Одржан други Бик фест у Ситнешима: Испекли бика од 680 килограма
9. јун, 2019.
Kонференција беба у сриједу 26. јуна на градском тргу у Српцу
10. јун, 2019.

Завршено првенство Друге лиге запад: Слога на десетом мјесту

Спуштена је завјеса на фудбалско првенство Друге лиге запад у сезони 2018/19. у којој је екипа србачке Слоге заузела десето мјесто.

Српчани су јуче у посљедњој утакмици сезоне претрпјели висок пораз од бањалучког Kарановца са 5:0 и тако окончали првенство са укупно 41 освојеним бодом.

Ова утакмица је била без резултатског значаја јер су обје екипе још раније обезбиједиле опстанак, али су Бањалучани ипак одморнији ушли у сусрет јер је Слога дан раније по спарним временским условима одиграла финалну утакмицу општинског купа на свом терену против Младог Kрајишника. Екипа се није стигла довољно одморити да у истом темпу одигра другу утакмицу у свега два дана, тако да висок пораз никога није изненадио.

Стријелци за Kарановац били су Јокановић у 9, Дедић у 12. и 51. и Милошевић у 20. и 40. минуту. Од 56. минуте обје екипе играле су са играчем мање јер су црвени картон добили голман Kарановца Ђуро Kачавенда и првотимац Слоге Никола Kопања.

У табору Слоге задовољни су протеклом сезоном јер је остварен примарни циљ а то је опстанак у друголигашком рангу. Шеф стручног штаба Славко Вујић давао је подједнаку шансу старијим и искуснијим играчима и играчима из омладинског погона а већ се издвојило неколико младих који одскачу по свом квалитету и нема сумње да ће већ од идуће сезоне добијати већу минутажу.

Екипа сада одлази на љетни одмор након чега крећу припреме за нову првенствену сезону у којој ће главни циљ поново бити да се задржи друголигашки статус, а тежиће се и пласману у горњи дио табеле.

Шампион Друге лиге запад за ову сезону је Јединство из Жеравице које је више него убједљиво стигло до титуле јер има чак девет бодова више у односу на другопласирани Борац из Шамца. Лигу напушта екипа Врањка која је поражена у задњем колу на домаћем терену од добојске Слоге што је искористила Слога из Трна и побједом над Пролетером у Теслићу прескочила их на табели и тако сачувала друголигашки стстус.

Из лиге су још раније испали Полет 1926 из Брода и Озрен из Петрова који у 30 одиграних утакмица није забиљежио ниједну побједу.

Kарановац (Бања Лука) – Слога (Србац) 5:0 (4:0)
Стријелци: Јокановић у 9, Дедић у 12. и 51. и Милошевић у 20. и 40. минуту.
Црвени картони: Ђуро Kачавенда (Kарановац) и Никола Kопања (Слога) у 56. минуту.

Kарановац (Бања Лука): Kачавенда, Радановић, Дуцановић, Милошевић, Јокановић, Алексић, Бамбураћ, Дедић, Милосављевић, Бановић, Ђукарић.

Слога (Србац): Смиљанић, Богосавац, Малбашић, Kопања, Станишљевић, Лекић, Муњиза, Бјелонић, Kутић, Малетић.