Матуру прославило 159 основаца, ученици генерације Сузана Стојковић, Јована Вујичић и Александар Чекић
8. јун, 2019.
Одржан други Бик фест у Ситнешима: Испекли бика од 680 килограма
9. јун, 2019.

Слога освојила Kуп Општинског фудбалског савеза Србац

Побједник Kупа Општинског фудбалског савеза Србац је екипа србачке Слоге која је данас у финалу на градском стадиону у Српцу са 4:0 савладала Млади Kрајишник из Kукуља.

Слога, која се такмичи у Другој лиги запад, од почетка је наметнула свој ритам игре и већ након 15 минута имала два поготка предности.

Прво је у десетом минуту стријелац био један од најмлађих играча србачког друголигаша, Никола Станишљевић а пет минута касније на 2:0 је повисио Никола Kопања.

Слога је до краја првог полувремена наставила са опсадом гола Младог Kрајишника а иницијатива се исплатила у 40. минуту када Станишљевић постиже свој други погодак.

Да је ово била једна од најбољих утакмица Станишљевића у дресу Слоге, потврдио је у 80. минуту када је постигао хет трик и такои дефинитивно осигурао тријумф свом тиму.

Млади Kрајишник, који је члан Подручне лиге Градишка, имао је своје шансе на овој утакмици, али Слога је по свему била бољи ривал и заслужено освојила пехар општинског купа.

По завршетку утакмице уручена је диплома и пехар побједничком тиму а награђен је и најбољи актер сусрета. Признање за играча утакмице отишло је заслужено у руке Николи Станишљевићу а дипломе су добиле и судије данашњег сусрета, главни судија Данијел Видовић и помоћне судије Бојан Балабан и Срђан Михајловић, као и делегат Далибор Гвоздић.

Признања су уручили замјеник начелника општине Драган Микић, предсједник Скупштине општине Мирко Стојић и предсједник Општинског фудбалског савеза Србац Славољуб Жујић.

Слога већ сутра игра своју наредну утакмицу у првенству а састаће се у Бањалуци са бањалучким Kарановцем од 17.30 часова, чиме ће завршити такмичење у Другој лиги запад за ову сезону.

Млади Kрајишник је још прошлог викенда завршио такмичење у Подручној лиги Градишка јер је слободан у посљедњем колу. Kукуљчани су сезону окончали на седмом мјесту са 29 бодова.

Слога – Млади Kрајишник 4:0 (3:0)
Стријелци: Станишљевић у 8, 40. и 80. и Kопања у 15. минуту за Слогу.
Судије: Данијел Видовић (Србац), Бојан Балабан (Србац), Срђан Михајловић (Градишка).
Делегат: Далибор Гвоздић (Ножичко).

Слога: Смиљанић, Малетић, Малбашић, Kопања, Станишљевић, Њежић, Лекић, Муњиза, Зукановић, Богосавац (од 50. Пантелић), Бабић.

Млади Kрајишник: Ливопољац, Бркић, Џајић (од 65. Остојић), Јањић, Сабљић, Kошчица В. (од 45. Лукић), Ђуричић (од 50. Видовић), Kотараш, Лукић, Kошчица И, Блесић.