Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Полицијски службеници едуковали основце из Ситнеша о правилној употреби интернета

Полицијски службеници едуковали основце из Ситнеша о правилној употреби интернета

Припадници Полицијске станице Србац данас су одржали предавање за ученике Основне школе “Вук Kараџић“ Ситнеши а тема је била “Вршњачко насиље међу дјецом и младима“.

Kомандир Полицијске станице Србац, Синиша Шњегота, каже да је предавање одржано за ученике од петог до деветог разреда а имали су прилику да чују о опасностима које неправилна употреба интернета носи са собом, као и да се науче културном понашању на друштвеним мрежама.

“Предавања су одржана за три групе ученика у трајању по један час, а све у циљу постизања безбједнијег окружења у којем наша дјеца одрастају. Познато нам је свима да дјеца до 14 година старости не подлијежу прекршајним ни кривичним санкцијама, али то нам не даје за право да истима ускратимо едукацију, да их научимо лијепом и културном понашању, како у стварном свијету, тако и у интернет окружењу у које су млади све више укључени. Треба да их едукујемо како на правилан начин да се односе према својим вршњацима и старијим особама, како би наша дјеца ишла у правом смјеру и како би се од њих у будућности могло очекивати да стасају у младе, културне и образоване људе који ће наставити овим путем и стечена знања и искуства преносити на сљедеће нараштаје и унапређивати друштво у цјелини“, рекао је Шњегота.

У циљу образовања дјеце формиран је мултисекторски тим “Брига о дјеци- заједничка одговорност и обавеза“ у којем учествују радници средњих и основних школа, радници Центра за социјални рад и полицијски службеници, који раде на сталном унапређењу безбједности и образовања дјеце.

Kада су у питању проблеми са којима се млади и дјеца највише сусрећу, Шњегота каже да је то неправилна употреба интернета, посебно друштвених мрежа.

“У разговору са родитељима и наставницима долазимо до сазнања да дјеца користе интернет и друштвене мреже, да на интернету проводе и по неколико сати дневно и да приликом кориштења интернета не схватају да је то јавно мјесто и да се на интернету понашају доста слободније него у стварном окружењу. Због тога покушавамо да на више начина едукујемо нашу дјецу да интернет користе у правилне сврхе, те да је потребно да се на интернету понашају као у стварном свијету“, каже Шњегота и додаје да се нада да ће заједничком сарадњом са наставницима и родитељима усмјерити дјецу на прави пут.