31. октобра, 2020.
Два нова случаја вируса корона у Српцу
1. новембра, 2020.

Слога са деветком окончала први дио сезоне

Фудбалери србачке Слоге окончали су први дио сезоне у Другој лиги запад након што су данас на градском стадиону Српцу приредили фантастичну партију декласиравши Пролетер из Теслића са 9:0.
Ово је била једна од најбољих утакмица Слоге у посљедње вријеме и најувјерљивија побједа још од маја прошле године када су на домаћем терену савладали Озрен из Петрова истим резултатом.
Мрежу Теслићана након пола сата игре први је начео Горан Зеленац, а исти играч је у 33. минуту повисио предност на 2:0.
Са овим резултатом се отишло на одмор. На старту другог полувремена за свега три минута пала су још два поготка. У 47. минуту на 3:0 је повисио Саша Васић а у 54. минуту се у листу стријелаца уписао и Ведран Њежић.
Доминацију Слоге потврдио је Васић у 54. минуту повећавши предност на 5:0.
И тада на сцену ступа један од најбољих играча Слоге у овој сезони, Никола Копања, који је до краја утакмице постигао четири поготка, и то у 60, 75, 77. и 89. минуту.
Копања је након ове утакмице избио на друго мјесто листе стријелаца Друге лиге запад са 12 погодака.
Сјајну партију на утакмици приказала је и одбрана Слоге којом је командовао искусни голман Бранко Граховац а достојно га је на голу замијенио млади Немања Смиљанић који је у игру ушао у 56. минуту.
Шансу у другом дијелу утакмице добили су млади играчи Кристијан Пантелић, Никола Станишљевић и Давид Тодоровић који су такође приказали добру игру на терену и показали да су будућност клуба.
Слога је са нова три бода скочила на 8. мјесто са 16 бодова.
Овом утакмицом завршен је јесењи дио првенства у Другој лиги запад у којој је Слога остварила пет побједа, један реми и седам пораза и заузима осмо мјесто са 16 бодова. Јесењи првак је Омарска са 29 бодова а на зачељу табеле је Пролетер са свега седам бодова.
Прољећни дио првенства Слога ће отворити на домаћем терену када ће дочекати Слогу из Трна.