“Бели анђео” у Српцу окупио 160 фолклораша из Србије и Републике Српске
“Бели анђео” у Српцу окупио 160 фолклораша из Србије и Републике Српске
У организацији Српског културно-умјетничког друштва “Бели анђео“ Србац у суботу, 8. јуна, у порти Храма Васкрсења Христовог у Српцу, одржан је Међународни дјечији фестивал “Ђерам“, који је окупио око 160 младих фолклораша.
Учешће су узела три КУД-а из Србије – “Стеван Петровић Бриле“ Стејановци, “Вогањ“ из Вогња и “Бисер-Путинци“ Путинци, а публици су се представили и ЦКУД “Лепа Радић“ из Градишке и “Бели анђео из Српца.
Манифестацију је отворио замјеник начелника општине Србац Владимир Гужвић који је рекао да је ово био лијеп догађај који је на једном мјесту окупио велики број дјеце.
“Ова манифестација је заиста велика радост за све грађане општине Србац, јер Бели анђео на најљепши начин промовише наш град, љепотом, младошћу, игром и пјесмом. Заиста се надам да ће ова манифестација имати дугу традицију, са још већим бројем учесника. Општина Србац је помагала рад Белог анђела у складу са могућностима, а тако ће бити и у наредном периоду”, рекао је Гужвић.
Предсједнца Српског културно-умјетничког друштва “Бели анђео” Србац, Жељка Мрђа, каже да је ово била још једна успјешна манифестација која је показала љепоту игре и пјесме, али и допринијела стварању неких нових пријатељства.
,,Ово је био дјечији концерт у организацији Ђерма, чији смо члан већ три године, тако да је ово трећи концерт чији смо домаћин. Као што сте могли видјети, манифестација је била лијепа, задовољни смо како је све прошло. На овај начин ширимо пријатељства између КУД-ова који су чланови Ђерма, тако да се надамо да се и идуће године видимо у Српцу, са неким другим КУД-овима и пријатељима”, рекла је Мрђа и захвалила Општини Србац и спонзорима који су подржали одржавање манифестације, као и родитељима дјеце на подршци и указаном повјерењу.
Милан Гршић, умјетнички руководилац КУД-а “Бисер Путинци” каже да је задовољан организацијом и да ће из Српца понијети лијепе утиске.
,,Мени је прелијепо у којем год мјесту с ове стране Дрине да се нађем, а Србац је заиста лијепо мјесто и радо овдје дођем. Није ми први пут да сам овдје и надам се да ћу доћи поново. Манифестација је била одлична, а с обзиром да сам по професији вјероучитељ, посебну драж је имало то што је одржана у порти храма”, рекао је Гршић.
У оквиру програма, извршена је додјела захвалница Општини Србац и гостима, а по завршетку је организовано дружење уз закуску.
Извор: Радио Србац