Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

„Извор“ испратио још једну успјешну годину рада уз дружење, пјесму и захвалност пријатељима удружења

„Извор“ испратио још једну успјешну годину рада уз дружење, пјесму и захвалност пријатељима удружења

„Извор“ испратио још једну успјешну годину рада уз дружење, пјесму и захвалност пријатељима удружења

Удружење родитеља и дјеце са посебним потребама „Извор“ организовало је данас завршну свечаност којом је обиљежен крај радне 2025/26. године.

Дружењу, које су уз велику подршку родитеља и дјеце припремили руководство и чланови удружења, присуствовали су представници Центра за социјални рад Србац, свештеници Александар Кустурић и Марио Топаловић, донатори који током године помажу рад удружења, одборници локалног парламента, као и бројни родитељи.

Директорица удружења Мира Татић рекла је да се, по традицији, на крају сваке радне године организује заједничко дружење како би се окупили чланови, родитељи, пријатељи и сарадници „Извора“ и заједно прославили успјешан завршетак активности.

„Организовали смо заједнички ручак и дружење уз музику Дејана Ристића и његових пријатеља. Посебно нам је драго што су са нама представници Центра за социјални рад, свештеници, одборници и родитељи дјеце. Припремили смо посну и мрсну храну како бисмо испоштовали вријеме поста“, рекла је Татић.

Она је истакла да удружење са редовним активностима завршава 25. јуна, након чега слиједи љетна пауза до септембра.

„Са радом поново почињемо 1. септембра по досадашњем програму, уз жељу да додатно проширимо наше активности. У плану је и заједнички излет у манастир Ловница за све чланове удружења“, додала је Татић.

На иницијативу родитеља, и ове године биће организован колективни одлазак на море у Игало, гдје ће у августу боравити двадесетак родитеља и дјеце.

„Успјели смо да организујемо заједничко љетовање у Црној Гори, са обезбијеђеним превозом. Сви се томе веома радујемо јер ће то бити прилика за одмор, дружење и стварање нових успомена“, истакла је Татић.

Директорица „Извора“ захвалила је Општини Србац на континуираној подршци, посебно када је ријеч о финансирању стручног кадра и редовних активности удружења.

Посебну захвалност упутила је и дугогодишњим донаторима Јадранки Милијашевић и њеној породици, који мјесечно издвајају средства за материјалне трошкове удружења, као и привреднику Драгану Татомиру, који годинама финансијски помаже рад „Извора“, омогућавајући организовање излета и других активности за чланове.

На крају свечаности, Татић се захвалила музичарима Дејану Ристићу, Мирославу Станковићу и Жељку Лишковићу, који су својом музиком и пјесмом допринијели лијепој атмосфери и угодном дружењу свих присутних.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *