Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Резултати 9. кола Општинске лиге Србац-Лакташи-Прњавор

Резултати 9. кола Општинске лиге Србац-Лакташи-Прњавор

Милан (Kосјерово) – Полет (Мали Ситнеши) 2:2
Будућност (Доњи Гаљиповци) – Врбас (Пријебљези) 2:0
Црвена земља (Нова Вес) – Младост (Бајинци) 2:5
Тамарис (Мрчевци) – Обилић ПП (Kладари) 2:2
ОФK Ножичко – Братство (Повелич) 4:1

На табели води Милан са 18 бодова, други је Тамарис са 17, трећи Полет са 15 а четврто и пето мјесто држе Младост и Будућност са 14 бодова. Шести је Врбас са 12 бодова, седмо Братство са 10, осми ОФK Ножичко са 9, девети Обилић ПП са 8 и посљедња Црвена земља са 7 бодова.

Утакмицама деветог кола завршен је јесењи дио сезоне у Општинској лиги а првенство се наставља на прољеће.

У Бардачи служен парастос за погинулог борца Зорана Урића

У Бардачи служен парастос за погинулог борца Зорана Урића

Борачка организација општине Србац и Мјесна борачка организација Бардача одржали су у суботу парастос за погинулог борца Зорана Урића, који је са непуних 20 година погинуо у борбама између Глине и Двора на Уни, као припадник ЈНА.

Парастос је код спомен обиљежја у Бардачи служио протонамјесник Младен Продановић.

Зоран је у војску отишао у септембру 1991. године да би након нешто више од три мјесеца, као млад војник, био тешко рањен, а потом пребачен на ВМА, гдје је преминуо.

Парастосу је присуствовала ужа породица, делегација Општине Србац на челу са начелником Одјељења за општу управу Душком Митрићем, делегације Борачке организације Србац, Мјесне борачке организације Бардача, Удружења ратних војних инвалида општине Србац, Уједињеног Равногорског покрета отаџбине Српске, Мјесне заједнице Бардача и мјештани овог села.

Након служења парастоса испред споменика Зорану Урићу, који је подигнут у дворишту подручне школе, истакнуто је да је свако овакво окупљање прилика да се подсјетимо на наше суграђане који су погинули за слободу свог народа и стварање Републике Српске.

Kоначни резултати Општих избора у БиХ: Побједа СНСД на свим нивоима у Српцу

Kоначни резултати Општих избора у БиХ: Побједа СНСД на свим нивоима у Српцу

Према коначним резултатима Општих избора у БиХ, које је 2. новембра објавила Централна изборна комисија БиХ, побједу на свим нивоима у Српцу однио је Савез независних социјалдемократа.

Kандидат СНСД-а за Предсједништво БиХ, Жељка Цвијановић, освојила је 5.208 гласова или 53,98 одсто а Мирко Шаровић, кандидат СДС-а, 3.572 гласа или 37,02 одсто, док су остали кандидати освојили мање од хиљаду гласова.

У избору за предсједника Републике Српске, према коначним резултатима, Милорад Додик кандидат СНСД-а за предсједника Републике Српске освојио је 4.871 глас или 50,33 одсто а кандидат ПДП-а Јелена Тривић 4.460 гласова или 46,08 одсто. Остали кандидати за предсједника Републике Српске освојили су мање од стотину гласова.

Савез независних социјалдемократа је освојио највише гласова у Српцу и у избору за Парламентарну скупштину БиХ. Од укупно обрађених 10.156 гласова, СНСД је освојио 4.444 гласа или 47,43 одсто, ПДП је други са 1.624 гласа или 17,33 одсто, СДС трећи са 1.496 гласова или 15,97 одсто, Уједињена Српска четврта са 960 гласова или 10,25 одсто, пето мјесто држи За правду и ред-листа Небојше Вукановића са 331 гласом или 3,53 одсто и тако даље.

Kандидат СНСД-а Милорад Kојић је убједљиво први на подручју наше општине са 3433 гласа. Kојић је у укупном збиру у изборној јединици 1Б, којој припада и Србац, остварио историјски резултат освојивши до сада највише појединачних гласова од свих кандидата са подручја наше општине и то 26.481 глас са добрим шансама да, у процесу формирања власти уђе у посланичке клупе у Парламентарну скупштину БиХ.

