Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Три привредна субјекта из Српца на листи за додјелу подстицаја за директна улагања

Три привредна субјекта из Српца на листи за додјелу подстицаја за директна улагања

На основу спроведеног Јавног позива за додјелу подстицаја за директна улагања у 2022. години, у укупном износу од 13.500.000 КМ, три привредна субјекта из Српца добиће финансијску подршку Владе Републике Српске у износу од 125.596 КМ.

Ради се о фирми Металбос која се бави израдом металних конструкција и кованих производа и којој су одобрени подстицаји у износу од 56.953 КМ, Атом компани која се бави израдом металних конструкција и галантерије и којој је одобрено 40.185 КМ и Бест-текс која се бави производњом одјевних предмета и која ће добити подстицаје у износу од 28.457 КМ.

Подстицаји су намијењени за подршку реализацији инвестиционих пројеката привредних субјеката из области прерађивачке индустрије, а предмет додјеле била је набавка савремених технологија и нове опреме или опреме која није старија од 12 година, те развој и иновација.

На јавни позив пријавило се 312 привредних субјеката, од чега је 238 привредних субјеката доставило пријаве које су благовремене, потпуне и допуштене, те испуниле све опште и посебне услове јавног позива.

Подстицајима за директна улагања подржани су пројекти привредних субјеката који запошљавају укупно 19.560 радника, а који су у набавку и увођење савремене опреме и технологије инвестирали око 78 милиона КМ.

Посматрано по секторима највише корисника подстицаја је из дрвне индустрије (77 корисника), затим слиједи метална и електро индутрија (74 корисника), текстила и обућарска индустрија (35 корисника).

Када је ријеч о вриједности инвестиција по секторима, највише инвестиција се реализује у сектору металне и електро индустрије (26,3 милиона КМ), а затим слиједи сектор дрвне индустрије (24,7 милона КМ).

У наредном периоду услиједиће доношење рјешења о додјели подстицаја и потписивање уговора са корисницима подстицаја, а привредни субјекти ће бити обавијештени о терминима и мјесту потписивања уговора.

Ранг листу свих добитника подстицаја можете погледати на интернет страници Владе Републике Српске ОВДЈЕ.

Напредују радови на изградњи нових свлачионица за Слогу

Напредују радови на изградњи нових свлачионица за Слогу

На стадиону Фудбалског клуба “Слога” у Српцу у току је изградња модерног спортског објекта са новим свлачионицама, рестораном и другим просторијама неопходним за рад клуба.

Бранко Граховац, предсједник ФК “Слога”, каже да се радови у првој фази одвијају планираном динамиком а изводи их грађевинска фирма “Браћа Мићић” из Модриче.

“На наше велико задовољство, радови су свега двадесетак дана стигли до прве плоче и сада слиједе зидарски радови. Цијена ове фазе радова, која ће се изводити до кровне конструкције, износи 120.340 KМ а укупна вриједност свих радова коштаће близу 400 хиљада КМ”, рекао је Граховац.

Средства за изградњу у износу од 300 хиљада КМ обезбиједио је Фудбалски савез БиХ, чији предсједник Вицо Зељковић је са Граховцем, начелником општине Млађаном Драгосављевићем и предсједником Подручног фудбалског савеза Градишка Милошем Бркићем 19. септембра озваничио почетак радова.

Како би се радови успјешно привели крају, обезбиједиће се и додатних 100 хиљада КМ из других извора финансирања.

“Свлачионице би до краја године требале бити прекривене а радови се настављају на прољеће. Овај објекат ће служити за понос Српцу и цијелој регији и моћи ће га користити сва дјеца која тренирају фудбал на подручју србачке општине, као и наши сениори Слоге и чланице женског фудбалског клуба”, рекао је Граховац.

Видета учествовала на планинарском слету у Броду

Видета учествовала на планинарском слету у Броду

Седамнаест чланова Планинарског друштва “Видета” из Српца учествовало је у недјељу 9. октобра на Октобарском планинарском слету “Дубоковас 2022” у Броду.

На акцију коју је организовало Планинарско друштво “Вучјак” одазвало се око 180 учесника из 22 планинарска друштва из Републике Српске, Федерације БиХ, Хрватске и Србије.

Стаза је била средње захтјевна и дуга око 12 километара. За све учеснике домаћин је припремио освјежавајуће напитке и ручак по повратку са стазе.

