„Стапарски витезови“ из Разбоја освојили 12 медаља на карате турниру у Теслићу
7. април, 2019.
Друга лига за рукометаше: Србац декласирао Kозару Млијекопродукт 2
8. април, 2019.

Три гола Слоге за сигурну побједу против Младости

Фудбалери србачке Слоге приредили су протеклог викенда пред својим навијачима фантастичну партију и укњижили нова три бода побједом над екипом Младости из Доње Слатине са 3:1.

У првом полувремену било је добрих прилика са обје стране, прво је Kопања у 11. минуту пропустио сјајну шансу да доведе Слогу у вођство а затим је пет минута касније Граховац одличном интервенцијом спријечио госте да постигну погодак.

У 37. минуту Слога постиже први погодак на утакмици а радило се о правом „евроголу“ јер је Александар Муњиза са двадесетак метара послао неодбрањив шут у мрежу голмана Лукановића.

Младост се тргла у другом полувремену и стигла до изједначења у 49. минуту када се Џафић прошетао кроз одбрану Слоге и лако смјестио лопту у мрежу.

Четири минуте касније Слога поново долази у вођство када је Ранко Бабић постигао погодак мајсторским шутом са двадесетак метара удаљености.

У 77. минуту Горан Зеленац је имао идеалну прилику за трећи погодак Слоге, али је шанса остала неискориштена. Добра игра Слоге крунисана је осам минута прије краја сјајном акцијом Kопање и Игора Мирковића који поставља коначних 3:1.

Слога је на овој утакмици била увјерљива и показала да је тим добро уигран и спреман да се до краја сезоне бори за још веће домете, тако да је реално очекивати да љетни распуст наш друголигаш дочека при врху табеле.

Након 21. кола Слога је пета на табели Друге лиге запад са 34 бода а на табели и даље воде Јединство из Жеравице и Борац из Шамца са по 49 бодова.

У наредном колу Слога гостује у Дубравама а утакмица се игра у недјељу 14. априла од 15.30 часова.

Слога (Србац) – Младост (Доња Слатина) 3:1 (1:0)
Стријелци: Муњиза у 37, Бабић у 53. и Мирковић у 82. за Слогу а Џафић у 49. минуту за Младост.
Жути картони: Малетић (Слога), Рудан, Петруљевић, Перић (Младост).

Слога (Србац): Граховац, Kутић, Илић, Малетић, Kопања, Бабић, Мирковић, Лекић, Муњиза, Зукановић, Зеленац Г. (од 81. Угрен).

Младост (Доња Слатина): Лукановић, Палежница, Лимић (од 72. Јовић), Рудан, Петруљевић, Чаушевић, Мишић (од 46. Хасић), Бојић, Џафић, Перић, Мићић.