Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Author: srbac2

Усвојен план секцијског лова на предаторе и измјењена чланарина за нову сезону

Усвојен план секцијског лова на предаторе и измјењена чланарина за нову сезону

Управни одбор ловачког удружења “Срна” из Српца на сједници одржаној 16. децембра разматрао је извјештај о активностима секција и изградњи ловачког дома.

Усвојен је план обавезног секцијског лова на предаторе у јануару и фебруару 2023. године у коме требају учествовати сви ловци. Осим секцијског, биће организован и групни лов на предаторе суботом, недјељом и државним празником уз најаву и дозволу ловочуварске службе.

Највише дискусије било је око висине чланарине за ловну 2023/24. годину. Због повећања чланског доприноса Ловачком савезу Републике Српске на 25 KМ и повећања плата за два запослена радника по 150 KМ нето, те исплате износа по 100 KМ по секцији за лов предатора, чланарина је повећана за 20 KМ.

Тако ће ловци старости до 65 година плаћати 170 KМ, ловци старости од 65 до 70 година плаћаће 95 KМ и ловци преко 70 година старости плаћаће чланарину у износу од 60 KМ. У ове износе урачуната је и цијена од 20 KМ за ловну карту за лов ситне дивљачи и предатора коју плаћају сви ловци. Рок за уплату чланарине је 1. април 2023. године.

Управни одбор је донио одлуку о усаглашавању статута удружења са статутарним измјенама у Ловачком савезу Републике Српске којим се свим органима и изабраним лицима даје могућност обнављања мандата без ограничења.

Дајана Шњегота освојила титулу Мис фотогеничности на избору за “Miss Earth” у Филипинима

Дајана Шњегота освојила титулу Мис фотогеничности на избору за “Miss Earth” у Филипинима

Рајске плаже и нетакнута природа Филипина су истински рај на земљи а љубазност локалних мјештана која се осјећа на сваком кораку употпунила је очаравајућу слику овог архипелага са више од седам хиљада острва.

Ово су ријечи Дајане Шњегота из Разбоја Љевчанског, представнице Босне и Херцеговине на недавно одржаном такмичењу „Miss Earth“ гдје је у конкуренцији 86 дјевојака из цијелог свијета освојила титулу Мис фотогеничности.

На Филипинима је провела мјесец дана а за то вријеме је присуствовала бројним манифестацијама, обишла локалне музеје, испробала домаћу кухињу и окушала се у традиционалним плесовима.

“Све дјевојке су биле сврстане у четири групе, „ваздух“, „вода“, „ватра“ и „еко група“. Ја сам била дио групе „вода“ и база нам је била у хотелу „Дајамонд“ у Манили одакле смо авионом путовале на разна острва на којима смо остајали по три до четири дана и упознавали се са локалним становништвом и њиховим обичајима, а имала сам прилику и да посадим неколико садница дрвећа”, каже Дајана.

На острвима су биле смјештене у малим колибама поред плаже које су биле посебна атракција а простор је дијелила са Мис Словеније, Леом Прстец, која је успјела ући у топ 20 најљепших на овом такмичењу.

“Ради се о дивној дјевојци са којом сам остала у пријатељским односима, а морам признати да је однос и са осталим учесницама био јако добар. Узајамно смо се помагале, размјењивале одјећу, шминку и искуства. Томе је допринио и менаџер групе који се трудио да се осјећамо као једна велика породица. Ни у једном тренутку се није осјетио такмичарски дух, што ме јако изненадило и на то сам веома поносна”, каже Дајана.

Посебно истиче добар пријем мјештана који су их непрестано обасипали поклонима и пажњом.

“Гдје год смо се појавили чекали су нас са телефонима у руци и жељом да се са нама фотографишу, разговарају и упуте ријечи подршке”, истиче Дајана.

Прије финалне вечери, одржана су разна такмичења, попут дефилеа у хаљинама и купаћим костимима, а млада Српчанка је једна од ријетких Европљанки која је успјела да се окити неком од награда.

“Поносна сам што сам се вратила са признањем, будући да је ово један од четири најпрестижнија такмичења љепоте у свијету. Учествовала сам и у талент шоуу, показавши дио наше традиције и културног насљеђа играјући фолклор. Захваљујући Општини Србац и Удружењу жена обезбиједила сам поклон у виду змијањског веза са поруком „Поздрав из Српца“ који ће ићи на аукцију”, рекла је Дајана.

Завршница избора одржана је у хотелском и казино комплексу Окада Манила у чију изградњу је јапански милијардер Казуо Окада уложио 2,4 милијарде долара а по Дајаниним ријечима, све је било на врхунском нивоу.

“Финале је одржано на раскошном базену уз бројне навијаче у публици и ове моменте ћу вјечно памтити и препричавати потомцима. Посебно бих се захвалила креаторки Марији Кнежевић која шије уникатне одјевне предмете и чије креације су изазвале велику пажњу и учиниле да се осјећам раскошно на сцени. Такође се захваљујем предивним дјевојкама са инстаграм профила la_bella_shopping које су од почетка пратиле мој пут”, истакла је Дајана.

Млада Српчанка је недавно уписала прву годину студија Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета у Бањалуци јер сматра да је квалитетно образовање кључ успјеха и планира да се у наредном периоду ангажује као волонтер у разним друштвеним активностима.

Титулу „Miss Earth 2022“ је освојила Мина Суе Чои из Јужне Кореје а њене пратиље су Шеридан Мортлок из Аустралије, Надин Ајуб из Палестине и Андреа Агилера из Колумбије.

