Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Почиње обиљежавање Дана сјећања на страдање Српчана на Возући

Почиње обиљежавање Дана сјећања на страдање Српчана на Возући

Позивају се грађани општине Србац да се придруже обиљежавању Дана сјећања на страдање Српчана на озренско-возућком ратиушту како би на достојанствен начин одали почаст борцима Прве Србачке лаке пјешадијске бригаде и других ратних јединица ВРС који су страдали на возућком и другим ратиштима бранећи Републику Српску.

ПРОГРАМ ОБИЉЕЖАВАЊА

Петак, 8.9.2023.

10.00 Полагање цвијећа на Спомен костурници на градском гробљу у Српцу
10.30 Полагање цвијећа у Спомен соби у Српцу
11.00 Полагање цвијећа и помен парастос на Централном спомен обиљежју у Српцу
19.00 Вече посвећено страдању Српчана на озренско-возућком ратишту 10.9.1995.године – Дом културе “Угљеша Kојадиновић” у Српцу (промоција књиге “Ратне приче” доктора Милана Павловића)

Недјеља, 10.9.2023.

3.00 Окупљање учесника марша „Стазом егзодуса 2023“ испред мотела „Храст“ у Српцу и организован одлазак аутобусима на марш од Тумара до Стога у дужини од 22 километра
10.00 Полазак аутобуса за одлазак на парастос у мјесто Стог (општина Завидовићи) са паркинга поред Општинске управе општине Србац (породице погинулих бораца и демобилисани борци који не учествују у маршу)

Понедјељак, 11.9.2023.

11.00 Помен парастос погинулим борцима Војске Републике Српске са подручја Мјесне заједнице Kобаш