Начелник Млађан Драгосављевић и предсједник Мирко Стојић на конференцији Савеза општина и градова
6. новембар, 2017.
Граде нову кућу за сиромашну баку из Доњих Срђевића

Слога поражена у Врањку

У 13. колу Друге лиге запад екипа Слоге поражена је на гостовању код новог друголигаша Врањка (4:1). Очекивало се да ће на крилима прошлонедјељње побједе против Озрена наш друголигаш успјети да дође до повољнијег резултата, али су домаћини успјели да сломе отпор Слоге у другом полувремену и дођу до сва три бода.

Врањак је повео у 13. минуту поготком Љубомира Ракића, али је Игор Њежић ефектним ударцем изједначио у 38. минуту.

У 60. минуту виђено је доста буре на терену након што је Спасоје Савкић донио нову предност домаћину након асистенције Дејана Видовића. Слога је протестовала због играња руком нападача Врањка, а утисак је био да су протести били оправдани. Међутим, судија Драган Кесић из Романоваца је признао погодак, а спорна ситуација је окончана подјелом жутих картона играчима Слоге, Дражену Бабићу, Срђану Угрену и Милошу Радаковићу.

Петнаестак минута касније у игру је ушао првотимац Врањка, Игор Геруси, који је са два поготка преломио утакмицу. Геруси се након три минуте уписао у стријелце, а у 87. минуту је постигао и други погодак и тако поставио коначних 4:1.

Ово је био девети пораз у 13 одиграних утакмица, што је додатно отежало ситуацију нашем друголигашу који је на 14. мјесту са 8 бодова, односно корак од зоне испадања. Три бода мање има Жељезничар из Добоја који је на претпоследњем 15. мјесту, а последњи је и даље бањалучки БСК са четири бода.

Водећа је Алфа из Модриче са 31 бодом, а на другом и трећем мјесту Младост из Доње Слатине и Јединство из Жеравице са 29 бодова.

Слога ће у наредном колу управо дочекати Младост која води битку за наслов првака, тако да ће нашег друголигаша чекати још једно тешко искушење.

Врањак – Слога (Србац) 4:1 (1:1)
Стријелци: Ракић у 13, Савкић у 60. и Геруси у 79. и 87. минуту за Врањак, а И.Њежић у 35. минуту за Слогу.
Жути картони: Ракић, Гајић (Врањак), Грбић, Радаковић, С.Угрен, Бабић (Слога).

Врањак: Лукановић, Ристић (од 76. Геруси), Јанковић, Савић, Трепић, Гајић, Ракић, Микелини, Савкић (од 69. Вајкић), Стојановић, Савић (од 59. Видовић).

Слога (Србац): Бабић, С.Угрен, Малетић, Малбашић, Грбић, Кршић, Радаковић (од 69. Смиљанић), И.Њежић, Зукановић, Тодоровић (од 46. Гргец), Бјелонић (од 81. Мајсторовић).