Удружење „Моје Ножичко“ покренуло пројекат реконструкције дома у Ножичком
31. март, 2019.
“Ц.Е.З.А.Р.“ освојио шест медаља и специјалну награду на плесном такмичењу у Тузли
1. април, 2019.

Србачка Слога надиграла имењака из Добоја

У дербију 19. кола Друге лиге запад фудбалери србачке Слоге савладали су на домаћем терену Слогу из Добоја са 2:0.

Српчани су надиграли некадашњег прволигаша који је до овог кола имао минималну шансу да се бори за наслов првака, али најновијим поразом Добојлије су се практично опростиле од шампионске титуле јер заостају чак 11 бодова за водећим Јединством из Жеравице и Борцем из Шамца.

Након надигравања у почетку утакмице и неколико изгледних прилика са обје стране, србачки друголигаш је у посљедњим тренуцима првог полувремена дошао до вођства. Стријелац у судијској надокнади био је Никола Kопања који је Српчанима омогућио да спокојније уђу у наставак утакмице.

Иста слика виђена је и у другом полувремену. Низале су се шансе за обје стране а Српчани су били конкретнији, што се исплатило пет минута прије краја када је Слађан Лекић постигао погодак за коначних 2:0.

Ово је била осма првенствена побједа Слоге која је задржала шесту позицију са 31 бодом, колико има и Младост из Доње Слатине на петом мјесту али са бољом гол разликом.

У наредном колу Слога гостује у Новом Граду код Слободе која је такође наступала у првој лиги, али ове сезоне биљежи слабе партије и налази се у близини зоне испадања. Утакмица ће се играти већ у сриједу 3. априла са почетком у 15 часова.

Слога (Србац) – Слога (Добој) 2:0 (1:0)
Стријелци: Kопања у 45. и Лекић у 85. минуту за Слогу.
Жути картони: Лекић, Kопања (Слога Србац), Васиљевић (Слога Добој).

Слога (Србац): Граховац, Малбашић, Kопања (од 83. Станишљевић), Лекић, Муњиза, Зукановић, Зеленац Г. (од 89. Гргец), Бабић, Kутић, Мирковић, Малетић.

Слога (Добој): Јупић, Цвијановић, Николић, Илић (од 67. Лукић), Буљубашић, Ђурановић, Васиљевић, Хозић (од 43. Андрић), Аличић (од 29. Трифковић), Радовановић, Ристић.