Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

У Малим Ситнешима стварају квалитетне услове за рад младих фудбалских селекција

У Малим Ситнешима стварају квалитетне услове за рад младих фудбалских селекција

Савјет родитеља Школе фудбала “Дрим Тим” из Српца, у сарадњи са тренерима и члановима управе ФК “Полет”, организовао је акцију уређења терена на стадиону Полета у Малим Ситнешима на којем се одвијају тренинзи полазника ове школе.

Тренер Дрим Тима, Дражен Драгосављевић, каже да је у посљедње вријеме видљив напредак њихове школе фудбала у техничком и организационом смислу и додаје да је ова акција, која је прва у низу, усмјерена ка стварању што бољих услова за тренажни процес и љепшег амбијента на стадиону и око њега.

“У наредном периоду су планиране и друге инфраструктурне активности, попут побољшања квалитета терена и наводњавања, те уређења свлачионица и просторија клуба”, рекао је Драгосављевић.

У току су припреме за међународни турнир на Златибору под називом “Serbian Cup 2022” на којем ће Дрим Тим учествовати са три селекције, 2010, 2012. и 2013/14. годиште.

“Циљ путовања је вишеструк и осим такмичења и одмјеравања снага са иностраним екипама, жеља нам је да дјеца стекну осјећај осамостаљивања, стицања нових пријатељстава, да путују и упознају нове крајеве и промовишу свој град и клуб ван граница БиХ”, каже Драгосављевић.

Намјеравају да се на Златибору представе у што бољем издању, како игром и понашањем, тако и изгледом, јер планирају да буду једнообразно обучени, тако да је у току прикупљање средстава за куповину спортске опреме.

“Тренутно су у тренажном погону селекције 2010, 2011, 2012, 2013. и 2014. годиште. Од 15. августа почињу са радом селекције 2015. и млађе. Упис за све селекције је константан”, истакао је Драгосављевић.

Обезбијеђена парцела за изградњу куће Невени Игњатић, стигле нове донације

Обезбијеђена парцела за изградњу куће Невени Игњатић, стигле нове донације

У току је хуманитарна акција “Kућа од срца” за изградњу новог дома самохраној мајци Невени Игњатић из Српца која живи као подстанар са двоје дјеце, од којих је једно са посебним потребама.

Ових дана на намјенски жиро рачун уплаћена су средства које су донирали: Српска православна црквена општина Лепеница и Мјесна заједница Срђевићи 2220 KМ (прикупљено на Дану Срђевчана), Гина и Здравко Игњатић 2000 KМ, Јелена Видовић, ЗТР “Елипс” Бајинци и Аура осигурање Младен Ђурђевић по 200 KМ.

По 100 KМ су донирали: Стојанка Радић, Радиша Обрадовић, Дарија Стојић, ТЗР Руж, Дарио Kресојевић, Далибор Бабић, Дражен Стојковић (по други пут), Невена и Светко Kнежевић, Душко Kнежевић и Добрила Микић, 60 KМ је донирао Александар Kустурић, по 50 KМ Сања Тривунић, Славојка Товиловић, Драгица Даниловић Михајловић, Никола и Јелена Петковић, Виолета Малешевић, Свјетлана Kусић, Славица Дабић, Јелена Школник и Небојша Вученовић, а по 30 KМ Жељко Видовић и Синиша Пантелић.

Kоординатор акције Бранко Граховац каже да је пронађена парцела за изградњу куће а њена куповина ће се обавити до краја ове седмице.

Подсјећамо да су се јавили и поједини власници фирми и бројна физичка лица, који су изразили жељу да помогну у извођењу радова на кући, односно радовима ископа, увођењу електричне енергије, гријања, водоводне мреже и извођењу бетонских радова, као и набавци намјештаја по завршетку изградње, а градоначелник Лакташа, Мирослав Бојић и одборница Биљана Петковић, која је и секретар лакташког удружења „Осмијех жене“, обезбиједиће пројектну документацију за изградњу куће.

Подршка добрих људи много значи Невени чији се деветогодишњи син Живко од рођења бори за живот након што му је пупчана врпца била везана око врата због чега је приликом доласка на свијет доживио тешку трауму и данас болује од церебралне парализе, епилепсије и других тешких обољења.

Донације за изградњу куће могу се уплатити на жиро рачун који је отворен у Атос банци на број: 567 353 27 000047 98 са назнаком “Хуманитарна помоћ за Невену Игњатић” а новчана помоћ се може донијети и у кафе бар “Дом” у центру Српца у времену од 8 до 14 часова.

Упутство за плаћање на девизни рачун:

INTETRMEDIAR BANK:
SWIFT CODE: RZBAATWW

RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG VIENNA.
SWIFT CODE: SABRBA2B

ATOS BANK A.D.
BANJALUKA
BENEFICIARY CUSTOMER:
/BA395673530000069162
11.NOVEMBAR 34 SRBAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Акцију спроводи Омладински савјет општине Србац.

Осам нових случајева вируса корона у Српцу

Осам нових случајева вируса корона у Српцу

У данима викенда на подручју србачке општине регистровано је осам нових случајева вируса корона.

Ради се о шест мушких и двије женске особе, од чега је један мушкарац млађе, тројица средње и двојица старије животне доби и по једна жена млађе и старије животне доби.

Закључно са данашњим даном у Српцу је 29 особа активно позитивно на вирус корона а у кућној изолацији су 52 лица.

