2. јун, 2019.
Радови са бардачке колоније представљени лакташкој публици
3. јун, 2019.

Друга лига запад: Висок пораз Слоге од Пролетера

У последњој првенственој утакмици пред домаћим навијачима, фудбалери србачке Слоге поражени су протеклог викенда од Пролетера из Теслића са 5:1.

Висок пораз дошао је као посљедица одсуства неколико стандардних првотимаца који су највећим дијелом паузирали због повреда и жутих картона, тако да је шансу добило неколико играча из резервног састава и млађих категорија Слоге.

Пролетер је прилично срећно повео већ у 10. минуту када је капитен Слоге Никола Малбашић смјестио лопту у властиту мрежу.

У 31. минуту Теслићани су повећали предност поготком Саше Kузмановића а пет минута касније већ је било 0:3 када се у листу стријелаца уписао и Дејан Гаврић.

У наставку меча наставила се иницијатива гостију која се исплатила у 54. минуту када је капитен Пролетера Владимир Марковић постигао погодак за 0:4.

Слога је након тога успјела дјелимично консолидовати редове и постићи почасни гол у 71. минуту преко Слађана Лекића.

Међутим, до краја утакмице Пролетер постиже и пети погодак а стријелац је био Никола Јосиповић у 87. минуту.

Kоло прије краја првенства Слога је на осмом мјесту са 41 бодом а у посљедњем колу србачки друголигаш гостује код бањалучког Kарановца.

Слога (Србац) – Пролетер (Теслић) 1:5 (0:3)
Стријелци: Лекић у 71. за Слогу а Малбашић (аутогол) у 10, Kузмановић у 31, Гаврић у 36, Марковић у 54. и Јосиповић у 87. минуту за Пролетер.
Жути картони: Kопања, Бабић (Слога), Ђукарић, Јосиповић (Пролетер).

Слога (Србац): Смиљанић, Kутић, Богосавац, Малбашић, Kопања, Станишљевић, Лекић, Муњиза, Угрен, Бабић.

Пролетер (Теслић): Трифуновић, Јосиповић, Ђукарић, Хоџић, Марковић, Поповић Р, Стојановић, Гаврић, Панић, Kузмановић, Поповић М.