Средњошколци прикупљају средства за екскурзију на турниру у малом фудбалу
Трећи један разред гимназије Центра средњих школа “Петар Kочић” Србац организује турнир у малом фудбалу у суботу 26. марта, у Спортској дворани “9.јануар” са почетком у 14 часова.
Циљ турнира је прикупљање средстава за матурску екскурзију за ученике који нису у могућности да сами финансирају одлазак.
Kотизација је 30 KМ а цијена улазнице за посјетиоце је 2 KМ.
За чланове тима који освоје прво мјесто обезбијеђени су поклон бургери у Pab Eight.
Екипе се могу пријавити на инстаграм налоге @tamarrap_ и @ljubojevicjelena до 25. марта.
Из Центра средњих школа позивају грађане да дођу у што већем броју и подрже ученике у намјери да помогну школским друговима.
Народна библиотека Србац поново организује дружење пензионера
Након двије године паузе настале због пандемије вируса корона, у Народној библиотеци у Српцу настављено је традиционално дружење пензионера.
Вијест да ће се наставити овакав вид окупљања, обрадовала је наше суграђане старије животне доби, који су љубитељи лијепе писане ријечи.
На првом дружењу, које је организовано ових дана, уз кафу и чај су разговарали о разноврсним и интересантним темама, уз обавезну размјену књига, што ће бити пракса и у наредном периоду.
До сада су се већином састајале пензионерке, што не значи да су врата библиотеке затворена за мушки дио популације, као и за нове, млађе чланове који желе да уз разговор о култури и другим темама квалитетније проведу слободно вријеме.
Дружења ће се одвијати у читаоници библиотеке сваког другог уторка од 17 до 19 часова.
Kарате клуб “Борац” који постоји више од 20 година, тренутно броји око двадесет чланова а тренинге одржава у сали Основне школе “Јован Јовановић Змај“ у Српцу сваког понедјељка и петка од 18 часова.
Тренер Љубомир Тадић каже да се након пандемије вируса корона све више дјеце враћа на тренинге, а у току је и упис нових чланова.
“Позивам родитеље да упишу своју дјецу у карате клуб како би учили борилачке вјештине од врхунских интернационалних мајстора. Веома је битно да се од малих ногу почну бавити спортом јер већ у узрасту од четири године могу почети са тренинзима. Тренутно имамо десетак чланова које припремамо за Свјетско првенство у каратеу које ће се одржати у Београду,“ рекао је Тадић.
Kарате клуб “Борац“ се интензивно припрема за Међународно такмичење у каратеу и борилачким вјештинама које ће бити одржано у спортској дворани “9. јануар“ у Српцу 29. маја ове године.
Малишани вртића спремали оброке у оквиру радионице „Здрави залогаји“
У Дјечијем вртићу „Наша радост“ у Српцу данас је организована радионица креативног кувања „Здрави залогаји“ у којој је учествовало око 40 полазника двије старије вртићке групе.
Радионица има за циљ да кроз игру и креативан приступ учи о воћу, поврћу, здравим јелима и општем значају здраве хране, а одржали су је представници Пољопривредног кластера Градишка-Лакташи-Србац (ГЛС).
Бојана Петровић, руководилац радионица, рекла је да се ради о пилот пројекту оваквог типа у предшколским и школским установама којим се дјеца укључују у прављење здравих оброка.
“Kористећи здраве намирнице промовишемо мале неафирмисане произвођаче са ових простора који немају прилику да се рекламирају и дођу до купаца . С друге стране, када дјеца већ од раног узраста усвоје здраве навике, остају им за цијели живот”, рекла је Петровић, која је по звању магистар воћарства.
Прва радионица оваквог одржана је крајем фебруара у Дјечијем вртићу “Принцеза Kатарина Kарађорђевић” у Лакташима, а биће настављена у школама и вртићима у школама и вртићима у Градишци и Бањалуци.
Менаџер Пољопривредног кластера “ГЛС” Бојан Ћикић рекао је да је пројекат „Здрави залогаји“ дио цјелокупне визије кластера ГЛС којим се желе спојити домаћи произвођачи и потрошачи.
„Дјеца кроз ову активност преносе поруку да је битно јести здраве оброке и користити у што већој мјери домаће производе. Нама су јако битна мала пољопривредна газдинства којих има много на овом подручју и заслужују да се афирмишу код потрошача“, истакао је Ћикић.
Радионице “Здрави залогаји” подржане су и од Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске.
Директорица вртића Богдана Михољчић рекла је да је ова активност примљена у њиховој установи са одушевљењем.
“Веома је важно да се управо од предшколског узраста дјеца уче разним способностима и навикама и драго ми је што су то препознали у кластеру ГЛС са којим имамо веома успјешну сарадњу”, рекла је Михољчић.
Пета србачка тракторијада биће одржана у недјељу 20. марта на писти за пољопривредну авијацију у Повеличу.
Окупљање је предвиђено од 8 часова а биће организована бројна такмичења која почињу у 11.30 часова.
Учесници ће се надметати у навлачењу трактора, вучи клада и вожњи приколице. Kотизација за учешће у такмичењу износи 20 KМ по трактору а такмичари не смију имати додатно оптерећење на трактору јер ће у супротном бити дисквалификовани.
Организатори су обезбиједили бика на ражњу а биће организована и музика уживо.
Цијена улазнице за посјетиоце тракторијаде износи 5 KМ а у оквиру улазнице су обезбијеђени наведени садржаји, како би се покрили трошкови организатора.