4. мај, 2019.
Делегација општине Србац присуствовала обиљежавању Дана сјећања у Доњој Градини
5. мај, 2019.

Убједљив тријумф Слоге, пет голова у мрежи Полета

Фудбалери србачке Слоге били су увјерљиви на домаћем терену у сусрету са Полетом 1926 из Брода кога су савладали са 5:2 чиме су прекинули низ од три утакмице без побједе.

Слога је оправдала улогу фаворита против Брођана који су претпоследњи на табели, а то су доказали већ у петом минуту када Слађан Лекић постиже први погодак на утакмици. На 2:0 повисио је Никола Kопања у 15. минуту а већ у 44. је било 3:0 када Лекић постиже свој други погодак.

У наставку је Слога мало смањила темпо што су гости искористили и смањили на 3:1 поготком Пејичића у 68. минуту. Само минут касније, голман Полета Огњен Благојевић морао је поново вадити лопту из своје мреже а стријелац за Слогу је био Игор Мирковић.

Тренер Славко Вујић у тим тренуцима је у игру увео Слогиног омладинца, 18-годишњег Николу Станишљевића, који је након свега четири минуте проведене у игри успио да постигне пети гол за Слогу. До краја утакмице Полет је успио да постигне још један погодак а стријелац у 90. минуту је био Данило Ђурић.

Након 25 одиграних кола Слога је на седмом мјесту Друге лиге запад са 38 бодова колико има и добојска Слога на шестој позицији, али са бољом гол разликом од србачког друголигаша.

У дербију кола, лидер на табели Јединство из Жеравице је са 2:1 на гостовању савладао другопласирани Борац из Шамца и тако дошао на корак од освајања титуле и уласка у Прву лигу Републике Српске. Јединство сада има шест бодова више од Шамчана и мало је вјероватно да ће испустити ову предност, имајући у виду сјајну форму у прољећном дијелу сезоне.

До краја првенства остало је још шест утакмица. Слога је десетом првенственом побједом и математички осигурала опстанак у Другој лиги запад тако да може растерећеније играти у наставку шампионата.

У наредном колу Слога гостује код Врањка а утакмица се игра у недјељу 12. маја са почетком у 16.30 часова.

Слога (Србац) – Полет 1926 (Брод) 5:2 (3:0)
Стријелци: Лекић у 5. и 44, Kопања у 15, Мирковић у 69. и Станишљевић у 72. минуту за Слогу а Пејичић у 68. и Ђурић у 90. за Полет.
Жути картони: Kутић, Kопања (Слога), Kовачевић, Ракић (Полет).

Слога (Србац): Граховац, Илић (од 68. Станишљевић), Малбашић, Kопања, Лекић, Муњиза, Зукановић, Зеленац Г. (од 59. Бабић), Kутић, Мирковић (од 78. Бјелонић), Малетић.

Полет 1926 (Брод): Благојевић, Пејичић, Шукурма (од 73. Ћерић), Ракић, Лучановић, Kовачевић, Милићевић, Пиваш, Цвјетковић, Игњатић (од 70. Ђурић), Миловац.