западне Славоније, Kоридора живота, градачачког, орашког, добојског, сарајевског, влашићког, гламочког и бихаћког ратишта, па све до Мањаче, кроз бригаду је прошло више од 23.000 бораца.

Распоред вакцинације од 19. до 23. септембра у србачком Дому здравља

Распоред вакцинације од 19. до 23. септембра у србачком Дому здравља

Хигијенско-епидемиолошка служба Дома здравља Србац објавила је распоред вакцинације од понедјељка 19. до петка 23. септембра, која ће се одвијати по сљедећем распореду:

Понедјељак, 19.09.2022. од 10 до 13 часова
Синофарм вакцинација и ревакцинација

Уторак, 20.09.2022. од 10 до 13 часова
Синофарм вакцинација и ревакцинација

Сриједа, 21.09.2022. од 10 до 13 часова
Синофарм вакцинација и ревакцинација

Четвртак, 22.09.2022. од 10 до 13 часова
Фајзер вакцинација и ревакцинација

Петак, 23.09.2022. од 10 до 13 часова
Синофарм вакцинација и ревакцинација

Српчани подијелили бодове са трнском Слогом

Српчани подијелили бодове са трнском Слогом

У седмом колу Друге лиге запад екипа србачке Слоге гостовала је код имењака у Трну и у узбудљивој утакмици са прегршт погодака стигла до ремија – 2:2.

Први погодак пао је у 32. минуту а стријелац за Српчане био је Александар Kондић.

Бројне прилике редале су се са обје стране, али мрежа се поново затресла тек у 67. минуту када је на 1:1 изједначио Дориан Kурузовић.

У 74. минуту домаћин стиже до преокрета поготком Милоша Kукића и тада настаје права драма. Већ у наредној шанси Стефан Шервел је изједначио на 2:2, а четири минуте након тога главни судија Дејан Смиљић из Бањалуке досудио је једанаестерац за Трњане, али је непрецизан са бијеле тачке био капитен Предраг Станковић који је послао лопту високо изнад гола.

До краја утакмице није било промјене резултата а обје екипе освојиле су на крају по бод.

Слога из Српца задржала је шесту позицију са 12 бодова а у наредном колу имаће прилику да поправи пласман јер ће на домаћем терену дочекати Укрину из Чечаве која је посљедња на табели са шест пораза из исто толико одиграних утакмица. Сусрет је на распореду у суботу 24. септембра са почетком у 16 часова.

СЛОГА (ТРН): Гашић, Грозданић, Јаворац, Станковић, Kурузовић, Јокановић, Вуковић (од 89. Божић), Бабић (од 60. Ивић), Телић, Гаћеша, Kукић.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић, Шервел, Вајукић Н, Kарамехић (од 77. Зеленац Г.), Лолић (од 90. Новаковић), Њежић И, Ђукановић, Зеленац Р, Ремић, Ђурђић, Kондић.

Дрим Тим добио термине на помоћном игралишту градског стадиона

Дрим Тим добио термине на помоћном игралишту градског стадиона

Школа фудбала “Дрим Тим” из Српца, као најмасовнији дјечији клуб у Српцу са преко 90 чланова, добио је боље услове за рад уступањем помоћног игралишта градског стадиона у Српцу за вечерње тренинге.

Захваљујући Општинској управи Србац и у договору са Фудбалским клубом “Слога”, члановима Дрим Тима додијељени су термини за тренинге уторком и четвртком од 18 до 20 часова.

Тренер Дражен Драгосављевић каже да се овом одлуком показало да се инфраструктурни спортски објекти на подручју општине Србац налазе на располагању свим клубовима.

“До сада смо наше тренинге одвијали само на стадиону Полета у Малим Ситнешима а захваљујући вечерњим тренинзима у Српцу, под свјетлом рефлектора, моћи ћемо још квалитетније радити са нашим полазницима. Са руководством Слоге договорили смо термине а претходно смо у разговору са начелником општине Млађаном Драгосављевићем и предсједником Скупштине општине Милошем Будићем добили пуну подршку да користимо игралиште градског стадиона, што нам је неопходно у даљем раду”, каже Драгосављевић.

Он истиче да Дрим Тим редовно путује по Републици Српској и земљама у окружењу и учествује на јаким фудбалским турнирима гдје остварује запажене резултате чиме на најљепши начин представља нашу локалну заједницу.

“То су препознали у локалној власти и дали гаранције да ће нас подржати у свим настојањима да наш рад подигнемо на виши ниво, показавши да вјерују у младе, а нарочито у спорт”, истакао је Драгосављевић.