Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Епидемиолошка ситуација све тежа: За два дана још 72 новозаражених у Српцу

Епидемиолошка ситуација све тежа: За два дана још 72 новозаражених у Српцу

Ради се о 30 мушких и 42 женске особе, од чега је 12 мушкараца млађе, 15 средње и три старије животне доби, те 15 жена млађе, 22 средње и пет старије животне доби.

У Српцу је тренутно 146 лица активно заражено новим вирусом а у кућној изолацији је чак 298 особа.

У питању је најтежи удар пандемије у протекле, готово двије године, због чега из здравствених установа у Српцу и Општинског штаба за ванредне ситуације замољавају грађане да се стриктно придржавају епидемиолошких мјера како би се спријечило нагло ширење заразе.

Због погоршане ситуације и пребукираности здравственог система, данас није вршена вакцинација грађана у Дому здравља у Српцу, а уколико се стање побољша, имунизација ће бити настављена наредне седмице.

У Републици Српској је такође сваким даном у порасту број новозаражених. У посљедња 24 часа извршено је тестирање 1652 лабораторијска узорка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 883 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је осам смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 475 а на респиратору је 40 особа.

Вечерас молебан у храмовима у Српцу и Каоцима

Вечерас молебан у храмовима у Српцу и Каоцима

Српска православна црквена општина Србац организује молебан у храму Васкрсења Господњег у Српцу поводом уласка у Нову 2022. годину по јулијанском календару.

Молебан ће бити организован у поноћ, у ноћи између 13. и 14. јануара. Овим вечерњим богослужењем се упућују молитве за благослов и здравље у наступајућој години.

Вечерас у помоћ молебан ће бити организован и у храму Свете Марије Магдалине у Каоцима.

Из србачке парохије упућују искрене честитке свим вјерницима православне вјероисповијести поводом предстојеће 2022. године.

У србачком Дому здравља данас неће бити вршена вакцинација грађана

У србачком Дому здравља данас неће бити вршена вакцинација грађана

Хигијенско-епидемиолошка служба (ХЕС) Дома здравља Србац обавјештава грађане да данас, 13. јануара 2022. године, неће бити вршена вакцинација и ревакцинација становништва, као што је било предвиђено по раније утврђеном распореду.

Због нагло повећаног броја заражених вирусом корона дошло је до великог оптерећења здравственог система у Српцу, нарочито хигијенско-епидемиолошке службе, а сви расположиви капацитети стављени су у медицинско збрињавање обољелих и сузбијање ширења пандемије.

Из ХЕС-а замољавају грађане за разумијевање и наводе да ће имунизација становништва бити настављена наредне седмице, уколико дође до побољшања епидемиолошке ситуације, о чему ће јавност бити благовремено обавијештена путем средстава информисања.

Појачана контрола брзине кретања возила до 30. јануара

Појачана контрола брзине кретања возила до 30. јануара

Полицијска управа Градишкa обавјештава возаче моторних возила да ће се од 13. до 30. јануара 2022. године вршити контрола учесника у саобраћају аутоматским мјерењем прекорачења допуштене брзине кретања помоћу два радарска система, такозвани. ”пресретачи”, на путевима које оперативно покрива Полицијска управа Градишка, међу којима су и путеви на подручју србачке општине.

Евидентирање прекршаја вршиће се у покрету, истовремено у доласку и одласку, с тим што ће прекршаји прекорачења ограничења брзине која је већа од 30 километара на час, прекршаји почињени возилом без регистарских ознака, мотоциклом у доласку и прекршаји почињени са иностраним регистарским ознакама бити санкционисани директном контролом, а у свим другим случајевима евидентирани прекршаји накнадно ће се обрађивати, те ће возачи добити обавјештење о учињеном прекршају на пријављену адресу пребивалишта.

Полицијска управа Градишка апелује на возаче моторних возила да приликом учествовања у саобраћају поштују саобраћајна правила и прописе, нарочито оне која се односе на ограничења брзине кретања возила.

Ватрогасци апеловали на редовно одржавање димњака

Ватрогасци апеловали на редовно одржавање димњака

Територијална ватрогасна јединица Србац упутила је апел грађанима да врше редовно одржавање димњака како би се спријечиле теже посљедице по лица и имовину.

Наиме, у протеклих седам дана евидентиран је повећан број пожара димњака на стамбеним објектима, који су узроковани нередовним одржавањем.

“Са пожарима димњака долази и до читавог низа других штетних посљедица, јер се у тим случајевима ватра лако и брзо шири. У првом реду, такви се пожари често прошире на читаве објекте, праћени су великим материјалним штетама, тако да долази до тога да породица остаје без имовине и крова над главом и то у врло лошим временским приликама. Најгоре од свега је што су овакви пожари праћени бројним повредама и људским жртвама, што је и најгоре у таквим случајевима”, наводе у Територијалној ватрогасној јединици.

Према њиховим информацијама, јуче се у Разбоју Љевчанском догодио пожар који је изазвала плинска боца у стамбеном објекту. Брзом интервенцијом ватрогасаца спријечено је ширење ватре, тако да на објекту није настала већа материјална штета, а није било ни повријеђених лица.