Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Боља сарадња Полицијске станице са Центрима за ментално здравље и социјални рад

Боља сарадња Полицијске станице са Центрима за ментално здравље и социјални рад

Kомандир Полицијске станице Србац, Синиша Шњегота, присуствовао је данас састанку који је одржан са представницима Центра за ментално здравље и Центра за социјални рад Србац.

Састанак је одржан у Центру за ментално здравље у србачком Дому здравља а разговарало се о доношењу новог протокола о сарадњи са наведеним институцијама, праћењу стања душевно обољелих лица, њиховог живота, као и лијечењу наведених лица.

Састанак је одржан на иницијативу командира а говорило се о конкретним активностима и начину поступања полицијских службеника приликом пријава из области насиља у породици у којима су често и актери догађаја душевно обољела лица, сарадњи са другим институцијама и обукама из наведене области.

Заједнички је оцјењено да ће се досадашња успјешна сарадња наставити и у наредном периоду, кроз отворен дијалог о заједничким потребама и евентуалним проблемима.

Народна библиотека Србац учланила 435 нових читалаца

Народна библиотека Србац учланила 435 нових читалаца

У Народној библиотеци у Српцу завршена је традиционална акција учлањења читалаца по цијени од 1 KМ, која се организује поводом светосавских празника.

Директор библиотеке Бранко Савановић рекао је да је и поред тренутне ситуације везане за пандемију вируса корона акција испунила жељени циљ.

“Од почетка године учланили смо 435 нових читалаца. Од тог броја, 259 је учлањено по промотивној цијени од 1 KМ, 138 нових чланова су ученици најбољих одјељења који су на поклон добили годишње карте. Поред тога, сваке године поклањамо и годишње чланске карте за ратне војне инвалиде, породице погинулих бораца, социјалне случајеве и донаторе и на тај начин учлањено је 36 особа док су се двије особе учланиле прије почетка светосавске акције”, рекао је Савановић.

Према цјеновнику који важи за 2022. годину, редовна годишња чланарина за одрасле износи 10 KМ, за ученике и студенте 5 KМ а за пензионере и колективна учлањења 5 KМ.

Плаћања чланарине ослобођена су дјеца предшколског узраста, чланови удружења Извор, породице погинулих бораца, ратни војни инвалиди и социјално угрожена лица.

У Српцу 23 нова случаја вируса корона

У Српцу 23 нова случаја вируса корона

На подручју србачке општине у посљедња 24 часа регистрована су 23 нова случаја вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о 13 мушких и 10 женских особа, од чега је пет мушкараца млађе, четири средње и четири старије животне доби, три жене млађе, четири средње и три старије животне доби.

У Српцу су тренутно 72 особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији је 186 лица.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 870 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 370 особа. Институту за јавно здравство РС пријављен је 21 смртни случај.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 694 а на респиратору је 56 особа.

У србачком Дому здравља наставља се имунизација становништва без претходног заказивања, сваким радним даном од 10 до 13 часова. Данас и сутра је на распореду Синофарм вакцинација. У четвртак ће се вршити Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација (само као бустер доза).

Прослава 45 година Младог Kрајишника и донаторско вече у недјељу 27. фебруара

Прослава 45 година Младог Kрајишника и донаторско вече у недјељу 27. фебруара

Фудбалски клуб “Млади Kрајишник“ организује прославу 45 година постојања и донаторско вече у недјељу 27. фебруара од 18 часова у друштвеном дому у Kукуљама.

За посјетиоце је обезбијеђена музика уживо и томбола а гост вечери биће естрадни умјетник Баја Мали Kнинџа.

Цијена улазнице је 50 KМ у шта је урачуната вечера и пиће током цијеле вечери. Kуповином улазница посјетиоци помажу рад Младог Kрајишника.

Продаја улазница врши се путем телефона 065/585-710 и 065/518-071 гдје се могу добити и додатне информације.

Током викенда 19 нових случајева вируса корона у Српцу

Током викенда 19 нових случајева вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у данима викенда регистровано је 19 нових случајева вируса корона а резултати су добијени путем PCR теста и брзим антигенским тестирањем, саопштено је из хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Србац.

Ради се о девет мушких и 10 женских особа, од чега су три мушкараца млађе, четири средње а два старије животне доби, шест жена млађе, три средње и једна старије животне доби.

У Српцу је тренутно 51 особа активно заражена новим вирусом а у кућној изолацији је 138 лица.

У Републици Српској у посљедња 24 часа извршено је тестирање 181 лабораторијског узорка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 74 особе. Институту за јавно здравство РС пријављено је 28 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 699 а на респиратору је 51 особа.

У србачком Дому здравља наставља се имунизација становништва без претходног заказивања, сваким радним даном од 10 до 13 часова. Данас је на распореду била Спутњик В вакцинација (само као бустер доза), а у уторак и сриједу Синофарм вакцинација. У четвртак ће се вршити Фајзер вакцинација и ревакцинација а у петак Спутњик В вакцинација (само као бустер доза).

Вакцина Спутњик В ће од ове седмице до краја фебруара бити доступна само као бустер доза. Након тога, вакцина Спутњик В неће бити одређено вријеме на располагању србачком Дому здравља.