Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Дешавања

Малишани вртића обрадовали мајке осмомартовском приредбом

Малишани вртића обрадовали мајке осмомартовском приредбом

У Дјечијем вртићу “Наша радост” Србац ових дана је владала посебна празнична атмосфера.

Поводом Међународног дана жена – 8. марта, дјеца и васпитачице су за мајке полазника припремили богате приредбе уз пјесму, плес и рецитацију.

Ове године, приредбе су посебно значајне, јер, због вируса корона, претходне двије године нису одржаване.

“Дјеца су са пуно љубави, радости и среће дочекалa маме, а ништа мање срећне нису биле ни мајке, видјевши дјецу како плешу, рецитују и глуме. Поред програма, на крају приредбе, дјеца су мајкама предала пригодне поклоне које су правили заједно са васпитацицама”, рекла је директорица вртића Богдана Михољчић, додајући да већ двије године због пандемије вируса корона родитељи нису улазили у вртић.

Приредбе су ове године одржане према мјерама и препорукама Министарства здравља и социјалне заштите РС.

Честитком за Осми март и рецитацијом, своје мајке су обрадовали и полазници припремног програма у години пред полазак у школу.

Слогини омладинци међу пет најбољих у бањалучкој Зимској лиги полетараца

Слогини омладинци међу пет најбољих у бањалучкој Зимској лиги полетараца

Младе наде србачке Слоге заблистале су на још једном фудбалском такмичењу у региону, а ради се о Зимској лиги полетараца – Фарма Пром у Бањалуци.

Учешће у овој лиги, која се играла од новембра а завршена је ових дана у Спортском центру Фарма Пром Спорт, узеле су четири екипе Слоге а најбољи успјех остварили су дјечаци 2008. годиште који су освојили треће мјесто.

У борби за трећу позицију били су бољи од бањалучког Спартака са 3.1. Прије елиминационе фазе играли су у групи у којој је било седам екипа а у којој су заузели друго мјесто.

Екипа Слоге 2010. годиште пласирала се на четврто мјесто а у борби за трећу позицију поражена је са 3:1 од бањалучког Борца који је био фаворит у овом сусрету. И ова екипа Слоге је играла групну фазу са још шест екипа и након првог круга такмичења такође заузела друго мјесто на табели.

У Зимској лиги такмичила се и екипа Слоге 2012. годиште која је у конкуренцији 17 екипа заузела пето мјесто, док екипа 2013. годиште није прошла квалификације, али ради се о најмлађим такмичарима који још увијек нису стекли довољно искуства.

Србачке омладинце и на овом такмичењу је предводио тренер Драгољуб Тенџерић.

Тина Врховац из Ножичког најбоља на регионалном такмичењу из математике


Тина Врховац из Ножичког најбоља на регионалном такмичењу из математике

Ученица другог разреда гимназије Центра средњих школа “Петар Kочић” Србац, Тина Врховац, освојила је прво мјесто на регионалном такмичењу из математике за ученике других разреда које је 5. марта одржано у Приједору.

За такмичење се припремала више од четири мјесеца са својим ментором и професором Санелом Салтовићем а овим успјехом изборила је републичко такмичење.

Тина је била најбоља и на школском такмичењу које је одржано прошлог мјесеца у Српцу, освојивши максималних 100 бодова.

Она се и у основној школи истицала својим знањем, због чега је проглашена за ученика генерације ОШ “Јован Јовановић Змај” Србац и била награђена на пријему код начелника општине Млађана Драгосављевића. Поред Вукове дипломе, нарочито се истицала успјесима на такмичењима из физике и математике гдје је била прва на општинским такмичењима и међу пет најбољих на регионалним такмичењима.

У слободно вријеме бави се фолклором у ФУГ “Мотајички вук” из Ситнеша и Етно групи “Вез” из Српца.

Осмомартовски сајам у центру Српца

Осмомартовски сајам у центру Српца

Удружење жена Србац, у сарадњи са Туристичком организацијом општине Србац, по други пут у центру града организује сајам поводом Међународног дана жена – 8. марта.

Предсједница удружења, Весна Смиљанић, каже да сајам траје 7. и 8. марта, а посјетиоци имају прилику да купе разне врсте цвијећа и ручних радова.

Она је позвала Српчане да посјете сајам и одаберу оригиналан поклон за припаднице љепшег пола.

“На нашим штандовима можете пронаћи поклоне за кћерке, мајке, супруге, сестре, дакле за све генерације жена, јер смо се потрудили да понуда буде разноврсна. Kуповином поклона на нашим штандовима уједно ћете обрадовати вама драге даме и подржати наш рад”, рекла је Смиљанић.

Поред чланица удружења, цвијеће и поклоне изложили су и бројни самостални излагачи.

Током викенда један нови случај вируса корона у Српцу

Током викенда један нови случај вируса корона у Српцу

На подручју србачке општине у данима викенда регистрован је један нови случај вируса корона а ради се о мушкарцу млађе животне доби.

У Српцу су тренутно четири особе активно заражене новим вирусом а у кућној изолацији је осам лица.

У Републици Српској у посљедња три дана извршено је тестирање 405 лабораторијских узорака путем PCR теста а вирус корона откривен је код 40 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 10 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 132 а на респиратору је 11 особа.

У србачком Дому здравља и ове седмице настављена је имунизација становништва, без претходног заказивања, сваким радним даном од 10 до 13 часова. Данас је на распореду била Синофарм а сутра је предвиђена Фајзер вакцинација. У сриједу ће се вршити Синофарм, у четвртак Фајзер а у петак Синофарм вакцинација.