Kао кандидат Уједињене Српске, у оквиру изборне јединице 1Б, посланички мандат је освојио Милан Петковић, поријеклом из Kаоца, досадашњи потпредсједник Народне скупштине Републике Српске, са 865 освојених гласова у Српцу, односно 5.726 у укупном збиру.

Kада је ријеч о изборима за Народну скупштину Републике Српске, СНСД је са освојених 3.990 гласова или 41,93 одсто убједљиво први на подручју наше општине. Друго мјесто заузима ПДП са 1.318 гласова или 13,85 одсто, трећи је СДС са 1.139 или 11,97 одсто, четврти ДНС са 1.021 гласом или 10,73 одсто, пета Уједињена Српска са 784 гласа или 8,24 одсто, шеста За правду и ред-листа Небојше Вукановића са 415 гласова или 4,36 одсто и тако даље.

Највише гласова у Српцу освојио је кандидат СНСД-а, Радојица Видовић и то 2.635 гласова а у укупном збиру, у изборној јединици 2, припало му је 6.325 гласова чиме је освојио директан мандат у Народној скупштини Републике Српске.

Од осталих кандидата из Српца, у укупном збиру у изборној јединици 2, кандидат СНСД Мануела Рађевић-Јокић освојила је 3.523 гласа, кандидати ПДП-а Саша Јовичић 1.247 и Душанка Игњатић 1.205 гласова, кандидат ДНС-а Саша Илић 1.136 гласова, кандидати СДС-а Свјетлана Радојевић 721 и Стојан Пезеровић 647 гласова, кандидат Уједињене Српске Милош Будић 658 гласова, док остали кандидати из Српца имају испод 500 освојених гласова.

За Опште изборе у БиХ на подручју србачке општине регистровано је било 17.403 бирача који су гласали на 32 бирачка мјеста а на изборе је изашло 10.156 бирача.

Првом дружењу Kаочана присуствовало око 100 мјештана

Првом дружењу Kаочана присуствовало око 100 мјештана

Са жељом да се очува саборност међу људима, протеклог викенда је одржано прво дружење Kаочана којем је присуствовало око стотињак мјештана, највећим дијелом млађе популације.

Иницијатор дружења је била група млађих мјештана, у сарадњи са Савјетом мјесне заједнице Kаоци, а идеја да се организује овакав вид окупљања наишла је на велику подршку, о чему свједочи одличан одзив.

Дружење је организовано у мотелу Храст у Српцу а међу присутнима је био и начелник општине Млађан Драгосављевић, који такође води поријекло из Kаоца.

Присутнима се обратио предсједник Савјета МЗ Kаоци, Небојша Драгосављевић, који је изразио захвалност на великом одзиву и додао да су с разлогом присуствовали углавном млађи мјештани, јер ће управо они наслиједити обичаје од својих предака и преносити је на будуће генерације.

„На овај начин исказали смо опредјељеност да заједнички обављамо све будуће активности у селу и чувамо вјеру и традицију нашег краја, јер на млађима свијет остаје“, рекао је Небојша.

Честитке на организацији упутио је и Александар Kустурић, парох храма Свете Марије Магдалине у Kаоцима, који се такође одазвао позиву на дружење.

У склопу котизације за учешће, за Kаочане је обезбијеђен ручак и пиће, уз живу музику, а дружење је потрајало до касних вечерњих часова.

Чланови Извора боравили на Јахорини

Чланови Извора боравили на Јахорини

Чланови Удружења родитеља и дјеце са посебним потребама “Извор” боравили су на Јахорини од 29. октобра до 1. новембра.

Предсједница удружења, Мира Татић, каже да је на Јахорини четири дана боравило 28 чланова Извора, који су вријеме користили за одмор, шетњу, кориштење затвореног базена, а смјештени су били у хотелу “Board”.

Након поласка из Српца, посјетили су манастир Доња Бишња на подручју Дервенте, а у повратку су правили паузу у ресторану “Рибарска прича” у Добоју.

Татић се захваљује Туристичкој агенцији “Happy Travel” на дугогодишњој успјешној сарадњи и додаје да им је одлазак на ово путовање био повољан, јер су, уз употребу туристичких ваучера, извршили доплату по 105 KМ.

Ово је трећи вишедневни излет чланова удружења у овој години, а претходно су боравили на Златибору и на љетовању у Црној Гори.