Бициклистичка трка “Срце Мотајице” прошла кроз Србац
29. маја, 2021.
Стапарским витезовима седам медаља на Отвореном првенству Републике Српске
30. маја, 2021.

Српчанин Александар Глишић освојио титулу првака Јерменије са екипом Алашкерта

Српчанин Александар Глишић остварио је један од највећих успјеха у досадашњој фудбалској каријери освојивши титулу првака Јерменије са екипом Алашкерта за коју наступа од 2019. године.

У дербију 25. кола Прве лиге Јерменије, Алашкерт је са минималних 1:0 савладао Арарат Арменију на свом терену и тако освојио своју четврту титулу првака државе, односно послије двије године је вратио у своје витрине.

Екипа за коју игра Александар Глишић, успјела је да у овој турбулентној сезони коју је обиљежила пандемија корона вируса, али и рат у Нагорно Kарабакху, због чега је првенство у октобру било прекинуто, освоји титулу првака и покаже да је тренутно најквалитетнија екипа у држави.

Глишић је наступио на 16 утакмица у првенству, те је постигао три гола и двије асистенције.

Алашкерт је такође стекао право учешћа у квалификацијама за Лигу шампиона и биће носилац у првом колу.

Александар Глишић поникао је у србачкој Слоги. Kао расан голгетер, једно вријеме био је најбољи стријелац Прве лиге Републике Српске. Са успјехом је наступао за Текстилац из Дервенте а нарочито се остварио као члан бијељинског Радника са којим је наступао у Премијер лиги БиХ и Лиги Европе. Стигао је и до трофеја Купа Републике Српске 2018. године са екипом Радника.

Почетком ове године Александру Глишићу је на Избору најбољих спортиста општине Србац за 2020. годину уручена посебна награда за афирмацију спорта у свијету и остварене резултате у фудбалу. Награду је добио јер је у сезони 2019/20. постигао 27 погодака, од чега 23 у јерменском шампионату, два у квалификацијама за Лигу Европе и по један у Суперкупу и Kупу Јерменије.