Ова акција ушла је у календар Планинарског савеза Републике Српске.

Сљедећа активност је у недјељу 16. октобра када је у плану радна акција у кампу “Митров точак” у Kаоцима.

Почео упис дјеце у предшколски програм у години пред полазак у школу

Почео упис дјеце у предшколски програм у години пред полазак у школу

Дјечији вртић“ Наша радост“, у сарадњи са Министарством просвјете и културе Републике Српске, расписао је оглас за упис дјеце у предшколски програм у години пред полазак у школу.

У овај програм се укључују дјеца која по Закону о основном васпитању и образовању у наредној школској години стичу услове за полазак у први разред основне школе, а која нису полазници цјеловитог развојног програма предшколског васпитања и образовања.

Уколико се пријави довољан број дјеце, предшколски програм ће се организовати у објекту Дјечијег вртића „Наша радост” од 1. марта до 31. маја 2023. године.

Министарство просвјете и културе финансира трошкове везане за овај програм.

Списак пријављене дјеце потребно је доставити Министарству просвјете и културе до 30. новембра ове године, а пријаве за упис се подносе до петка, 25. новембра ове године у просторијама вртића од 8 до 15 часова.

Замољавају се родитељи да дођу у просторије вртића и попуне пријаве. По завршетку конкурса, за дјецу која ће похађати припремни програм потребно је до краја фебруара 2023. године приложити љекарско увјерење и извод из матичне књиге рођених.

Позивају се сви заинтересовани родитељи да на вријеме пријаве дјецу како би се добила средства за организацију програма од стране министарства.

Све информације се могу добити на број телефона: 051/741-471.

Публика дала чисту петицу представи “Сањари” на позоришној ревији у Прњавору

Публика дала чисту петицу представи “Сањари” на позоришној ревији у Прњавору

Аматерско позориште младих Миленијум наступило је 28. септембра у Прњавору у оквиру позоришне ревије “Прњавор и пријатељи” гдје су одиграли своју нову представу “Сањари”.

Реакција публике била је одлична о чему свједочи и оцјена 5 коју су добили, каже извршни директор Миленијума, Санела Видовић.

“Домаћини су нас одлично угостили и након представе смо имали закуску, затим шетњу и дружење по граду”, рекла је Видовић.

Додаје да су кроз континуирани рад и забаву у њиховом позоришту, уз сарадњу глумице Народног позоришта Републике Српске Слађане Зрнић, створили занимљив текст који говори о данашњим тинејџерима.

“Истраживали смо теме као што су заљубљивање, пријатељство, дрскост, амбиција, лоше учење, неправда, таленат, љубав према театру и хуманости. Док смо радили представу нисмо бјежали од одговорности према теми, па тако гледаоци имају прилику да виде врло озбиљне ситуације које се дешавају у животима данашњих младих школараца”, каже Видовић.

Са овом представом “Миленијум” ће наступити на 21. Фестивалу омладинских позоришта у Бањалуци, који ће се одржати од 17. до 22. октобра, у организаццији ДИС позоришта.

Аматерско позориште младих Миленијум наступило је 28. септембра у Прњавору у оквиру позоришне ревије “Прњавор и пријатељи” гдје су одиграли своју нову представу “Сањари”.

Реакција публике била је одлична о чему свједочи и оцјена 5 коју су добили, каже извршни директор Миленијума, Санела Видовић.

“Домаћини су нас одлично угостили и након представе смо имали закуску, затим шетњу и дружење по граду”, рекла је Видовић.

Додаје да су кроз континуирани рад и забаву у њиховом позоришту, уз сарадњу глумице Народног позоришта Републике Српске Слађане Зрнић, створили занимљив текст који говори о данашњим тинејџерима.

“Истраживали смо теме као што су заљубљивање, пријатељство, дрскост, амбиција, лоше учење, неправда, таленат, љубав према театру и хуманости. Док смо радили представу нисмо бјежали од одговорности према теми, па тако гледаоци имају прилику да виде врло озбиљне ситуације које се дешавају у животима данашњих младих школараца”, каже Видовић.

Са овом представом “Миленијум” ће наступити на 21. Фестивалу омладинских позоришта у Бањалуци, који ће се одржати од 17. до 22. октобра, у организаццији ДИС позоришта.

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.