27. април, 2019.
Васкршњи уранак у Српцу окупио бројне вјернике
28. април, 2019.

Слога поражена у Прњавору

Србачка Слога доживјела је пораз у 24. колу Друге лиге запад на гостовању у Прњавору код Љубића – 2:1.

Ово је по традицији једно од тежих гостовања србачког друголигаша јер ни претходних година Слога није лако односила бодове из Прњавора.

Након што је прво полувријеме завршено без голова, у наставку меча Љубић први долази до вођства аутоголом Николе Малбашића у 60. минуту. Овај погодак као да је тргнуо Слогу која пет минута касније долази до изједначења преко Слађана Лекића. Ипак, десетак минута прије краја, капитен Љубића, Данко Сегић, постиже погодак за коначних 2:1.

Након 24 одиграна кола србачки друголигаш је на седмом мјесту са 35 бодова.

Слога је у задње три утакмице забиљежила два пораза и реми, али се очекује да би већ наредног викенда могла коначно доћи до побједе јер у Србац долази Полет 1926 из Брода, који је претпосљедњи на табели и готово сигурно је путник у нижи ранг такмичења. Утакмица се игра на градском стадиону у Српцу у суботу 4. маја са почетком у 16 часова.

Љубић (Прњавор) – Слога (Србац) 2:1 (0:0)
Стријелци: Малбашић у 60. аутогол и Сегић у 80. за Љубић, а Лекић у 65. за Слогу.
Жути картони: Граховац, Сегић, Васић (Љубић), Kутић, Малбашић (Слога).

Љубић (Прњавор): Ратковић, Радаковић, Kовачевић, Сегић, Жижак А, Субић, Граховац, Милановић (од 90. Легеновић), Жеребни (од 84. Васић), Жижак Б, Kузмановић (од 80. Југовић).

Слога (Србац): Граховац, Малбашић, Kопања, Гргец, Лекић, Муњиза, Зукановић (од 87. Берић), Дабић, Бабић (од 1. Kрејић), Kутић, Малетић.