Нови пораз Слоге, Младост увјерљива у Српцу
13. новембар, 2017.
У Бардачи одржана 11. Конференција Мрежe Савјета ученика Републике Српске

Висок пораз Кладара у Котор Варошу

У 14. колу Регионалне лиге запад, Кладари су доживјели убједљив пораз од екипе Младости на гостовању у Котор Варошу (5:0). Домаћин је повео у 16. минуту поготком Месуда Авдића који је одиграо добру акцију са капитеном Игором Вученовићем и тако омогућио свом тиму да дође до предности.

Авдић је поново био у центру пажње пет минута касније када је добро проиграо Огњена Ђаковића а овај поспремио лопту у гол Кладара за 2:0.

У другом полувремену Младост је заиграла још ангажованије, што се исплатило у 58. минуту када је Милош Тепић добро асистирао Енису Мушановићу који повећава предност на 3:0. Петнаест минута прије краја, Авдић постиже свој други погодак за вођство од 4:0, а резервиста Миломир Муждекић који је у игру ушао у 81. минуту, само минут касније поставља коначних 5:0.

Ово је био девети пораз Кладара у 14 одиграних утакмица и тренутно се налазе на претпоследњем 15. мјесту са 9 бодова. Кладари су у зони испадања и њихов најближи пратилац је Милан из Косјерова који им бјежи пет бодова на табели, тако да је очигледно да нашег представника у Регионалној лиги на прољеће чека тешка борба за опстанак.

У последњој утакмици јесењег дијела првенства Кладари ће на домаћем терену дочекати Челинац.

Младост (Котор Варош) – Кладари 5:0 (2:0)
Стријелци: Авдић у 16. и 75, Ђакић у 21, Мушановић у 58. и Муждекић у 82. минуту за Младост.

Младост (Котор Варош): Дураковић, Башић, Н.Хибић, Вученовић, Хаџиселимовић, Тепић, Ступар, А.Хибић, Авдић, Мушановић (од 81. Муждекић), Ђаковић.

Кладари: Кресовић, Д.Дабић, Р.Зеленац, Граховац, Зрнић, Савановић, Малић, Тодоровић, Гајић, Ђогић, Марјановић (од 64. Радак).