5. мај, 2018.
Тениски клуб Србац спреман за нову сезону
6. мај, 2018.

Слога стигла до побједе над Љубићем након преокрета

Утакмица 25. кола Друге лиге запад која је играна у суботу у Српцу представљала је праву фудбалску посластицу јер је виђено чак седам погодака. Сусрет комшијских ривала, Слоге и прњаворског Љубића обиловао је атрактивним потезима и преокретима тако да по свему заслужује епитет најљепшег меча протеклог кола.

Гости из Прњавора су боље отворили утакмицу јер су стигли до предности већ у 11. минуту након контранапада кога је успјешно окончао Небојша Васић поготком за 0:1. У 14. минуту Прњаворчани су удвостручили предност преко Стефана Граховца који је смјестио лопту у мрежу након одличног соло продора.

Слога је тада убацила у пету брзину што се исплатило четири минуте касније када је Саша Илић након слободног ударца упослио Стефана Савића који је ударцем главом смањио предност гостију на 1:2. Слична ситуација виђена је у 36. минуту када је Илић поново извео слободан ударац а у шеснаестерцу гостију најбоље се снашао Радан Зеленац и изједначио на 2:2.

До потпуног преокрета је дошло у 53. минуту када је Илић упутио центаршут према голу гостију а Стефан Савић сјајно примио лопту и прослиједио је Предрагу Травару који постиже погодак и доноси ерупцију одушевљења публике за прво вођство од 3:2.

Шест минута прије краја у шеснаестерцу гостију је срушен Милован Новаковић за чист једанаестерац а погодак са бијеле тачке постигао је Огњен Савић.

Иако је србачки друголигаш малтене већ тада уписао три бода, неизвјесност у меч је вратио Александар Жижак који је у 89. минуту смањио предност на 4:3. Међутим, Слога није дозволила нова изненађења тако да је ово био коначан резултат ове фантастичне фудбалске представе.

Након 25. кола Слога је задржала 11. мјесто са 28 бодова а до краја првенства остало је још пет кола.

У наредној утакмици Српчане чека тешко искушење против некадашњег првака БиХ, Алфе из Модриче, која ће по свему судећи стићи до шампионске титуле у Другој лиги запад. Утакмица се игра у суботу 12. маја у Модричи са почетком у 16.30 часова.

Слога (Србац) – Љубић (Прњавор) 4:3 (2:2)
Стријелци: Савић С. у 18, Зеленац Р. у 36, Травар у 53. и Савић О. у 84. (из једанаестерца) за Слогу, а Васић у 11, Граховац у 14. и Жижак у 89. минуту за Љубић.

Жути картони: Савић С. (Слога), Тодорић, Продановић (Љубић).

Слога (Србац): Бабић, Илић (од 78. Станишљевић), Лакић (од 46. Савић О.), Копања (од 86. Пантелић), Травар, Угрен, Зеленац Р, Новаковић, Зеленац Г, Ђаковић, Савић С.

Љубић (Прњавор): Давидовић, Којић (од 58. Симић), Ковачевић (од 63.Квакић), Жижак, Субић, Граховац, Петровић, Продановић, Тодорић, Жеребни, Васић.