Још данас и сутра отворена анкета за младе брачне парове из Српца
29. јула, 2021.
Два признања за Ану Будимчић на свјетском купу у аеромоделарству у Хрватској

Српчанин Александар Глишић стријелац у квалификацијама за Лигу шампиона

У синоћњим квалификационим утакмицама за најпрестижније свјетско фудбалско такмичење, Лигу шампиона, наступио је и Српчанин Александар Глишић који је постигао једини погодак за екипу Алашкерта у дуелу против Шерифа из Тираспола, првака Молдавије.

Алашкерт је на реванш у Тираспол допутовао након пораза у првој утакмици у Јерменији од 1:0 и наду да могу проћи у наредни круг управо им је вратио Глишић спектакуларним поготком маказицама у 10. минуту. Ипак, Шериф долази до преокрета, прво у 15. а затим у 23. минуту, да би коначних 3:1 поставио три минуте прије краја регуларног дијела.

И поред пораза, Глишић је био један од најбољих појединаца у дресу првака Јерменије и показао да је био и остао расан голгетер.

У случају да је избацио Шериф, Алашкерт би се у наредној рунди квалификација за Лигу шампиона састао са Црвеном звездом. Овако ће такмичење наставити у квалификацијама за Лигу Европе гдје ће играти двомеч против Kаирата, првака Kазахстана, који је синоћ поражен 5:0 на стадиону “Рајко Митић” у Београду.

Прва утакмица је у Алматију 5. августа а реванш седам дана касније у Еревану.

Уколико избаци Kаират, Глишићу и његовом Алашкерту остаће још једна препрека до уласка у групну фазу Лиге Европе, а у случају пораза играће квалификације за улазак у УЕФА Kонференцијску лигу.

Александар Глишић је ове сезоне остварио један од највећих успјеха у досадашњој фудбалској каријери освојивши титулу првака Јерменије са Алашкертом.

Глишић је наступио на 16 утакмица у првенству, те је постигао три гола и двије асистенције.

Он је поникао у србачкој Слоги а са успјехом је наступао за Текстилац из Дервенте и бијељински Радник са којим је играо у Премијер лиги БиХ и Лиги Европе. Стигао је и до трофеја Kупа Републике Српске 2018. године са екипом Радника. Био је и најбољи стријелац Прве лиге Републике Српске.

Почетком ове године Александру Глишићу је на Избору најбољих спортиста општине Србац за 2020. годину уручена посебна награда за афирмацију спорта у свијету и остварене резултате у фудбалу. Награду је добио јер је у сезони 2019/20. постигао 27 погодака, од чега 23 у јерменском шампионату, два у квалификацијама за Лигу Европе и по један у Суперкупу и Kупу Јерменије.