Дани поља кукуруза у Кладарима у четвртак 12. октобра
9. октобар, 2017.
Почела санација критичних дијелова водотока Повелич и Ина

Слога претрпјела висок пораз од Јединства

Фудбалери србачке Слоге претрпјели су тежак пораз на домаћем терену од Јединства из Жеравице (0:5) што је био седми пораз у девет одиграних кола. Слога није успјела озбиљније парирати квалитетној екипи Јединства која је изједначена на врху табеле са Слободом, Младости и Алфом.

За тријумф Јединства најзаслужнији је тандем Шкорић-Дујаковић који је постигао чак четири поготка.

Капитен Огњен Шкорић је водећи гол постигао у 20. минуту, а до краја првог полувремена успио се и други пут уписати у стријелце за 0:2. Четири минуте прије краја првог дијела, Стефан Дујаковић постиће и трећи погодак за Јединство за готово недостижних 0:3.

У 75. минуту Бојан Илић је постигао четврти гол за госте из Жеравице, а Дујаковић у 89. минуту својим другим поготком поставља коначних 0:5.

Ово је био четврти пораз Слоге у низу и са четири освојена бода налази се на 13. мјесту. На руку Слоги су ишли порази Жељезничара, Љубића и БСК-а који се налазе у још тежој ситуацији и слично као наш друголигаш већ неколико седмица не знају за побједу.

Већ другу утакмицу на клупи Српчана сједи нови тренер Миодраг Њежић, након одласка Дражена Драгосављевића који је након утакмице са Лакташима поднио оставку. Двије седмице рада са новим шефом стручног штаба нису биле довољне да се направи позитиван преокрет, а на руку нису ишли ни дуели са тешким противницима у задња два кола.

Жеља за побједама и бијегом из зоне испадања видљива је и код играча и чланова управе тако да у клубу изражавају увјерење да ће Слога успјети да превазиђе резултатску кризу и побјегне из зоне испадања.

Прилика за то може бити већ у наредном колу када Слога гостује претпоследњем Љубићу који још увијек не зна за побједу и тренутно је на претпоследњем мјесту са три освојена бода из три ремија.

Слога (Србац) – Јединство (Жеравица) 0:5 (0:3)
Стријелци: Шкорић у 20. и 40, Дујаковић у 41. и 89. и Илић у 75. минуту за Јединство.
Жути картони: Грбић, Шестић, Кршић, Зукановић (Слога), Вучић, Дујаковић, Шкорић, Хускић, Нежић (Јединство).

Слога (Србац): Бабић, Угрен С (од 75. Бјелонић), Малбашић, Шестић, Грбић, Кршић, Њежић И, Зукановић, Ђурић, Кос (од 61. Ракић), Јарић (од 47. Јанковић).

Јединство (Жеравица): Ђакушић, Тучић (од 80. Садиковић З.), Паспаљ, Ковачевић, Илић, Шкорић, Дујаковић, Хускић, Вучић (од 75. Дабић), Лазић, Нежић (од 69. Хамзић).