Ово такмичење се одржава двадесет и другу годину заредом а Босна и Херцеговина иза себе има већ једну побједу када је 2002. године за најљепшу проглашена Џејла Главовић из Сарајева.

Србачки вртић прославио крсну славу Никољдан

Србачки вртић прославио крсну славу Никољдан

Дјечији вртић “Наша радост” Србац прославио је данас свог заштитника и крсну славу Светог Николу.

Обиљежавање је започело ломљењем славског колача а вјерски обред обавио је протонамјесник Александар Kустурић који је дјеци и запосленима честитао славу и пожелио срећу, духовно благостање и што брже пресељење у просторије вртића који је у изградњи.

„Сабрали смо се на заједничкој молитви око трпезе љубави. Срце ми је пуно када овдје долазим и увијек се радо одазовем. Желим да будете све бољи, да дуго година прослављате Светог оца Николаја и да ускоро будете у новој згради вртића“, рекао је протонамјесник Александар Kустурић.

Славском ручку је присуствовао и начелник општине Србац Млађан Драгосављевић који је дјецу обрадовао слаткишима.

„Задовољство ми је што дијелим с вама ове лијепе тренутке. Честитам вам славу са жељом да будете здрави, да вас на сваком кораку прати срећа и успјех и да идуће године крсну славу обиљежавамо у новом вртићу“, рекао је начелник Драгосављевић.

Директорица Богдана Михољчић се захвалила на доласку начелнику општине, пензионисаним радницима и гостима и додала да је веома поносна на данашњи дан јер се дјеца уче важности и очувању наше традиције и обичаја.

У јутарњим часовима дјеца су добила поклоне у чизму које је обезбиједио Хипер корт Србац, док је Пекотека “Kви Kви“ поклонила славске колаче.

Славском ручку је присуствовало око 120 малишана, запослени радници и гости.

Дрим Тим стигао до златне медаље на међународном турниру у Загребу

Дрим Тим стигао до златне медаље на међународном турниру у Загребу

Школа фудбала Дрим Тим из Српца наступила је са три генерације на међународном турниру “Zagreb Kid’s Winter Trophy” у Загребу и остварила запажене резултате.

До златне медаље и првог мјеста стигла је генерација 2013. годишта која је у финалу савладала Ногометно друштво Слован из Љубљане. У регуларном дијелу утакмице резултат је био 0:0 а након извођења седмераца Дрим Тим је славио са 2:0.

Претходно су Српчани без проблема успјели проћи групну фазу такмичења а у четвртфиналу су савладали одличну екипу Ногометне академије Младинић из Сплита, док су у полуфиналу били бољи од Порта из Подгорице.

За најбољег играча турнира у категорији 2013. проглашен је Милош Срдић а за најбољег голмана Петар Игњатић, обојица из србачке школе фудбала.

“Упућујемо честитке нашим побједницима на одличним партијама, али и играчима из 2010. и 2012. годишта који су такође показали изузетно залагање. Добили смо похвале за игру и понашање наших полазника и од осталих учесника турнира, као и од организатора”, поручују у Дрим Тиму.

Филмови “Мачак у чизмама” и “Осмијех” у сриједу 21. децембра у Српцу

Филмови “Мачак у чизмама” и “Осмијех” у сриједу 21. децембра у Српцу

Центар за културу и спорт организује у сриједу 21. децембра у Дому културе “Угљеша Kојадиновић” у Српцу пројекције најновијих филмских хитова.

Од 18 часова биће приказан анимирани филм “Мачак у чизмама – посљедња жеља” који је синхронизован на српски језик а у 20 часова хорор филм “Осмијех”.

Након десетак година на велики екран вратио се неустрашиви мачак који обожава млијеко, у наставку чувеног анимираног серијала.

Одважни одметник, Мачак у чизмама је искористио осам од девет живота, али успут се забројао. Враћање живота одвешће га у његову највећу потрагу икада, епском походу у Црну шуму како би пронашао митску Звијезду жеља и вратио своје изгубљене животе. Али, како му је остао само један живот, Мачак ће морати да се понизи и затражи помоћ своје бивше партнерке и непријатељице Kити.

У свом походу, Мачаку и Kити ће, упркос њиховом мишљењу, помоћи Перо, брбљив и изузетно весео пас. Овај трио мораће да буде увијек корак испред Златокосе, крими фамилије Три медвједа, “Великог” Џека Хорнера и застрашујућег ловца на главе Великог Злог Вука.

Лик Мачка у чизмама први пут се појавио 2004. године у филму Шрек 2, који је био номинован за Оскара. Истог тренутка постао је глобална сензација. Kасније, Мачак се појављивао у још два наставка приче о Шреку, као и у свом филму и бројним анимираним филмовима и ТВ серијама које је створила компанија Dream Work Animation. Филмови о Шреку и Мачку у чизмама заједно су зарадили више од 3.5 милијарди долара широм свијета.

Инсерт из филма “Мачак у чизмама – полсједња жеља” погледајте ОВДЈЕ.

У хорор филму “Осмијех” који почиње у 20 часова главне улоге тумаче Sosie Bacon, Jessie T. Usher, Kyle Gallner, Robin Weigert и други.

Након што је била свједок бизарног, трауматичног догађаја у који је био умијешан и један пацијент, докторка Роуз Kотер почиње да осјећа застрашујуће појаве које не може да објасни. Док незамисливи ужас почиње да обузима њен живот, Роуз мора да се суочи са својом проблематичном прошлошћу, како би преживјела и побјегла од своје застрашујуће, нове стварности.

Инсерт из филма “Осмијех” погледајте ОВДЈЕ.

Цијена улазнице је 5 KМ.