Седми Дан Срђевчана у знаку заједништва и отварања новог друштвеног дома
Седми Дан Срђевчана у знаку заједништва и отварања новог друштвеног дома

Седма традиционална манифестација „Дан Срђевчана“ окупила је у недјељу, 26. јула бројне мјештане, Срђевчане из дијаспоре и госте, потврђујући још једном снагу заједништва и љубави према родном крају.
Овогодишње окупљање имало је посебан значај јер је свечано отворен нови Друштвени дом у Горњим Срђевићима.
Програм је почео поменом погинулим борцима Војске Републике Српске и вечерњом молитвом, након чега је услиједило дружење уз заједничку вечеру.
Манифестацији су присуствовали премијер Републике Српске Саво Минић, министарка финансија Републике Српске Зора Видовић, начелник општине Србац Млађан Драгосављевић, народни посланик Радојица Видовић, као и бројни представници институција Републике Српске и други гости.
Начелник Млађан Драгосављевић истакао је да ова манифестација на најљепши начин показује колико људи воле свој завичај и колико су спремни да заједно раде за његов напредак, нагласивши да је отварање новог Друштвеног дома још један доказ равномјерног улагања Општине Србац и Владе Републике Српске у развој свих мјесних заједница.
Посебну атмосферу употпунио је хор „Благовјеститељи“, који је извођењем родољубивих пјесама одушевио присутне.
0 Comments