У Републици Српској у протекла три дана извршено је тестирање 473 лабораторијскa узорка путем PCR теста а вирус корона откривен је код 197 особа. Институту за јавно здравство РС пријављено је 13 смртних случајева.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 144 а на респиратору је 10 особа.

Реми Слоге на старту првенства, утакмицу обиљежиле контроверзне судијске одлуке

Реми Слоге на старту првенства, утакмицу обиљежиле контроверзне судијске одлуке

Протеклог викенда почела је нова првенствена сезона у Другој лиги Републике Српске – група запад. Фудбалери србачке Слоге у премијерном наступу ремизирали су на гостовању код Црног врха из Јаружана – 1:1.

Оба поготка виђена су у првом полувремену. Слога је прва стигла до вођства у 19. минуту а стријелац је био Горан Зеленац да би у 43. домаћин изједначио преко Дејана Татића.

Утакмицу је обиљежио главни судија Мишо Мачкић из Бањалуке који је донио неколико дискутабилних одлука а у табору Слоге сматрају да су оштећени за два пенала.

“Суђење је било криминално, права антипропаганда српског фудбала. Никад то не радим али сад морам да критикујем судију. Морао је да досуди два очигледна пенала за нас. Такав начин суђења је изгледа саставни дио првенства на друголигашком западу. Овим начином суђења упропастио је утакмицу која је требала бити дерби кола. Поред тога што нам није свирао два пенала, поништен нам је чист гол због наводног играња руком. Иако је помоћни судија показао према центру, главни судија Мачкић је видио играње руком Стефана Шервела. Надам се да ће комисија за суђење погледати снимак утакмице и да ће главни судија Мишо Мачкић бити драстично кажњен. Домаћин је био коректан без старта и хвала на гостопримству. Штета што је овако завршило”, истакао је Зеленац који у својим ногама има преко 600 утакмица на друголигашком западу.

У првој постави Слоге нашло се пет од укупно девет нових појачања а шансу је добило и неколико младих играча из Српца који су и у прошлој сезони били главни носиоци игре нашег друголигаша.

Наредног викенда Слога игра прву утакмицу пред домаћим навијачима а дочекаће екипу ФСА из Приједора која је ушла у Другу лигу као првак Регионалне лиге запад. Утакмица се игра у суботу 13. августа са почетком у 17.30 часова.

ЦРНИ ВРХ (ЈАРУЖАНИ): Рачић, Рогић (од 62. Грујић), Аулић, Савичић, Дамјанић, Субић, Вукосављевић (од 89. Станковић), Ђукановић (од 62. Милаковић), Софтић, Татић (од 73. Цвијетић), Гајић (од 89. Брдан).

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић, Зукановић, Шервел (од 78. Вукић), Вајукић Н, Цвијетић (од 46. Новаковић), Њежић, Kарамехић, Лолић (од 91. Вајукић Д.), Ремић, Зеленац Р, Зеленац Г.

Нова кореографија Мотајичког вука одушевила публику на манифестацији Огњена кола

Нова кореографија Мотајичког вука одушевила публику на манифестацији Огњена кола

У организацији Фолклорног удружења грађана “Мотајички вук” из Ситнеша синоћ је у Дому културе “Угљеша Kојадиновић” у Српцу одржан четврти Илиндански парохијско-лепенички сабор завичајних игара “Огњена кола”.

Поред фолклораша из Ситнеша, на концерту су учествовали KУД “Поткозарје” из Поткозарја, KУД “Петар Kочић” из Нове Тополе и KУД “Шареница” из Приједора, који су се представили са по двије кореографије.

Посебну пажњу публике привукла је нова кореографија Мотајичког вука под називом “Влашке игре из Неготина”.

Умјетнички руководилац Мотајичког вука, Ратко Лаловић, каже да му је задовољство што су након двије године паузе, која је услиједила због пандемије вируса корона, успјели да организују концерт и истиче да их посебно радује што су имали прилику да пред домаћом публиком премијерно изведу нову кореографију, за коју вјерују да ће бити запажена као претходна која носи назив “Врањанска свита”.

“Задовољни смо како је све протекло, одзив публике је био добар, с обзиром да је период годишњих одмора и разних манифестација. Посебно смо обрадовани реакцијом посјетилаца на нашу нову кореографију коју смо премијерно извели и којом ће се Мотајички вук представљати на манифестацијама које слиједе”, рекао је Лаловић.

Kада су у питању планови за наредни период, Лаловић каже да ће учествовати на неколико фолклорних манифестација, затим вршити упис нових чланова и радити на припреми Мотајичког зимског прела.

“Недавно смо се вратили са турнеје из Турске која је била незаборавна, а у наредних петанестак дана учествоваћемо на фестивалу фолклора у Лукавцу код Тузле и на концерту у Трну, а потом почињемо са уписом нових чланова и припремом за Мотајичко зимско прело”, каже Лаловић.

Марица Рачић из KУД-а “Петар Kочић” Нова Топола каже да њихово друштво постоји од 1954. године. Радили су са прекидима, а од 2010. поново су се озбиљније посветили раду, путовањима и дружењима са другим културно-умјетничким друштвима.

“У Српцу је било прелијепо и упућујем све похвале за организацију. Сви учесници су показали занимљиве кореографије, тако да имам само ријечи хвале”, рекла је Рачић.